• adam gibi grup. 68 yazini yasatan bir muzik yapiyorlar, kendilerini bozmayacaklarini umuyorum.
  • yeni keşfettiğim, beynimi uçuklatan sağlam grup. özlediğimiz müzik geri geliyor gibi.
  • iyi grup hoş grup da biraz dinledikten sonra insanın telefonu kapatıp, internetten çıkıp saatlerce the beatles dinleyesi geliyor. bir de "erken dönem pink floyd" denmiş, ama alaka kuramadım. onun yerine lennon vokalli bir the doors dense anlarım. gene de bu kadar referansa rağmen bir klaatu gibi taklit kokmamaları güzel.

beatles'la bu kadar bir arada düşünülmeleri belki biraz da beatles'tan direkt ya da doğrudan etkilenen yüzlerce grup olmasına rağmen, tame impala'nın birebir o formu alıp üzerine bir şey eklemesinden dolayı. peki the beatles dağılmasa tame impala gibi mi olurdu? hayır, daha iyi olurdu. çünkü: the beatles !
  • yeni keşfettiğim için kendime çok sinirlendiğim bi grup.
    bir de dünyanın gelmiş geçmiş en uzun isimli şarkılarını yapmışlar ki en güzel şarkıları da bu. hayır öyle uzun ki adına başlık açamadım.
    (bkz: nothing that has happened so far has been anything we could control)
  • underrated'ligin kitabini yazmis, hatta underrated'ligin bayragini tasiyan grup.

bu adamlar psychedelic rock'i 2014'e oyle bir guzel yedirmisler ki, son peygamber gibiler su an gozumde.

bu ne lan allahsiz kitapsizlar?!
  • bu aralar güzel parçası feels like we only go backwards'nın çalıntı olduğu haberiyle başı dertte olan grup.
  • kevin parker'ın evinden çıkma unreleased tracklerin olduğu bir compilationı düşmüş youtube'a. sıfır tame impala trackleriyle karşılaşmakla, şampiyonlar ligi grup maçında son 10 dakikada atılan bir golle gruptan çıkmak arasında hiç bir fark yoktur benim açımdan. tame ımpala - a transparent night full album
  • feels like we only go backwards adli guzide parcalarini bir de arctic monkeys yorumuyla dinleyin dedigim gruptur. buyrunuz.
  • son zamanlarda deli gibi dinlediğim dinlemeden duramadığım harika grup. keşfedeli 2 yıl oluyor ama ne olduysa şu son 2 ayda oldu her gün dinliyorum.

albümlerinin hepsini, her enstrümanı, her şarkıyı kevin parker yapıyor esasında tame impala bir kevin parker solo projesi ama turnelerde çalması için yanında diğer abiler jay, dom, cam, julien geliyor. duyduğumuz müzik aslında kevin parker'ın yani.

grup avustralya'nın güzide yanlız ve sessiz kenti perth'ten çıkma. perth gruplarında zaten bu bir kişinin grubu olup müzisyenlerin güne gider gibi birbirlerinde çalma olayı var. grupla son zamanlarda çalmayı bırakan nick albrook ve hala grupta olan dom'un asıl grupları mesela pond. daha bir sürü perth orijinli grup var ancak en çok ticari başarı yakalayanlar tame impala ve pond. pond yaklaşamaz bile tame impala'ya başarı olarak ama en azından perth'te yerel kalmamış diğerleri aksine.

not: psychedelic müzik ve kafa sevmeyen sevemez. belki de grubu bana gün içinde psychedelic kafa yaşatabildiği için seviyorum çünkü sound gerçekten çok güzel.
  • solistinin sıradışı ve hoş bir sesi olan, loopa alınacak şarkıların sahibi grup.
hesabın var mı? giriş yap