şükela:  tümü | bugün
  • her şeyi yapan kadın hakkında bilgi vermişsiniz, bunun hakkında yok. benim bu, dün banyoda düşen seramikleri kendim yapıştırdım, aralarına derz dolgu sürdüm, yaklaşık 12 yıldır evde tek eli iş gören yetişkin olarak yaşıyorum, her işimi kendim yapmayı öğrendim. tıkanan boruları açmayı, küçük çaplı elektrik elektronik tamir işleri, boya badana. bilgisayarım bozuldu, açsam toplayabilir miyim acaba?

edit: ayrıca 10 yıldır torrent de kullanıyorum, her tür elektrik elektronik aleti gayet güzel kullanırım ve malesef çirkin de değilim, ama ne demişler allah çirkin şansı versin.

edit2: hem cinslerim elektriği aç kapa düğmesinden kaparsanız lambaya elektrik gelmez, priz tamir edecekseniz evlerin sigorta sistemleri var ya ordan kapatın tamir edin ya da elektrik döngüsünü kıracak şekilde yapın, plastikten tahtadan elektrik geçmez, yalıtabilirsiniz ama plastik veya tahta ıslaksa döngüyü tamamlarsınız, bilmemek ayıp değil, öğrenmemek ayıp. youtube’da herşeyin videosu var.
  • sonra vay efendim bizim türk kadını niye erkeklere benzedi, hiç sexy değiller diye düşünme sebebine bir örnektir. bilgisayarı aç ama içindekilerden hiçbirini çıkarma.
  • küçük yaştan beri kendi işini kendi görmek zorunda kalan kadındır. bir başkasından yardım istemenin doğruduğu arsız beklentiden usanmış, ağzının payını almış ve ihtiyacını kendi giderebilecek yeterliliğe ulaşmak zorunda kalmıştır.

bundan şikayetçi de değildir. çünkü bu çok da abartılacak bir durum değildir. işini bitirdiğinde "harika bir iş çıkardın. tek başına!", diyebilmenin iç huzurunu tadan kadındır.

edit: kavanoz kapağı bile açamayan kadından daha seksidir.
  • anadol kullanan bir kız arkadaşımdır.

edit: düzeltme
  • üzülerek söylüyorum ki, genelde eli yüzü pek düzgün olmayan kadındır.

torrent kullanan, tamir yapan kim? cevap vereyim böyle harika şeyleri genelde bir mesajla onun yerine halledecek insan bulamayanlar oluyor. bir erkek neden bu işleri yapar? yaratılıştan mı görev olarak yazılmış? hayır, çünkü sen yapmazsan sana zarar, başkası da yok mecbur yaparsın öğrenirsin seversin.

cici tatlı kızların bunları düşünmesine gerek kalmaz, bilgisayarı bozulunca, yanında "getir format atalım, bir kahve ısmarlarsın artık" diyeni olur, makinesi bozulunca bakanı olur. yalnız ve pek popüler olmayan kadınlar bu yüzden, yapmak zorunda olduklarından yaparlar.

tebrik edilesidir diyeceğim ama aslında olması gerekendir.
  • alman kadını olma ihtimali yüksektir çünkü el yakan hizmet sektörü yüzünden kendileri tamir ederler almanlar ve de erkekleri tamir yapan kadın yüzünden pipilerini düşürmez.
  • kızımdır.
  • gerçekten olmayı istediğim kadın. kursu filan olsa gideceğim o derece.
  • evde başka yapacak kimse olmadığından yapabildiğimce ben yapıyorum. tabi bazen özel bilgi, birikim ve güç kuvvet isteyen işler olduğunda yetişemeyebiliyorum, ama çok şükür kendi işimi kendim görüyorum. evde erkek varken güç isteyen işleri yapmak yalnız sinir bozucu gerçekten. bacak kadar boyumla her şeyi taşıyıp yapmaktan ziyade evdeki erkeklerin kayıtsızlığı sinirimi bozuyor.
    ama neyse ki kendi ayakları üzerinde duran, güçlü kadınız ki bir şekilde kendimiz yapıyoruz.
  • kendi ayakları üzerinde durabilen kadın profilinin bir niteliğini barındıran kadındır.

muhtemelen günlük yaşantısında birçok konuda başkasından yardım alma ihtiyacı hissetmeden, pratik bir şekilde işlerini çözebiliyor olacaktır.