şükela:  tümü | bugün
 • ilki sakallı bir akp bakanı.
  ikinci taner yıldız ise , engin şayan'ın en yakın arkadaşı ve 1981 doğumlu olup bir zamanlar turkcell teknoloji 'nin çok kritik bir adamıydı.
 • suudi arabistan'dan iran'dan görev yapmak üzere bakan çağırmışız zannettiğim yeni enerji bakanı. türkmüş meğerse.
 • mavi akim'daki formul degisikligiyle tarihte gorulmemis bir kazik yememize sebep olan eski bakandan sonra, onun yedigi herzelerden kurtulmak icin atanan yeni bakan. "hadi bakalim, bu sefer hangi kazigi yiyoruz? dogalgaza yine once %80 zam yapilip, ardindan gostermelik bir %20'lik indirim mi yapilacak? bu sefer hangi enerji ozellestirmeleriyle yalama olacagiz? bu sefer nasil bir talan ve saldiri ile karsi karsiya kalacagiz?" diye sordurtan, bakamayan.

  tipi direk dinci. 4 cocuk babasi. hic sasirmadim. eski bakandan daha genc ve daha capsiz. kabineye abdullah gul kontenjanindan girdigi belli. kayseri milletvekili.
 • beraber haberleri okurken, yanımdaki arkadaşın ağzından dökülen; "bakanın tipe bak çay demle " cümlesiyle beni benden almış yeni enerji bakanımız.. hala şokunu atlatamadım sözlük..
 • enerji ve tabii kaynaklar bakanı olmasıyla beraber kayseri'den ankara'ya otobüs kaldıran hacı görünümlü bakan.
 • iranlı görünümlü enerji bakanı...
  bu bakan geçen gün abdullahgül basın açıklaması yaparken
  basın mensuplarından gelen zor bir soru karşısında
  hemen önündeki kağıda cevabı yazıp kopya kağıdını fazla dikkat çekmeden
  usulca cumhurbaşkanına vermiştir...
  hem çalışkan, hem yardım sever hem de kayserili
  vay halimize
 • sinekkaydı traşlı olma kuralını çiğneyen bakan. oysa bakın tsk iç hizmet kanunu'nun 34. maddesi ne diyor;

  "kıyafet kavramı içinde olan el, yüz ve saç, tuvaletlerinde sadelik esastır. favori, biş, sakal ve bıyık bırakılamaz. hangi hallerde, görevlerde, zamanlarda ve kimler hakkında yukarıdaki kayıtlama ve kısıtlamaların uygulanmayacağı genelkurmay başkanınca belirlenir."
 • taner yildiz'in itude okudugu yillarda, itu'de sadece sol goruslu ogrenciler okuyabilirlermis. o yuzden ben bu bakanimizin takiye yaptigini, guclu olanin yaninda yer alabilmek icin bu sekle semale girdigini dusunuyorum. ote yandan, bu durumun beni rahatsiz ettigini de soyleyemem. aksine, su ana kadar yaptigi akici ve mantikli konusmalardan ve beyefendi davranislarindan memnun oldum. bulent arinc ve kemal unakitan gibi abi kontenjanindan, mehdi eker gibi kurt kontenjanindan, ahmet davutoglu gibi rte kontenjanindan bakan olmus kisiler yerine tercih edebilecegim bir kisi gibi duruyor.
 • birtakım sözlük yazarının kafasındaki tek tip insan modeline uymadığı için "iranlı 'ya benziyor" diyerek aşağılamaya çalıştıkları kişidir.
  merak ediyorum, anadolu'da doğmuş büyümüş birinin iskadinavlara benzeyeceğinimi sanıyorlar!
 • nur yüzündeki saç sakal kombinasyonu tartışması nükleer lobisinin adamı olduğu mevzusunu geri planda bırakmış bakan.

  kendisi geçen yıl yaptığı bir açıklamasında bütün yerli kaynaklarının kullanılması halinde dahi türkiye'nin, büyüme hızı karşısında enerji ihtiyacının karşılanamayacağını iddia etmişti. şu an büyüme hızı falan kalmadı gerçi, ama, doğal kaynaklara da bu kadar sırt çeviremezsiniz kardeşim. hele enerji ve tabi kaynaklar bakanı olmuşsanız.

  koltuğa geçer geçmez nükleer santral konusunda yaptığı ilk açıklamada yurtdışındaki türk atom mühendis ve fizikçilerini geri çağırarak inşa edilecek nükleer santralin tamamiyle türk ürünü (bkz: türkleer santral) olacağını söyledi. bunu söylerken de nükleer enerji konusunda iktidarın ve muhalefetin yanısıra sivil toplumun da hemfikir olduğunu söyleyerek halkı ve nükleer karşıtlarını görmezden gelmiştir.

  türkiye'nin 35 yıllık bir nükleer serüveni var. eğer hala kurulamamışsa bunun bir sebebi vardır diye hatırlatırım sayın bakana. halkın büyük bir kesimi nükleer değil; rüzgar ve güneş enerjilerinin, yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanılmasından yana.