şükela:  tümü | bugün
 • istanbul'daki tek hint restoranı. sultanahmet'te bulunuyor, super degil ama isi goruyor.
 • (bkz: tandori)
 • hindistan'da özellikle tavuk ve balık yemeklerinin pişirilme yöntemlerinden biri olup kuyuda yanan ateşe şişe takılmış yiyeceklerin sallandırılarak pişirilmesidir. ülkemizdeki "tavuk şiş"in neredeyse bire-bir karşlılığı "chicken tandoori"dir mesela ;)
 • çırağan caddesi'nde bir hint restoranı.

  mekan sevimli, servis iyi, fiyatlar makul, çeşit bol. istanbul'da hint yemeği deneyimi için tercih edilebilecek birkaç restorandan biri. her hint yemeğinde olduğu gibi baharatların yoğunluğu hemen bir tokluk hissi yaratıyor, siparişi ona göre vermek akıllıca olur.

  special soup güzel ama ilk sefer için yoğun gelebilir. fresh naan bread'leri leziz. vejetaryenler için farklı seçenekler mevcut. ayrıca içki servisi de var.
 • kalitesi vasat fiyatları dışarılarda alışkın olunan fiyatların çok üstünde fekat türkiye için egzotik olduğu düşünülürse bir miktar kabul edilebilir oluyor. naanları iyi değil ki naan iyi olmadıktan sonra ne anladım ben hint lokantasından değil mi kardeşim? garson ile ingilizce konuşmanızı tavsiye edicem türkçesi pek iyi değil.

  dubb kısıtlı menüsü ile buradan çok daha iyi. bir deneyeyim diyorsanız ben orayı tavsiye edicem. papadum olsun naan olsun iyi. hint klasikleri fikir verecek kalitede. lassiler vasat. gel gelelim orada da renkli cafcaflı hint havası da, salaş comfort food havası da mevcut değil. fiyatlar daha bile yüksek.
 • taj mahal indian dan daha çok beğendiğim bir yer oldu
  mughlai haleem.12 cesit mercimekli+mango lassi.+soğanlı mercimekli ekmek.+safranlı üzümlü pilav+ jaleeb denedik.

  mango lassi eh ama diğerlerini beğendim diyebilirim jaleeb aslında izmir lokmanın yuvarlak loop şekilli ve az safranlı olanı. kulfi ise kesme maraş dondurması

  önden ıslak mendil servisi iyi icmekan da öğeler iyi. üst katta kapılar simli. maltepe rustik. ekmek çok şaşırttı pilav tarbus taki gibi renkli ve üzümlü. hint çayı ingiliz çayının daha bol sütlüsü gibi.
 • çalışanların sempatikliği ve ortamın güzelliği dışında yemek konusunda hiçbir numarası olmayan mekan.