şükela:  tümü | bugün
  • let it happen da comfortably numb olsa gerek bu durumda..
  • psychedelic rock, etkisini hızla yitirmesinin ardından hep babaları dinlerken, ilk kez amerikalı bir arkadaşımın önerisi ile dinlediğim ve soundunda bir şeylerin beni eskilere götürmesi ile aşırı derece heyecanlandığım neo-psychedelia türünde çok başarılı bir grup... ama pink floydun seviyesine ve kendi döneminde olduğu konuma erişebilmesi için kırk fırın ekmek yemesi gerekmekte.
  • tame impala dinlemeye başladığımdan beri pink floyd dinlemiyorum neredeyse. bu husustan kelli doğru olabilecek bir önermedir.
  • kısmen katıldığım önerme. en azından "günümüzün pink floyd'u hangi gruptur?" gibi bir soruya makul bir cevap tame impala.

iki grubu da dinleyenlerin ilgisini çekebilecek şöyle de bir tartışma vardı reddit'te. kulağa en tame impala gibi gelen pink floyd şarkıları üzerine bir muhabbet dönüyor. - çevirime takılmayın canlar anladınız olayı :) -
  • (bkz: tame impala kim amk)

bir kere de ben yapam. how dare you yani

edit: #89571650 tame impala'yı biliyorum arkadaşım, mesaj atılamadığı için buradan belirtiyorum. pink floyd ve diğer klasikleşmiş gruplar çok özel insanların bir araya gelmesiyle ortaya çıkan hem zamanın ötesinde hem de tek seferlik şeylerdi. bu arada tame impala'nın stüdyo kayıtlarında tüm vokal ve enstrümanları kevin parker şeediyormuş. bir pink floyd esintisi alabiliyorsunuz sadece aynı tür müzik yapmaya çalışıyor çünkü.
  • başlığı görünce gözlerim yaşardı. seviyorum seni yeniden sözlük. oh ya şöyle içeriklerle gelin...

haklarını her türlü teslim edelim. ustalara saygıda kusur etmeyelim ama bi gerçek ki tame impala müzikalite olarak çok zengin ve başarılı bi grup. belki bugünün sanatçıları içinde pink floyt etkisi oluşturur ama benim içim yine de onunla karşılaştırmaya elvermiyor.
  • pink floyd’un ilk zamanlarındaki funky havayı yakalayan şarkıları var mıdır acaba? benim dinlediklerim obscured by the clouds, animals vb tarzında şarkılardı.
  • eh, bir yakıştırma yapmak zorunda hissediyorsak sanırım böyle bir varsayımda bulunabiliriz. yine bayağı farklı yanları var gibi. şöyle diyeyim, waterssız değil de waters'ın daha az egemen olmaya çalıştığı, daha gilmour bir pf olsaydı, sanki daha oturaklı bir görüş olurdu.
    bir diğer acaba noktası, artık saykodelik atmosfer için efektlerin fazla kullanılması. sadece grubun 'sound'u kafadan bu yönde yakalıyor insanı zaten. tam olarak yalanlanamayacak ama gönül rahatlığı ile de evet budur denilmeyecek bir iddia.
    asıl fikrim bunlara hiç gerek olmadığı. tame impala 2010' ların bir grubudur. temiz.
    diğer açıdan bu mesele 'zamanımızın tarlada çalışan siyahi köleleridir' e falan gidecek.
  • "tamam iyi grup biz de seviyoruz da abartmayın lan" diyerek cevaplayacağım cümle.

2010'ların pink floyd'u da yine pink floyd'un kendisidir, araba modeli mi bu yenisi çıksın?
  • çok coşkulu ve heyecanlı bir tespit olduğu aşikar olsa da yersiz bulmadım.

tame impala çok iyi, çok severim.
    bir dinozor olarak pink floyd’u tabii ki severim, gitara başlama nedenlerimden biriydi zamanında...

aralarında net 40 sene var, müzik tabii ki benzemeyecek, ama verdiği hissiyat bakımından benziyor.

yani ikisinin de yeri ayrı olsa da anlaşılabilir bir benzetme.