şükela:  tümü | bugün
  • efendim bu icat (ilk defa kendisini drangon's den (uk) isimli yarisma programinda gostermistir. mucize gibi bir seydir.
    sacin turu nasil olursa olsun, ister kuru ister islak sac olsun, saci hic takilmadan (evet hic takilmadan) taramayi saglamaktadir (simdi reklam gibi durdugunun farkindayim) ama su yasima gelip de hayatimda ilk defa sacimi hic takilmadan taramami saglamis bir urun bulmus olmanin heyecaniyla yaziyorum, reklamla alakasi yok, zaten bakin link de vermedim.
  • koca bir balon :)

ilk başlarda nasıl inandıysam "ya evet tek bir tel bile kopmadı, adeta yağ gibi kaydı karışık saçlarımdan, yaşasın yihu fiyfiyyy" diye seviniyordum fakat son günlerde bildiğin tarakla tarıyormuşum gibi saç gidiyor.
    ayıp be.
    verdiğim para haram zıkkım olsun.

ama şu da var ki elektriklenme yapmıyor. bildiğin plastik. bunu da bilin.
  • asimetrik dişlerden oluşan değişik tasarıma sahip shaun p. isimli bir kuaförün tasarladığı fırça/tarak.
    saçlarımı boyatmayı bırakalı daha da inceldi ve enterasan bir biçimde kendi orjinal saçım, boyalı saçımdan daha fazla dolaşmaya başladı. tangle teezer'i birkaç blogda görüp fiyatından sebep çok gereksiz buluyordum doğrusu. bir de tarak yani. ne yapabilir maksimum diye düşündüm. dün duş sonrası saçımı tararken o kadar yoldum ki (bir de ben agresifleşiyorum saç dolaşınca yola yola da olsa açıcam, kesmişliğim bile var yani sinirden) elime gelen tutam tutam saçı görünce ciddi anlamda üzüldüm.
    akşam sephora'dan bi'şiler alırken kasanın yanında bunlar çarptı gözüme. şeker gibiydiler valla, bir de sabahki tecrübe gelince aklıma gaflete mi kapıldım ne, verdim 45 lira aldım tarağı.

ilk deneyim cidden şaşırtıcı, bilhassa sabahtan batiste ile hacimleyip karıştırdığım saçlarımı yıkadım. kremlemedim. banyo esnasında taramadım.
    ezcümle, ilk deneyimim cidden şaka gibiydi. nasıl oldu bilmiyorum ama ciddi ciddi zerre yolmadan yağ gibi kaydi kafamdan. acı yok, dökülme yok, 30 saniyede komple açtı saçı. saçta da plasebo etkisi olmaz herhalde asdagja başarılı bir tasarım bence. ama fiyatının pahalı olduğu konusunda fikrim sabit. gerçi yurt dışıyla kafa kafaya fiyatı. 15 € civarı orada da. en azından eos lip balm gibi 10 katına kaktırmıyorlar burada.

ben pişman olmadım. ama en nihayetinde tarak. altın varaklı falan da değil plastiğimsi bir malzeme. zaruriyet değil almak.
  • hani denemedim ama bunun saçı açma ihtimali sıfır gibi duruyor. mantıken tek sıra bir dişliden saçınızı geçiremiyorken bu sıra sıra dizilmiş plastiklerden nasıl geçireceksiniz ki?
  • ince telli ve kuru saçlarım var, her banyo sonrası abartısız bir yumak saç yoluyorum yoksa imkanı yok açamıyorum o saçı, bugün ee başlarım parası neyse vereceğim yeter ki problemime çözüm olsun diyerek sipariş ettiğim tarak. siz de saçınızı taradıktan 5 dk sonra karışmış olarak bulanlardansanız, buraya edit yapacağım ürün gelince.
    edit : yıllardır tarağı saçımın dibinden ucuna kadar tek hamlede geçiremiyordum nihayet yapabiliyorum. kuru - dalgalı-ince telli - sürekli düğümlenen saçlarınız varsa kesinlikle öneririm.
  • bende de bir tane olan tarak :) reklam yapmak gibi olmasın ama öncesinde tararken tutam tutan dökülen/kırılan saçlarımın dökülme/kırılma oranında resmen gözle görülür biçimde azalma yaratan ve bende resmen bağımlılık haline gelen tarak. almak ile almamak arasında karar veremeyenlere tavsiye ederim.
  • saçını hiç taramayan biri olarak özendiğim şirin tarak. alsam tarar mıyım acaba..

edit: saçlarımı kısacık kestirince saçın düzgün görünmesi şart oldu ve aldım bu şirin şeyi. evet bu tarakla saçı taramak çok zevkliymiş. iyi ki almışım.

(bkz: reklamları izlediniz)
  • mucizedir
  • (bkz: kaşağı)
  • balondan da ote fiyaskodur, ziyandir. sacta takilmadan tariyor olmasinin tek sebebi her biri igne sivriliginde olan dislerinin saclarinizda adeta bir ustura bir bicerdover disipliniyle calisiyor olmasidir. saclari dokmez belki ama keser atar. onunde butun didiklerin diz cokmesinin sebebi hepsini tek hamlede keserek yolunu aciyor olmasidir. kisa zamanda saclarinizi mahfedecek, belinize kadar uzayan saclarinizi kulak hizasina kadar kisaltmak konusundaki butun kaygilarinizin onunu sacinizdaki didikleri acar gibi acacaktir. plastik parcasina vereceginiz parayla iyi bir sac bakim urunu almaniz tavsiye olunur.