• ilk entrye baktığımızda yanlış iş yapıyor gibi görünen uygulama. zira arkadaş anahtarını ve şarj aletini unutmuş ama anahtar ve cüzdan gelmiş. bilemiyorum belki de arkadaşı yanlış göndermiştir.
  • kullandığım en kötü uygulamalardan biri, o derece ki kullanamadım. aşama aşama tamam app deneyimim:

*telefon hafızam genelde doludur, kendisini yükleyebilmek için normalde silmeyeceğim appler silmem gerekti.
    *kurdum, açtım appi, direkt güncelleme var dedi. oğlum ben seni daha yeni kurmadım mı? ne güncellemesi? güncelini kursaydın. kurmadım güncellemeyi, sonra dedim.
    *kayıt olmak istedim, her şeyi girdim, telefonuma aktivasyon kodu geldi onu da girdim, kod yanlış dedi. tekrar kod istedim girdim, yine kod yanlış dedi. hasbinallah...
    *belki bu yaygın bir sorundur şu güncellemeyi yapayım dedim, yaptım tekrar girdim, bir fark yok.
    *peki dedim bir de oturum açtan deneyeyim belki üyeliğim olmuştur, yazdım gireceğim, "şifre hatalı" dedi. lan değil!! şifre hatalı falan değil!
    *şifreyi yenile dedim, yine aktivasyon kodu geldi, girdim bu sefer oldu ama hiçbir "şifreniz yenilendi" müjdesi vermeden başa döndü.
    *yine oturum aç dedim herhalde olmuştur diye, tabii ki hayır.

siktir edip sildim. giremeyesiniz diye uygulama yapmışlar.
    niye kullanacaktım? babamın doğum günü 14 şubat. her yerde yoğunluk var, ona bugün için bir sipariş vermem mümkün değil. pasta, kahve, bir şey yollamaya çalışacaktım. hiç boşuna kurmayın.
  • 2 kez kullandım ikisinde de memnun kaldım.
    ilkinde tefal servisindeki blender'ımı tamirden alıp eve getirdiler.
    ikincide acil bir kargo iadesi yapmam lazımdı, evdeki kargoyu alıp kargo şirketine götürdüler.

ikisinde de hiç laf anlatmama gerek kalmadan oldu. taksiyle sadece gidişim daha pahalıya gelecekti. market için de kullanılabiliyormuş ama onları yapan başka uygulamaları kullanıyorum, bu daha custom işler için kesinlikle iyi

yakın zamanda bir de bozuk ütüyü philips'e götürmek için kullanabilirim ama eşim bırak kalsın diyor, kızıyor
  • glovo nun yerini alabilir mi?
  • tamam.app diye girdim, başka bir sayfa çıktı. e-devletten mi giriliyor bu servise? *
  • diğer birçok getir/götür servisleri gibi işe maslak ve çevresinde başlayan yeni bir start-up. daha emekleme aşamasında ama doğru adımlarla piyasadan pay alabilir gibi.
  • kurye sektörüne yeni bir soluk getirecek gibi olan uygulama. istediğiniz bir yerden istediğiniz bir şeyi istediğiniz bir yere gönderebiliyorsunuz. önceki akşam arkadaşımda kaldım ve şarj aletimi+evimin anahtarlarını arkadaşımda unuttum. kara kara düşünürken nasıl alacağım diye bunların reklamını gördüm. deniyim dedim ve sonuç başarılı 45 dakikada anahtarım ve şarj aletim elime ulaştı. on numara uygulama.
    edit: websiteleri için https://tamamapp.com.tr/ linkini kullanabilirsiniz.
    edit2: itemler karışmış düzeltildi.
  • uygulaması o kadar sade ki sanırsın dolandırıcılar uygulama yapmış. starbucks dan kahve içmek için bi denemek istiyorum ama kararsız kaldım.
    son zamanlarda kullanan var mı?
  • bugün ilk defa kullandığım (bkz: glovo) çakması uygulama ama yorumların aksine ben o kadar başarısız bulmadım.

çok uzatılacak bir şey yok, direkt olarak sürecin ne kadar sürdüğü hakkında bilgi versem yeterli olur diye düşünüyorum.

13:50 - alınacak konumu elle girerek sipariş verdim.
    14:00 - kurye atandı.
    14:50 - ürün elime hatasız ulaştı.

bu uygulama ile çok fazla kuryenin çalışmadığını düşünüyorum, açıkçası ben bir kurye atanmasının en az 30 dakika süreceğini düşünmüştüm, 10 dakika fena değil.

kurye atandıktan sonra teslim süresi 45 dakika olarak belirtiliyor ve elime 50 dakikada ulaştığı için başarılı buldum.

edit: imla
hesabın var mı? giriş yap