• sadece aldığım introduction to linguistics dersinden edindiğim bilgilerle bile söylediklerinin ne kadar yanlış ve uydurma olduğunu anlıyorum. bu kadar bilgisiz olup kendinden çok emin konuşması cidden takdir edilesi.
  • burda kendimi ifşa etmeyim ama formasyon olarak bu elemanın iddia ettiği şeylerin dik alasının eğitimini almış ve aynı zamanda da veren birisi olarak söylüyorum: bununla bir kac kez instada kapıştık o kadar altı boş ve sığ yorumlar yapıyor ki bildiğin cahil. en büyük şansı bkm sahnede ayran budalası kitleyle hasbıhal edip sosyal medyada populer olup ordan müşteri kasması yoksa 88'li bir bebenin bu kadar ahkam kesmesinin hiç bir kıymeti harbiyesi yok. bunun daha popi versiyonu metin hara'ydı onunda iflahını kestiler
  • internette cvsi olmayan ve kendine eğitimci diyen biri. formasyon eğitimi var mı belirsiz. baya şüpheli durum.
    doğu akdeniz çevirmenlik mezunuyum yazmış sitesine. aslında mütercim tercümanlık bölümün ismi. 2005 yılında kurulmuş bölüm 2009 da bu arkadaş mezun olduğunu belirtmiş. 87’li, 2 yıl mezun kalmış kıbrısta yeni açılan bölüme girmiş gelmiş. toplam 1 sene çeşitli yerlerde öğretmenlik yapmış ki bana göre kısa bir süre ve referans vermemiş.
    bana karşı da kaba saba konuştu twitterda, hakaret edip engelledi ki görmeyeceğimi düşündü sanırım.
    değişik biri.

twittera 600’den az takipçisi varken instagramda 70k takipçisi var. ay acaba neden.
  • ülkenin top 3 okullarının birinde ingilizce müfredatı hazırlayan biri olarak bu adamı pas geçmenizi tavsiye ediyorum. benim için yıllardır değişmeyen çok basit bir kıstas vardır. yabancı dil alanında ahkam kesen biri eğer içeriklerinde ya da konuşmalarında önceden söylemeyi planladığı bir iki basit cümle dışında o dilde konuşmuyorsa benim için konu bitmiştir. yoksa " ı know. you are ill" tarzı basit cümleleri hiç dil bilmeyen bir adama bile 10 dakikada doğru bir şekilde söyletirsiniz. işin metodolojisine hiç girmiyorum bile. zaten o kısımda söyleyecek söz bile bırakmamış bu arkadaş.
    tanım: new age linguist bir arkadaş.
  • reels'lerde karşıma çıkan ve ingilizce öğreten birey.

izlediğim bir kaç video'sunda ingilizce öğretmekten daha çok türkçe'yi aşağılamaya çalıştığını düşündürdü. üstelik bunu yaparken türkçe zaman ve çekim eklerini bilmediğini de söylemek gerek. bu kişi hakkında “acaba benim gibi düşünen birileri var mı?” diye yorumları okuduğumda ise birine şu şekilde bir cevap verdiğini gördüm; görsel

bu tarz insanlara prim verilmesi ve para kazandırılması gerçekten üzücü.
  • avukatı olacak bozuntu beni özelden entrylerimi silmem yönünde tehdit ettikçe daha fazla şey yazma gereksinimi hissettiren yabancı dil dümencisi.
  • dünyanın anadilini en hızlı öğrenen (en erken) insanların türkler olduğunu beyan eden kişidir.

sonra bunun kaynağı, hangi araştırma sonucu buna ulaştığı sorulduğunda;
    hadi buradan kaybol, terbiyesiz, diyecek ve yorumları silecek bir insandır.

ss sunardım ama enerjime değeceğini düşünmüyorum.

düşmeyin.
  • hoşgeldiniz = welcome benzerliğini yanlış bir etimolojiye dayandıran kişi.

welcome ifadesi iddia edildiği gibi well (iyi, hoş) + come (gelmek) kelimelerinden değil, eski almanca wiljakwemo (yani istenen misafir) oradan da old english wilcuma (istenen misafir) kelimesinden gelmektedir. hatta almanlar hala "willkommen" derler. yani well değil will (istemek) kelimesinden geliyor.

yani ingilizler tarihin hiçbir döneminde bu arkadaşın iddia ettiği gibi
    you have well come demediler. will kelimesinin well'e dönüşmesinin sebebi ikinci kelime olan cuma'nın (misafir) anlamının artık bilinmez olması ve muhtemelen halkın well kelimesi ile karıştırmasıdır.

hatta bugün kullanılan welcome guest tamlaması da bu etimoloji bakımından galat-ı meşhur kategorisine girer çünkü welcome zaten istenen misafir demekti.
  • kendisi ve avukatı olan begüm gürel isimli varlık tarafından entry’lerimin ve diğer yazarların entry’lerinin şikayet edilip, suç isnadı vb. nedenlerle silindiğine tanık olmaktayız.

ingilizce bilmeyen ama ingilizceyi kesinlikle yanlış ve saçma bir methodla insanlara yedirmeye çalışan sözde ingilizce eğitimcisi.
  • alakasız bir instagram hesabında videosuna denk geldiğim ve biraz inceleyeyim bari dedikten sonra, sosyal medyanın bir insanı nereden nereye getirebileceğine şahit olduğum türk esnafı...

sana hiç kızmıyorum taner. amerika'da başta olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde bu hayal ticareti moda oldu. hayallere ve hülyalı sözlere kanacak milyonlarca koyun varken para kazanamamak aptallıktır.

hayırlı işler kardeşim. ne kötülerim seni ne överim... senin hiç suçun yok. az biraz gözlem yapamayıp sana kananlar düşünsün... sen işini yapıyorsun.
hesabın var mı? giriş yap