şükela:  tümü | bugün soru sor
 • tamam sözlük ahalisi terör saldırılarının sorumlusunu hükümet olarak tespit etmiş. bu konuda da en ufak bir eleştiriyi dahi kabul etmiyorlar.

  peki akp bu terörün nedeni diyelim. (bir an için var sayalım)

  peki akp gitsin kim gelsin. kim gelecekte pkk saldırılarına bir son verecek.
  sur'da, yüksekova'da ve bir sürü yerde yuvalanmış, hendekler açmış gerilla denen yaratıkları kim temizleyecek.

  terörist cenazelerinde fink atan milletvekili yapısı ile chp'mi?

  yoksa bizzat pkk'nın taşeronu olan hdp'mi?

  akp gidecekde gerçekten yerine kim gelecek. sözlük yazarları bunu da bir açıklasalar da biz de bilsek.
 • bir gitsin de gelir biri nasıl olsa. "yirimizi kimsi dildirimiz" diye bir şey yok, nasılsa dolar, önce gitsinler görelim.

  ayrıca: (bkz: dahi anlamındaki de)

  edit: başlık taşındı. eski hali: tamam akp gitsinde yerine kim gelsin.
 • yeter amk "yerine gelecek parti yok"unuzdan "ama oy verecek rakip yok"unuzdan gina geldi.
  gencligimi yediniz lan!
  sungerbob gelsin daha mutlu olmazsak serefsizim!
 • terörle mücadeleyi devlet yani tsk ve egm yapar, onlarda hükümet değişimlerinden etkilenmez zira anayasadan güç alarak yine orada belirtilen görevlerini yaparlar. ancak siz, ülkede benden başka güç olmayacak der ve hem tsk'nın hem egm'nin yetişmiş kadrolarını 10 yıl içinde ya hapse atar ya görevden uzaklaştırır ya da görevle alakasız yerlere sürerseniz devlet çarkı yavaşlar yerine getirdikleriniz de ister yetersizlik ister tecrübesizlikten olsun görevini yapamazsa, bugünkü noktaya gelirsiniz.

  sorun akp'nin iktidardan gitmesi değil, devletin devlet gibi çalışmasını sağlayamaması, yapılan uyarıları dinlemeksizin partizanca davranması ve sürekli maceralara girişmesidir. devleti kendi haline bırakırsanız zaten o varolma dinamiklerine uygun olarak, güvenlik ve kamu çıkarı odaklı olarak gerektiği gibi çalışır. her ülkede olduğu kadar sapma gösterir, sadece bu sapmaların biçimi yerel kültüre göre şekillenir.

  akp 14 yıldır iktidarda olmasına rağmen halen ülkedeki son durum ve olumsuzluklardan sorumluluk kabul etmiyor ve çok güzel yönetiyorum diyorsa, zaten bir sonraki seçime kadar yönetecek ülkeyi.
 • gören de akpyi 14 yıldır terörle amansız bir mücadelenin içinde sanacak

  - habur'da kurdukları mahkemelerde teröristleri aklayan kimdi

  - teröristlerle kolkola halaylı türkülü organizasyonlara katılıp, kürdistan nutukları atan kimdi

  - şehide kelle diyen, öcalana sayın diyen kimdi

  daha sayalım mı arkadaşım, muktedirlerin dönekliklerini daha sayalım mı, oy için neler yapmışlar hatırlamıyor musun, yapmadıkları vicdansızlıklar sömürmedikleri din kalmadı adamların

  göz mü yumalım buna

  ne diyoruz biz, işini yapamayan koltuktan i-ne-cek, yerine gelen de bilecek ki, eğer işini yapamazsa bu halk onu o koltukta oturtmaz, hesabını da sorar

  ama "çalıyor ama çalışıyor"cu koyunlar sayesinde o lanet olası koltuğa çivilendi adamlar, biliyorlar ki iki dini nutuk çekerler, iki milliyetçi söz iki damla gözyaşı "allah'ım benim ömrümden al ona ver" acıtasyonları, sırtları yere gelmez, bu halkı nasıl sömüreceklerini biliyorlar işte

  bilinçli veya değil, bu arkadaş gibileri de çıkıp ekmeklerine yağ sürerler
 • (bkz: gheorghe hagi)
 • başıboş kalsa daha iyi yönetilir. hiç değilse ölmeye devam etsek bile, öldüğümüz halde suçlanmaktan ya da ne bileyim mesala en azından soyulmaktan kurtuluruz.
 • sahipsiz memleket daha huzurlu olur bundan, gidecekler gitsin de gerisi kolay.
 • acun gelsin bence.
 • kim gelmesin çünkü değişen bir şey olmaz.