şükela:  tümü | bugün
  • yolu bi' zamanlar ankara'dan geçmiş, izmirli ama kendini caponyaya ait hisseden sözlük yazarı.

doktora işini de allaha havale etmiş. kendisine eğitim öğretim hayatında başarılar diliyor, 3 evetle uzak doğu'ya uğurluyoruz. swh.

ukteyi "mezura" vermiş. "sözlükteki bug'lar" başlığında yazdığım sebepten ötürü bkz, gizli bkz veremiyorum böyle kaldı entry mal gibi ahsjsjs.
  • arada sırada beni kimler favorilemişse söyle bi' profillerine ve entrylerine göz gezdirdiğim oluyordu, ama genelde bu eylemi günümüzde bi' insanın facebook account'u açıkken f5 e basıp sayfayı yenilemesi gibi bi' eda ile (ki zaten timeline sayfa yenilenmese de kendi kendini güncelliyor, evrimsel nedenlerden ötürü eskilerden kalan nostaljik bi' alışkanlıktır bu facebook ana sayfasındayken sayfayı yenileme durumu) yapıyordum. pek de anlam ifade etmeyen, sadece zaman geçsin diye yapılan ve bi' süre sonra bi' nevi ritüel haline gelmiş içi boş bi' eylem olarak gerçekleştiriyordum. fakat bu arkadaşın profili ile karşılayıncaya kadar. önce bi' iki entrysine baktım rastgele, diğer zamanlarda yaptığım gibi, ancak kendimi bi' iki entry ile durduramadım, bi' kaç tanesine daha bakma ihtiyacı hissettim ve sonra bi' kaç tanesine daha. yaklaşık beş dakika sonra ise, bi' anda yirmi sene sonra kayıp kardeşini bulmuş birisinin ruh hali içerisinde olduğumun farkına vararak kendimi de şaşırttım açıkçası. neyse fazla uzatmadan özet de geçeyim ki benim gibi üşengeçler tek cümleyi okuyup konuyu anlasınlar.

kendisi şu ana kadar sezinlediğim kadarı ile kafa yapısı ve espri anlayışı falan olarak tam sevdiğim tarzda bi' kişi. açıkçası pek fazla entry okuyup takip eden, badi entryleri okuyan biri değilim (çok badim var, ama entrylerini okumuyorum, üzgünüm arkadaşlar akjwdnkjn, kalbinizi kırmak gibi olmasın) lakin bu arkadaşı bu andan itibaren takibe ve mercek altına alıyorum. yüksek karması da beni doğrular nitelikte. hadi bakalım hayırlısı.
  • sözlükte kadınların da iki iyi arkadaş olabileceğinin canlı kanıtı olur kendisi. ayrıca meslektaşım olur. gönlünü akademiye kaptırmış iki genç bayan olarak biz benzer sevinç ve üzüntüleri yaşıyoruz. ne mutlu ki tanıma şerefine nail oldum.
  • her kim ki eline bir parça mutluluk geçtiğinde bu yazarın üstüne fırlatmazsa 89 yıl taşa dönüşür.

o ki mutluluğu en çok hak edendir.

neşelidir, zekidir, eğlencelidir.
  • mesaj fasilitesinden kendisine mesaj yazamıyorum (sanırım hesabı silmiş/silinmiş) bana bir sohbetimize dayanarak taaaa japonyalardan le petit prince yollayan yazar..(elbette japonca).. kendiyle ilgili entryleri okursa eğer buradan teşekkürü borç bilirim (biraz geç oldu farkındayım ama)
  • an itibariyle
    (bkz: kayıp)
  • önerisiyle kikujiro no natsu isimli filmi izlediğim ve beni bu mükemmel filmden haberdar etmesine karşılık kendisine central do brasil filmini izlemesini önerdiğim yazar. seveceğinden şüphem yok.
  • ünlü japonolog. shirakawa köyü dayanışma ve yardımlaşma derneğinin onursal başkanıdır.
  • girdilerini severek ve ilgiyle takip ettiğim, aynı ülkede yaşadığım ve tanışmak istediğim nadir türkiye cumhuriyeti vatandaşlarından birisi.
  • tamaricaceae'den* bir bitki. bir tür ılgın.

gerek duyulan edit: ılgın/@tamarix smyrnensis.
    "smyrnensis" de smyrne ve/veya smyrna'dan gelmekte.

tamarix smyrnensis, ılgın'ın izmirlisi olduğu gibi, aynı zamanda oldukça nazik bir ekşi sözlük yazarı.