• piano piano bacaksız filminde almanya'da yaşarken hitler'den istanbul'a kaçan bir karakteri canlandırıyordu.
    2.dünya savaşı için denizci bir komutan olarak orduya göreve çağrılınca "ulan heriften almanya'da kaçtık, istanbul'da geldi buldu bizi" demişti.
  • yeditepe istanbul'da ali'nin üniversite hocasını canlandırmıştı.
  • türk sinemasının en sevdiğim oyuncularından biridir. onun içinde olduğu herhangi bir yapımı otomatikman sevebilirim.
  • kurtuluş filminde delikanlı yunan yarbayı spridonos'u canlandırmıştır.
  • 72 yaşında tiyatro sahnesinde harikalar yaratan sanatçı. enerjisine hayran kalmamak mümkün değil.
  • melekler korusun'da burhan hoca rolünü üstlenen oyuncu.

çilekli pasta'daki yarımakıllı baba (muammer usta) rolüyle gözyaşı olup aktığı görülmüştür.
  • dün akşam selamiçeşme özgürlük parkı amfi tiyatro sahnesinde 1984 - büyük gözaltı oyununda kendisini hayranlıkla seyrettim. harika bir performanstı.
  • şehir tiyatrolarında gösterilen antigone'de kral kreon'un başarıyla canlandıran oyuncu. sevecen ve çelişkide kalmış bir kreon portresi çiziyor. işin üzücü yanı kendisini asmalı konağın mimar tiplemesinde milyonlar izlerken olanca emeğiyle canlandrıdığı kreonu biz elli kişi falan izledik toplam.
  • kendisi son olarak ayak işleri 3. sezon 2. bölümde, korkuluk vasfi rolüyle karşımıza çıkmış büyük oyuncudur.

ekranda taner barlası görünce ayak işleri ekibine saygım arttı gerçekten.
  • bir filmde canlandıracağı karaktere adapte olabilmek için parkta yatıyormuş. film yüksek ihtimal ilgi çekmeyecek ama ben işine olan saygısını takdir ettim. link
hesabın var mı? giriş yap