şükela:  tümü | bugün
  • tamer şahin'in ta kendisi olmasın bu.
    security sektöründen design sektörüne akmış olabilir.
  • mogollar'in bascisinin adi..
  • tamer şahin'in tahtına oynayan hezeyan beyenatlari veren taner öngür harbiden de moğolların basçısıymış. eh be otisabi yaptın yine yapacağını baban yaşında adamı ukteledin :)
    yalnız harbiden babandan 2 yaş küçük ehehehe ve babamla yaşıt.
  • kendisini daha yakından tanımak amacıyla roxy de bahsi geçen, ve hezeyan beyanatlarinda sürmüş bir adet mail dialoğunun örneği aşağıdadır, okuyunuz, okutunuz.
  • mütevvefa moğollar grubunun, basisti saygıya uzaktandeğer taner öngür;

yaşından beklenmeyecek çiğlikte yazdığın mailını aldım, şaşırmadım."akıl yaşta değil, baştadır." özdeyişini hatırlatırcasına yazdığın birbiri ardına gelen mailarla, "hahahahha bu moğolların basisti miymiş?" den öte tepki alamadın benden.maalesef insan her girdiği alanda başarılı olamıyorsa da başarılı olamaması da sen yaşlarda olunca daha çok kanına dokunuyor olsa gerek...
    yaşım ve içinden bulunduğum ortam gereği "heeey o zamanlar woodstock vardı, ses mecmuasında bizden bahsedilirdi" dialoglarından çok yaşanan tarihin faal olarak içinde bulunduğumdan, konseptin gerisinde kalmana şaşmıyorum.yaşlanmaya bağlı olası bir sürmenaj ihtimaline karşılık yazdıklarına copy paste ederek(hai sen roxy gazeteyi yaparken yapamamıştın ya işte o büyülü hareket) yanıt veriyorum.(dikkatli ol tırnak içinde olanlar senin önceden söylediklerin)

"bak kardeşim,sen en başta gerçekten kötü yapıldığına inanılan bir şeyi tenkit biçiminde yazsaydın.
    ben bundan faydalanmaya çalışırdım, beni tanıyan herkes eleştirilerden olumlu şekilde yararlanan,
    bir insan olduğumu bilir."

eee sanırım burada otellerde bulunan 'şikayetleriniz' diyaloglarında geçen kutucuk işaretleme konseptine değiniyorsun.sen tenkit edilecek noktalarını önceden belirleyecektin, ben 'hah işte bu olmamış!" diyecektim? ortalıkta bu veya buna benzer bir kutucuk bulunmadığından, ben sana dolaylı yoldan dizayn ettiğini sandığın (bi de "göreceli" diyelim de kenan evren in tabloları da acizlik yaftasından kurtulsun, nasibini alsın)senin, yine senin tarafından belirlenen kriterler dahilinde eleştirilerden olumlu şekilde yararlanan biri olduğunu anlayamamışız.taner örgün ün moğolların basisti olduğunu da tanıyamamışız. ama önemli değil, ben bunu hep yapıyorum, ersan ve dadaşlar grubunda da ersan dinleten dışındaki dadaşları tanımadığım gibi, moğollarda da cahit berkay dışında ki mongolları (moğol=mongol, old=eski, once upon a time=bir zamanlar, hey ki hey=aynı değişmiyo, ingilizcemizi tazeledik)tanımıyordum.bir de ek olarak sen varmışsın, öğrendik mutlu olduk.

"fakat sen, saldırgan ve ukala tavrınla benide aynı tavıra ittin.
    ilk gönderdiğin maili bir hatırla,scanner'ıma bile laf ettin,hatta tahtadan scan eden bir scanner satmaya kalktın bana.(gerçekten çok komiksin valla, zuxxi alışkanlığı olsa gerek)
    neyse hala aynı tavrı sürdürüyorsun."

sana göre "saldırgan ve ukala tavırlar" içinde bulunmam neden bu kadar zoruna gitti anlayamıyorum? zira önceki maillarında bile "böyle bir kural var mı?ben tanımıyorum" diyerek kural tanımaz kişiliğin ile seni tanımıştık.keza bu dengesizliğini de soundtracklerini yaptığınız kimi melodram türk filmlerinden esinlenmene veriyorum.keşke tarz olarak erol taş'tan değil de kadir savundan etkilenseydin de, saygı gösterseydik.tahtadan scan eden scanner konusunda ise ciddiyim, kullandığın scanner o kadar kötü ki woodstock da flyer kopyalarken kullandınız mı acaba diye düşünmedim desem yalan olur...

