şükela:  tümü | bugün
 • joy turk'un müzik dosyalarımıza kazandırdığı, ikinci bir melih görgün vakası. asla şu aralar sıklıkla winamp'i meşgul etmekte, tıpkı 14 bahar'ın bir aralar yaptığı gibi. sesi gayet hoş tipi nasıl bilemiyoruz.
 • tahminime göre 1-2 yıl içinde türkiye'nin en büyük pop yıldızlarından biri olacak. çok çok yetenekli.

  http://www.tantasci.com/

  (bu siteyi yapan arkadaşa not: o kadar uyduruk flash kasacagina siteyi bi google'da çıkartabilmeyi becerseydin önce keşke, bulana kadar göbeğim çatladı)
 • aslında uzun zamandır hakkında bir şeyler yazmak istediğim, yaklaşık 1.5 sene önce müzik piyasasına atılmış ve çok da iyi etmiş, tek kelimeyle harika bi albüme imza atmış olan müzisyen/sanatçı.

  şarkıcı demiyorum, müzisyen diyorum çünkü kendisi tek şarkılık albümlerle müzik piyasasında kendine yer edinmeye çalışan, bi günde meşhur olup yarın adı bile hatırlanmayacak olan yeni yetme popçulardan değil ve onlarla aynı sıfata sahip olması da doğru olmaz; zira albümündeki tüm şarkıların söz ve müzikleri kendisine ait ve bu şarkıların büyük kısmı da hit olabilecek potansiyelde ki oldular da zaten... tek bi albümden dört klip çekmek herkese nasip olmaz. gerçek bi müzisyen olmasının sebebi bi tek bu değil tabi, ayrıca kendisi sadece sanatıyla ekranda olan, magazine falan bulaşmayan biri.

  tüm bunların yanı sıra harika bi sesi var adamın. söz ve müziklerini kendisinin yazmış olmasının da etkisiyle şarkıları gerçekten de hissederek söylüyor.

  kalbime gömüyorum, rica ederim, asla, yalvarırım, ağla ağla gibi hepsi ayrı güzellikte şarkılar yapmak kolay değildir.

  ilk bakışta basit gibi gelse de;

  "sana bir şarkı daha yapacağım,
  adı unuttum seni olacak..."

  "içime sığmıyor derdim kederim,
  özledim yemin ederim,
  bilsen nasil çarpıyor,
  yüreğimde ellerim..."

  "sevgilim bitti bu aşk hoşçakal diyorsun,
  olsun,
  dağ gibi çeker giderim,
  üzüntü yaratma;
  ömrümü verdim, yollarına serdim diye
  hiç önemi yok,
  rica ederim..."

  gibi sözler de yazmak hiç kolay değildir.

  yolu açık olsun...

  edit: 4 sene sonra "biliyor musun kötü karakterler var" seviyesine düştü bu adam. yazdıklarımı helal etmiyorum.
 • kendisi son olarak aşkım aşkım diye süper bir şarkıya daha imza atmıştır. web sitesinde defaatle dinlenebilir (http://www.tantasci.com/) zira durdurmazsanız loop halinde sürekli çalmaya devam ediyor ve maalesef stop tuşuna basmak pek o kadar kolay olmuyor...
 • 2005 yılında dokuz sekiz müzik , altında çıkardığı rica ederim albümüyle müzik piyasına özellikle slow şarkıları ile sessizce giriş yapmasının ardından, 2007 yılında erol köse tarafından sözümü tutamadım albümü ile magazin furyasının göbeğine atılmş, şu sıralar şarkılarından ziyade magazin programlarında tavrıyla ön plana çıkmaya başlamış genç şarkıcı.
 • ilk albümü rica ederim'de tam anlamıyla hit olan 5 şarkısı olan ve bu başarısını ikinci albümü sözümü tutamadım'da da sürdüren sanatçı. çok iyi güfte, harika beste, tatlı vokal*, eh bi de yakışıklıymış* daha nolsun anacım?
 • yeni nesil popçulardan, hani şu çok bilmişlerin deyimiyle bakkal müziği yapanlardan, öyle güzel yapıyor ki insan kendini ortamlarda hissediyor, hele ki youtube'deki canlı kayıtlarını dinlerken...

  şimdi bütün gün rembetiko, flamenko, mısır, kelt, dünya müzikleri geyikleri yapan adamın yazdığını okuyan cık cık der, ne derlerse desinler, bakkal müziğinin de tadı başka, bu arada tan'ın damarları da hareketlileri de tam tadında(kral tv vj mode on...), arabada dinlemesi de iyi oluyor, sarhoşlaştım adındaki yeni parçası albümlerinde yok ama youtube ortamlarına düştü, üç dilek şarkısını da keşke nadide sultan'ın elinde kepaze etmeyip kendisi söyleseymiş
 • sahne adı tan olan çok yetenekli müzisyen. ferdi tayfur'un 40 yıllık yıldızlar da kayar şarkısını cover'ladığı 5 şarkılık bir maxi single çıkarmıştır. albümde güzel remix'ler ve beğendiğim 2 tane de yeni şarkısı var.

  medyatik bir insan olmaması hoşuma gidiyor. o sanatını yapsın, başka bir şeyle anılmasın istiyorum. zaten kendisi de öyle yapıyor.

  (bkz: güneşe lüzum olmaz)
  (bkz: söyleme)*
 • mümkünse yıldızlar da kayarı söylememesini rica edeceğim şarkıcı. hayır yeniliklere açığız da, bari güzel olsaydı.
 • 30 ekim 1981 doğumlu şarkıcı.

hesabın var mı? giriş yap