şükela:  tümü | bugün
  • kültür bakanlığı sanırım son dönemlerde çıkan albümlere "nazan öncel öncel şarkısı yoksa bandrol vermem" diyor. öyle olacak ki tatlıses de aramam albümünde bir nazan öncel şarkısı okumuş. muhtemelen "pop okunacaksa onu da en iyi ben okurum" demiştir tatlıses...

bir gün yolda giderken
    biriyle konuşurken
    bir şarkı duyduğun da
    aklına geldiğim oluyor mu hiç

uzanmış düşünürken
    denizi seyrederken
    en olmadık bir şeyde
    gözünün dolduğu oluyor mu hiç

üzüldüğünü görmek ister miyim
    dayanabilir miyim
    ne sanıyorsun beni

ah aşkım aman (yaman) aşkım
    sen ne dersen tamam aşkım
    acılar içinde kaldım
    ne istersen söyle aşkım
    bu senin farkın...

ah taş mıyım duvar mıyım
    ah ben sana kıyar mıyım

birşeyler karalarken
    kahveni yudumlarken
    perdeyi aralarken
    aklına geldiğim oluyor mu hiç

böyle güzel bir günde
    şu denizden şu günde
    ikimizin resminde
    gözünün dolduğu oluyor mu hiç...

(bkz: canım)
    (bkz: bahane)
    (bkz: nazim ile piraye)
    (bkz: saat dört yoksun)
    (bkz: özcan deniz)
  • "tepki alacağımı bilmeme rağmen", çalmaya başladığı andan bitene dek enerji ile dolmama neden olan pop-arabesk parçası.
  • insanin kafasi bozuk oldugunda, sevgilisi bidi bidi kafasini "cezmi eyfel ide* alcaz dimi?", "cezmi 7 yat 7 kat cikariz di mi?" seklinde sorularla durtukluyorsa suursuzca verilen tepkidir.
  • ibrahim tatlises'in k'leri "kh" seklinde soylemesi sonucu sarkıdaki "ben sana kıyar mıyım" sozu "ben sana hıyar mıyım" seklinde anlasılıyor, devlet bu duruma mudahale etsin.
  • ne keskeme nede baska bir sarkiya benzer bu sarki cunku sozler ve tarz ibrahim tatlises'in deil nazan oncelindir. pek de guzel bir sarkidir birde nazandan dinleyinde gorun..
  • aramam ve kal benim için'in ardından tatlıses'in, 'kaba tabirle', klip çektiği nazan öncel şarkısı...
  • bu kadar güzel bir şarkıyı ibrahim tatlıses'e sattığı için beni kendinden nefret ettirmiş olan nazan öncel'in şarkısı.
  • insanların "nazan nasıl olur da tatlıses'e şarkı verir" diyerek nazan öncel'e sitem ettiği şarkı. öyle ya nazan avusurya'da piyano ve batı müziği eğitimi aldıktan sonra türkiye'ye geldi. 80'lerde hiç arabesk yapmadı. 90'lı yıllarda hiç arabesk altyapıyla şarkı okumadı.

bu ülkede kimler arabesk kültürün ürünü, oturup biraz düşünmek lazım...

(bkz: yağmur duası/@bir kulum işte)
  • bazı kesimler tarafından daha çok benimsenmesi için ibrahim tatlıses tarafından, sanki kendi aksanı öyleymiş gibi; türkçenin içine edilerek seslendirilmiş olan şarkı.

aslında bu şahsın normal hayattaki konuşması -istediği zaman- hiç de öyle değildir.

hatta, 80'lere kadar makbul olan "istanbul beyefendisi" formatı'na ilerleyen yıllarda uyum göstermiş ve şarkılarını gayet normal bir aksanla seslendirmiştir. eski albümlerine bakabilirsiniz...

90'larla birlikte "kıroyum ama para da bende" formatı'nın yükselişe geçmesiyle aksan değişmiş, "yumuşak g" alfabesinden kalkmış, "k" ler "h" olmuş ve saire. . . . .

akıllı adam vesselam, aklını takdir ediyorum.
  • nihavend makamındadır.