şükela:  tümü | bugün soru sor
  • tamirci açısından da hakikaten çok ızdıraplı zamanlardır bu arada bir oluşan arızları müşterinin anlattığı zamanlar. "şimdi benim televizyonum bazen insanları şişman gösteriyor ama her zaman değil, yani nasıl söyleyeyim star'dan fox'a geçerken olabiliyor, bazen tam ıhlamurlar altında'yı izlerken renklerde bir bozulma oluyor" diyebiliyor müşteri. e şimdi tamirci ne yapsın. böyle bir arıza literatürde yok ki. diyorsun ki "alalım cihazı gözlem altında tutalım", o da yok. e ne emmeye ne gömmeye geliyorsun arkadaş ben ne yapacağım ki? oyuncaklar ülkesinden sallayayım asamı da düzelsin o zaman televizyonun, başka çarem yok. hakikaten bu düzensiz arızalar iki taraf için de çok ızdıraplı bir olay. "anlayalım, anlayışlı olalım" diyorum ben ve çekiliyorum.
  • ıspat edemezsiniz çünkü alçaklığın kalesi olan akp, aşağılık kompleksi olan insanlara küstahlık yapabileceğini, istediği gibi davranabileceğini telkin etti, bunu aydın/muhafazakar kutuplaştırmasıyla yaptı

beylikdüzünde lider otoya gittim, servise götürecektim, servis 400 lira fiyat verdi, ama götüremedim ''çünkü aracın hortumu patlamış, su kaçırıyor

allahın adını veriyorum bak, diyalog şöyle

ben:beyfendi aracımın kalorifer radyatörü tıkandı ve ''hortumu patladı''su akıtıyor bir anda boşalıyor

lider otonun sahibi: tamam bakarız, fiyat şu-servisin de üstünde

ben:kabul, ne zaman alırım

lider oto sahibi: bu akşam ya da yarın sabah

ben: bu akşam alabşlme ihtimali nedir? -sanki biri gitmiş de benim hakkımda ileri geri konuşmuş gibi-birader!normal bir insana bir kerede anlatırsın anlar niye sorup duruyorsun-küstahlaşıyor, oysa ki bana bu akşam ya da yarın sabah dedi, ben de normal olarak bu akşammalabilme ihtimalini sordum..o arada da polis tipli ya da mafya bilemem, bir karadenizli gelip ''iki kişilik araba niye aldın, sen delimisin akılsızmısın fakan ağzına geleni söylüyor bana..söylerken garip ama, sanki böyle kinle söylüyor...aynı kişi çalık ailesini tanıyıp tamımadığımı sordu çalıklar malum...ne ayak falan şaşırdım tabi..neyse ben yine tamircinin sahibine dönüyorum, hortum patlak onu da yapın diyorum, diyor ki bir şeyi on kere söylüyorsun problem mi var, bak dayak istiyorsun, allah şahidimdir aynen böyle dedi, dayak istiyormuşum

sonuç: sadece işçilik 500 lira verdim...dikkat, hortumu değiştirmedi, allahtan farkına vardım da aracın motoru yanmadı, ayrıca radyatör yine su kaçırıyor....demişti ki bir şeyi on kere söyleme

arkadaş, bunun müsebibi akp'dir

yine yıllar önce petlas bayisinde çalışanlara yukarıda bahsettiğim karadenizli tipli biri gelip birşeyler söylemiş, çalışanlar bana hz isa misa birşeyler saçmalamış, beni tongaya getirmeye çalışmış ve sonra biri üzülüp aynen şu cümleleri kurmuştur ''derin devlet değişti, yazdıklarını sil, başın belaya girmesin''allah şahidimdir, savcı gelip sorarsa da isimlerini yerlerini veririm bu kişilerin tahmin edersiniz ki fetö işi ama akp'ye ne oluyor?

ne yapmalarını bekliyorsunuz? müdahale etmeniz için ne yapmaları lazım meslea pkk ile anlaşıp uçağımı mı düşürsünler suçu bana atsınlar mesela?cami bombalasınlar suçu bana atsınlar mı? mesela şeytanın aklına gekmeyecek kumpaslar kursunlar, katil desinler, ahlaksız desinler hem gay desinler yetmedi bir de çocuk tecavüzcüsü desinler, tüm türkiyeye rezil etsinler mesela deli diye akıl hastanesine yatırsınlar bir iğneyle delirtsinler...bunlar gibi saymakla bitmeyecek gibi yüzlerce olaya maruz kalsam mesela.. ne yapsalar mesela harekete geçeceksiniz! alçak herifler! yeter artık! bu adamlara her türlü darve vurulmalı darbe dahil her yol mübahtır ben canımı sokakta bulmadım s.kerler böyle memleketi afedersin

edit: arabayı oraya niye verdin diye soranlar var rad-ya-tör-hor-tu-mu-pat-la-dı! aracı 5 km kullansam motor yanacak biz de biliyoruz iki kişilik aracı servisine götürmeyi, maslak beylikdüzü arası 65 km, istanbulda çekici 5 km için 200 tl alıyor, şimdi olsa senin a.skrm diyerek yumruğu basmış arabayı geri alıp basıp gitmiştim ama o an bırakmış oldum işte...bu arada kitap yazan yazmaya çalışan bir yazarım muhalifim başıma gelmeyen kalmadı, bunu da belirteyim