şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kültür bakanlığı sanırım son dönemlerde çıkan albümlere "nazan öncel öncel şarkısı yoksa bandrol vermem" diyor. öyle olacak ki tatlıses de aramam albümünde bir nazan öncel şarkısı okumuş. muhtemelen "pop okunacaksa onu da en iyi ben okurum" demiştir tatlıses...

  bir gün yolda giderken
  biriyle konuşurken
  bir şarkı duyduğun da
  aklına geldiğim oluyor mu hiç

  uzanmış düşünürken
  denizi seyrederken
  en olmadık bir şeyde
  gözünün dolduğu oluyor mu hiç

  üzüldüğünü görmek ister miyim
  dayanabilir miyim
  ne sanıyorsun beni

  ah aşkım aman (yaman) aşkım
  sen ne dersen tamam aşkım
  acılar içinde kaldım
  ne istersen söyle aşkım
  bu senin farkın...

  ah taş mıyım duvar mıyım
  ah ben sana kıyar mıyım

  birşeyler karalarken
  kahveni yudumlarken
  perdeyi aralarken
  aklına geldiğim oluyor mu hiç

  böyle güzel bir günde
  şu denizden şu günde
  ikimizin resminde
  gözünün dolduğu oluyor mu hiç...

  (bkz: canım)
  (bkz: bahane)
  (bkz: nazim ile piraye)
  (bkz: saat dört yoksun)
  (bkz: özcan deniz)
 • "tepki alacağımı bilmeme rağmen", çalmaya başladığı andan bitene dek enerji ile dolmama neden olan pop-arabesk parçası.
 • insanin kafasi bozuk oldugunda, sevgilisi bidi bidi kafasini "cezmi eyfel ide* alcaz dimi?", "cezmi 7 yat 7 kat cikariz di mi?" seklinde sorularla durtukluyorsa suursuzca verilen tepkidir.
 • ibrahim tatlises'in k'leri "kh" seklinde soylemesi sonucu sarkıdaki "ben sana kıyar mıyım" sozu "ben sana hıyar mıyım" seklinde anlasılıyor, devlet bu duruma mudahale etsin.
 • ne keskeme nede baska bir sarkiya benzer bu sarki cunku sozler ve tarz ibrahim tatlises'in deil nazan oncelindir. pek de guzel bir sarkidir birde nazandan dinleyinde gorun..
 • aramam ve kal benim için'in ardından tatlıses'in, 'kaba tabirle', klip çektiği nazan öncel şarkısı...
 • bu kadar güzel bir şarkıyı ibrahim tatlıses'e sattığı için beni kendinden nefret ettirmiş olan nazan öncel'in şarkısı.
 • insanların "nazan nasıl olur da tatlıses'e şarkı verir" diyerek nazan öncel'e sitem ettiği şarkı. öyle ya nazan avusurya'da piyano ve batı müziği eğitimi aldıktan sonra türkiye'ye geldi. 80'lerde hiç arabesk yapmadı. 90'lı yıllarda hiç arabesk altyapıyla şarkı okumadı.

  bu ülkede kimler arabesk kültürün ürünü, oturup biraz düşünmek lazım...

  (bkz: yağmur duası/@bir kulum işte)
 • bazı kesimler tarafından daha çok benimsenmesi için ibrahim tatlıses tarafından, sanki kendi aksanı öyleymiş gibi; türkçenin içine edilerek seslendirilmiş olan şarkı.

  aslında bu şahsın normal hayattaki konuşması -istediği zaman- hiç de öyle değildir.

  hatta, 80'lere kadar makbul olan "istanbul beyefendisi" formatı'na ilerleyen yıllarda uyum göstermiş ve şarkılarını gayet normal bir aksanla seslendirmiştir. eski albümlerine bakabilirsiniz...

  90'larla birlikte "kıroyum ama para da bende" formatı'nın yükselişe geçmesiyle aksan değişmiş, "yumuşak g" alfabesinden kalkmış, "k" ler "h" olmuş ve saire. . . . .

  akıllı adam vesselam, aklını takdir ediyorum.
 • nihavend makamındadır.