"neyse hala aynı tavrı sürdürüyorsun.
    ben senin eleştirilerinin, benim kişiliğime değilde roxy sitesinin sana göre kötü tasarlanmasına olduğunu biliyorum.
    benim kişiliğime saldırmaya zaten gücün yetmez.
    ben kötü bir site tasarlamış olabilirim.(ayrıca bu da izafi bir kavramdır)fakat bu kişiliğime saldırılmasını gerektirmez.
    yeteneksiz, zevksiz ve bilgisiz olduğum senin fikrin, roxy sitesi,tasarımını ben yapmaya başladığımdan beri 7000 üzerinde ziyaretçi tarafından ziyaret edildi."

aynı tavrı sürdürmeye elbette devam edeceğim (fırıldak mıyım ben?), ama bir mail içinde bile bir çizgi de ilerleyemeyen senden bunu bekleyemeyeceğim."aynı tavrı sürdürmeye devam etmek" konusunda moğollar ile beklentilere yanıt verememişken (ama tabi ki bu çooook "görecelİdİrrrr"), birey bazında senden hiç beklemem.kötü bir site tasarlamaya izafi bir kavram demişsin, kavramlar terminolojisine kötü bir site tasarlamayı da kazandırmışsın, tebrik ediyorum.ama mailında beni sinirlenip coşman dışında en çok eğlendiren cümleyi de kurmuşsun. "7000 in üzerinde ziyaretçi topladım" diye sevinmişsin ya, hey ki hey dedim.bu da roxy'nin kapısında duran bodyguard'ın benim bodyguardlığım süresince içeri 3000 kişi aldım demesi gibi bir şey olsa gerek. İnsanlar "aaa roxy.com.tr bu taner örgünün sitesi değil mi? hadi girelim belki moğollar hakkında bir şeyler yazıyordur?" diyerek sitene gelmiyor taner dede, roxy diye çok kaliteli bir club var burada bir adet, herkesin eşinin dostunun katıldığı müzik yarışması var, sonuç öğrenmek için bile tonla adam geliyor.ösym'nin, akut un sayfasına da tonla adam giriyor ama "ne güzel site ay gezmekten ölüyorum, dizaynı da çok güzel tekrar tekrar arıyorum kayıp yakınımı, üniversite sınavına giren kuzenimi" dediğinden değil, işi düştüğünden.

"bugüne kadar bir sen bir de geçen mail'de söylediğim gibi, 8 yıllık tecrübesi olan değerli master nihat gökhan yenice tarafından beğenilmedi.eleştirilerin içinde ,bana en çok saldırdığın konu roxy gazete sayfalarının, .jpg formatında yayınlanması idi bunda haklısın,tabiiki metin içeren sayfaların resim formatında siteye yerleştirilmesi, teorik olarak yanlış.fakat bu bir kuralmıdırki bunda gülünecek ne var."

dedeee yanlış anlamışsın, jpg formatında yayınlanması salakça, onları scan edereken kullandığın scannerın yamuk yumuk etmesi hepten eblehçe.kural tanımaz, marjinal bir insansın, sana "gülme"nin kurallarını anlatarak vakit kaybetmek istemem.senin genç olduğun yüz kaslarına el kaslarından daha hakim olduğun bir dönemde gülmek gibi bir fiil varmıydı bilemiyorum, zira mezozoik dönemde yaşamış hısmım yok.bir tek o nu demedim, flash kasmışsın, bir smooth atmamışsın yamuk yumuk dönen harflere, bir link koşarak sola uzaklaşıyor, yakalıyorsun, klikliyorsun "bana mısın?" demiyor aynen devam ediyor.bir değil tonla kural hatası var, ama yine dersen "gülünecek ne var bunda?" derim ki yaptığın türkiyenin en kaliteli clublarından birinin websayfasıdır.yoksa moğollar için hazırladığın sayfaya bir şey demiyorum, tencere yuvarlanmış, kapağını bulmuş.

