şükela:  tümü | bugün
  • bristol city'de şu ana kadar 11 maçta 9 gole ulaştı.
  • bu sezon 14 maçta 11 golü var. ligde 11 maçta 8 golü var. u21'de de atıyor. geleceği açık.
  • bir türk takımı parayı basıp bu adamı transfer etsin, 1 sene sonra on katına satsın diyordum ki adam chelsea'nın oyuncusuymuş.olsun, yine de şanslarını denesinler.
  • (bkz: kiralık olarak gelse yeter)

şampiyon yapmıştı bizi les ferdinand gibi der, şimdinin yeni-ileride eski günleri yad ederdik.
  • boyuna göre hızı ve tekniği fena sayılmaz, tabi ki en büyük özeliği boyunun 1.90 olması nedeniyle hava topları, gücü de fena sayılmaz, yaşı da genç ileride iyi yerlere gelebilir.
  • galatasaray'a geleceğin söylenen futbolcu. conte en az 20 maç ilk onbir oynama garantisi istemiş.
  • 2016/17 sezonunda bristol city forması altında çıktığı 41 football league championship maçında 23 gol atıp 4 de asist yapma başarısı gösteren 19 yaşındaki ingiliz santrafor.

* https://www.instagram.com/tammyabraham1/
    * https://twitter.com/tammyabraham

4 lig kupası maçında 3 gol var, mücadele ettiği 3 fa cup maçında ise gol atamamış. sezonu 48 maç 26 gol 4 asist ile bitirmiş.

bu sezon attığı tüm goller: https://streamable.com/bgj23
  • chelsea'nin yeni lukaku'su.
    onun gibi uc bes yil saga sola kiralayacaklar ancak lukaku'daki hatayi abraham'da da yapmazlar ki potansiyel olarak lukaku`dan yuksek potansiyele sahip.
    bir forvet oyuncusunun ihtiyaci olan her ozellige sahip, hatta fazlasi var. hava toplarinda etkili, boyuna gore hizli, bileklerine oldukca hakim, fizigini kullanabiliyor, calim yetenegi var. var oglu var ozellikle. sadece mental olarak kendini saglam tutup bu ozelliklerini gelistirirse 2-3 sezona chelsea`nin santraforu olur.
  • 2017/2018 sezonunda bir başka premier lig takımı olan swansea fc'ye kiralanan 1997 (20) doğumlu siyahi chelsea fc forveti.

geçen sene altyapısından çıktığı chelsea'den, şampiyonşip takımı bristol city'ye kiralandı. güçsüz takımında kendisinden beklenilmeyen bir performans gösterip, dikkatleri üstüne çekti. 48 maç 26 gol 4 asist.

velhasıl bu performansın sonucunda bu sene (2017/18) level atlayıp, premier ligin iddiasız takımı swansea fc'ye kiralandı. takıma geldiği gibi yaşına başına, kiralık sıfatına bakmadan 10 numaralı formayı sinsi gibi üstüne geçirdi.

bir yandan da 2017/18 premier lig 11. haftası itibariyle ilginç bir şekilde swansea fc'de her maç ilk onbir oyuncusu olarak sahaya çıkıp, gollerini sıralamakta hergele. ingiltere u21 milli takımı'nda da gayet başarılı bir performansla gol yollarında etkisini devam ettirdiğini de belirteyim.

20 yaşındaki bir forvet oyuncusuna göre atletik ve güçlü bir fiziği var ki ileride daha da kuvvet kazanacağı belli. eski günlerini mumla arayan zayıf ve dağınık takımında; wilfried bony'nin uzun süreli sakatlığında (takım arkadaşlığının ofansif yetersizliği yüzünden) tüm gol yükü kendisinin üzerine çökmüş durumda. şu ana kadar fena da iş yapmadı kerata lakin takımına sınıf atlatacak düzeyde futbol oynadığı da söylenemez. 11 maçta sadece 8 puan toplayıp; premier lig'de dandik takımların bollaştığı bir sezonda (2017/18) sondan 2. sıradalar.

kendisinin (şu an ne kadar rüzgar arkasında olsa da) gelecekte üst entry'lerde umulduğu gibi harry kane stili büyük bir süperstar olabileceğini düşünmüyorum. boy pos, endam hız, herşey yerinde olsa da, mental eksiklikler olarak bana danny wellbeck beyinsizini andırıyor. genç yaşında şu tecrübesiz haliyle bile swansea city seviyesindeki bir premier takımında iş yapabiliyor; güçlenince daha tehlikeli olacağı aşikar. lakin mevzu büyük takım oyunculuğu ise, baskı altında doğru karar verebilmek şart; dediğim gibi bu çocuğa beyinsel inancım zayıf*. umarım yanılırım da gelecekte beni göt eder bu kara oğlan diyor ve yazımı sonlandırıyorum.

------------------bonus----------------------

(bkz: 2017-18 ingiltere premier lig genç yetenek listesi/@ceyar i kim vurdu)

------------------bonus----------------------