şükela:  tümü | bugün
 • yönetmen çağan ırmak'ın dedemin insanları'ndan sonra çekeceği yeni filminin adı. yapımcı şirket tims. çekim kadrosu sır gibi saklanıyormuş. belli ki sürpriz isimler göreceğiz. merakla beklediğimiz projelerden...
 • çetin tekindor'un ufak da olsa bir rol alacağını düşündüğüm film.
 • konusu hakkında tam bir açıklama yapılmamış yanılmıyorsam. iki ailenin ilişkilerini anlatacakmış film. yakında filmle ilgili tam bir açıklama yapılır. bu kez gidip izlerim herhalde ırmak'ın filmini. zira daha önce hiçbir filmini sinemada izlememiştim sinemasını pek sevmediğim için. "ağlatma ustası" olarak nam salan ırmak umarım dedemin insanları'nda olduğu gibi bu filmde de ağlatmak için uğraşmaz. çetin tekindor'u da kadroda görmek isterdim açıkçası. tekindor'u ırmak'ın filmlerinde izlemek pek zevkli oluyor.
 • cagan irmak´in yeni filmi. kadrosu belli, senaryo belli...cekimler bütün bittimi bilmyiorum. ama büyük ihtimalle yine duygu yüklü bir film olacak - sanki öyle hissedioyrum. yinede mendillerle gitmekte yarar var derim. ne zaman aglatmasa kesin düsündüren adam. cagan irmak ;) o yüzden...yolu acik gisesi bol vedillere destan bir film olur umuduyla...
 • çağan ırmak'ın filmlerinde hikaye ve yönetmenlik kadar ilginç bir husus da cast seçimi bana göre. çağan ırmak sevdiği ve çalıştığı başarılı, tecrübeli,oyuncuların (hümeyra, çetin tekindor, şerife sezer, vs.) yanı sıra, o dönemlerde televizyonda veya tiyatroda kendini göstermiş isimleri alıp parlatmayı seviyor. bu isimlerin ortak noktaları ise ne kadar ünlü olurlarsa olsunlar çağan ırmak filminde oynayana değin, sinema ile değil televizyon veya tiyatro ile adlarını duyurmuş olmaları.

  örneğin mustafa hakkında her şey'de oynayan nejat işler. o ana değin sinema ile değil televizyon ile adını duyurmuş bir isimdi. kesinlikle başarısız veya ünsüz değildi, ama nejat işler o dönem popüler bir sinema oyuncusu olsa kesinlikle çağan ırmak onu seçmezdi.

  aynı şey babam ve oğlumda oynayan binnur kaya ve yetkin dikinciler için de geçerli. binnur kaya daha çok televizyondan yetkin dikinciler ise tiyatro projelerinden ön plana gelmiş bir isimdi. ama ikisinin de babam ve oğlumdan önce çarpıcı bir sinema projesi yoktu.

  cemal hünal de ıssız adam ve ulak filminde oynamadan önce asi dizisiyle epey parlamıştı.

  yiğit özşener de her zaman önplanda bir isimdi. ama özellikle ezel performansından sonra dedemin insanlarında yer buldu. ya da çağan ırmak'ın dikkatini çekti.

  çağlar çorumlu da tiyatro başarısıyla prensesin uykusunda başrolü aldı.

  ya da karanlıktakiler'deki rolüyle erdem akakçe. başarılı bir tiyatrocu ve oyuncu. ama filmlerde değil genelde televizyonda gördüğümüz bir isim.

  bu filmde de buna benzer bir cast oluşturmuş çağan ırmak. aras bulut iyinemli (öyle bir geçer zaman ki), aslı enver (kavak yelleri - suskunlar), deniz celiloğlu (kanıt ve tiyatro oyunu) gibi ön planda olan ama sinemada ön plana çıkmamış isimlerle sumru yavrucuk ve zuhal gencer erkaya gibi isimleri harmanlamış. gürkan uygun da aslında tam bir çağan ırmak seçimi. eminim ki gürkan uygun şu an hala kurtlar vadisinde oynuyor olsaydı bu filmin castında yer almazdı.
 • dogum gunumde vizyona girecek olan cagan irmak filmiymis. e gidilir ki buna.*
 • cagan irmak bu filmden insanlarin mutlu ayrilacagini soylemis. son donem filmlerinde zaten insanlari mutlu etmeye calisiyor. sinemaya gidenleri aglatan yoneten imajini degistirmeye calisiyor gibi.
 • çağan ırmak ın, babası kardeşi annesi ile hesaplaşması bi bitemedi bi kurtulamadı (mustafa hakkında herşey, babam ve oğlum, ıssız adam)...
 • fragmanlarında aras bulut iynemli'nin kolları olmayan bir engelli gibi gösterilebildiğini merak ettiğim film. gösterim tarihini iple çektirmektedir.
 • 29 kasım 2013'te vizyona girecek, heyecanla beklenen çağan ırmak filmi.
  konusu özetle; kendi dünyasında yaşayan engelli ihsan ve sorunları olan heykeltıraş temmuz'un birbirlerinden güç alarak hayatın zorluklarının üstesinden gelme mücadelesi ele alan film, birbirlerinden oldukça farklı hayatlar süren iki erkeğin kesişmesini konu alıyor.