"bende sana (taner senin ananı siksin diye mail atmadım).eleştirilerini kabul ettiğim bölümlere yılmaz morgül inceliği dedin,kafamın bozulduğu yerede şevki yılmaz tükürüğü dedin."

parantez i yanlış yerde kapamışsın dede.onu yanlış yerde kapadığın gibi metinde kurgu bütünlüğünü yine sağlayamamışsın.gerçek hayatta kafan attığında şevki yılmaz'a, içinden geldiğinde yılmaz morgül'e, trt programlarında ağır, vakur insan moğolların basisti taner öngür'e dönüşebilirsin, ama bunu bir yazılı metinde, bilhassa da bir mektupta yaparsan hezeyan insanına dönüşürsün."başa dönüp okumadın mı?" derler.en azından 20.yy da öyle deniyordu yakından bildiğine inandığım çivi yazısı dönemini bilemiyoruz.

"kötü niyetlisin bunu kabul et.
    roxy.com benim kişisel zevkim veya zevksizliğim sonucunda oluşmadı,roxy yetkililerinin istekleri doğrultusunda oluşturuldu.
    başka kapılarda her istediğini deneyebilirsin, aslında biraz sakin olabilsen benim kapımda herzaman açık,
    hangi camiaya ait olursan ol,e mail adresinin sonundaki uzantıda hiç farketmez,öyle bir şey denersen sen kaybedersin."

neden kötü niyetli olayım? sevdiğim bir club ın sitesine giriyorum bir bakıyorum müsamerece, pespaye, pejmürde bir görüntü hakim.bunu dile getiriyorum, pejmürdelik "görecedir" denerek reddediliyor, top yaştan beklenmeyecek bir kıvraklıkla bana ve eleştiren tanımadığım bir başka adama atılıyor.yarım asırı devirmiş bir insan böyle bir durumda külahını önüne koyup düşünmeyi bilmez mi? bu kadar da olsun hayat tecrübesi kazanmamış mıdır? bak burası en önemli kısım buraya dikkat et yakın gözlüğünü takıp;

eğer ki site roxy yetkilileri tarafından ciddi anlamda takip ediliyor bu zevksizliğe izin veriliyor ve "devam et taner sen moğolların bascısısın, inşaat da yaparsın, nükleer reaktör de kurarsın, websitesi de yaparsın mis gibi oluyor" deniliyor ise o zaman zaten muhattabım bu noktadan sonra sen değil, roxy yetkilileridir.ama sen de böyle bir açıklayıcı ya da yönlendirici taraf göremedim.minumum yetki ile maksimum sıkıntı yarattın durdun. elime roxy yetkililerinden birinden "sizin eleştirilerinizi sallamıyoruz, taner bizim adamımız, beğenmeyen gelmesin, yallah!" gibi bir mail gelmiş olsa idi, "müşterinin fikrine saygı bu kadarmış" der civarına uğramazdım.senin kapın da açık kalıp cereyan yaptığıyla, böbrek üstü bezlerini iltahaplattığıyla kalırdı.ait olduğum camia değil, savunduğum fikir önemli, ben kendime olan saygıdan başka kaybedecek herhangi bir şeyi olan biri değilim.

bu yukarda ki paragrafı üç kez oku, öyle devam et(bu arada paragraf 'eğer' ile başlayan 'değilim' ile biten cümle öbeği burda.)

"zuxxi.com ziyaretçilerinin yarısından fazlası moğollar grubunu ve bu grubun bir elemanı taner öngürü iyi tanır,ayrıca senin komik bulup güldüğün şeylere herkes gülmez ,aslında en acı şeyde kendini zeki ve komik sananların espirilerinin soğuk duş etkisi yaptığında düştükleri komik durumdur.dikkat et."

zuxxi com okurları ya da başka okurlar, taner öngür'ü eleştiri mektupları yazanlara "gerzek" deyip, baş parmağını orta ve işaret parmağının arasından geçirip sallarken görünce daha iyi tanıyacaklardır eminim.

fotoğraftan çıkarılacak üç ders var;
    1.taner öngür sanılanın aksine amip değil ,primattır.
    2.taner öngür'ün webcam'i de nuh nebi'den kalma kalitesiz, zombi gibi çıkmış.(bu arada nuh u şahsen tanıyorsan, kafamda takılmış bir sotuyu yanıtlayabilirsin.gemi ağrı da mı, hakkari de mi?)
    3.yaşlılar yapabilseydi, gençler bilebilseydi....

otisabi
  • http://www.tanerongur.com/ diye bir adresi vardır sanal alemde,yakın zamanda yeni bir albümü çıkmıştır,30 küsür yıldır hala bas çalmayı öğrenememesine rağmen çabası takdire şayandır...
  • "bodrum bodrum"daki* mandolini tingirdatan adam.