• (bkz: kaşağı)
  • efendim bu icat (ilk defa kendisini drangon's den (uk) isimli yarisma programinda gostermistir. mucize gibi bir seydir.
    sacin turu nasil olursa olsun, ister kuru ister islak sac olsun, saci hic takilmadan (evet hic takilmadan) taramayi saglamaktadir (simdi reklam gibi durdugunun farkindayim) ama su yasima gelip de hayatimda ilk defa sacimi hic takilmadan taramami saglamis bir urun bulmus olmanin heyecaniyla yaziyorum, reklamla alakasi yok, zaten bakin link de vermedim.
  • ince telli ve kuru saçlarım var, her banyo sonrası abartısız bir yumak saç yoluyorum yoksa imkanı yok açamıyorum o saçı, bugün ee başlarım parası neyse vereceğim yeter ki problemime çözüm olsun diyerek sipariş ettiğim tarak. siz de saçınızı taradıktan 5 dk sonra karışmış olarak bulanlardansanız, buraya edit yapacağım ürün gelince.
    edit : yıllardır tarağı saçımın dibinden ucuna kadar tek hamlede geçiremiyordum nihayet yapabiliyorum. kuru - dalgalı-ince telli - sürekli düğümlenen saçlarınız varsa kesinlikle öneririm.
  • uzun saçlarımı ucundan başlayarak aça aça yukarılara çıkarak acı içinde tararken kuzeniminkini denememle acıdan dertten ve zaman israfından kurtarmış taraktır. saçımın tepesinden başlıyorum bir gram acı olmadan aşağı kadar iniyor. sephoralarda yıllardır görüp böyle işe yarayacağını düşünmediğim için o kadar paraya değmez diyordum. tam parasına değer 100 tl olsa yine değer derken rossmann'larda orijinalinden farkı olmayan muadilinin 9.90 tl ye satıldığını fark ettim.
    her gittiğimde 2-3 tane alıp insanların hayatlarını kolaylaştırıyorum. hediye ettiğim herkes dua ediyo resmen. alın aldırın ama rossmannda satılanını:)
  • ilk duyduğumda "tarağa 50 lira mı verilirmiş" şeklinde almayı reddettiğim ve bu sabrımı uzun süre koruduğum taraktı. her kadın gibi kendime yenik düştüm ve gittim aldım. evet aldım.

arkadaşlar bu tarak saçı hiiç kırmıyor. çekiştirmiyor. elektriklendirmiyor.

niye biliyo musunuz? çünkü bu tarak saçı ta-ra-mı-yor.
  • 2 yıl önce kuzenimde görmüştüm bunu. tamamen şişirilme, gösteriş meraklısı kızlar çantalarından çıkartınca hava olsun diye alıyorlardır diye düşünüyordum. geçenlerde bir arkadaşımda deneme fırsatım oldu. ilginçtir ki bu sefer hoşuma gitti. demirören sephora ya gittim almaya rengini beğenmedim. madem bir tarağa 60 lira veriyorum adam gibi bir şey olsun diye düşündüm. bugün tekrar baktığımda farklı rengini görünce aldım. evde denerim diye düşündüm. oradan taksim metrosuna geçtim. metro beklerken yansıma olan bir yerde kendimi görünce saçımı tarama ihtiyacı duydum. çünkü sabah geç kalacağım diye duştan sonra saçımı kurutup çıktım ki kolay kolay düzleştirmeden çıkmam. neyse saçım zaten kabarık ve dağınıktı. üstüne yağmur yedi. üstüne kapşonu tak çıkar tak çıkar garip bir şey olmuş saçım. madem aldım bir deneyeyim dedim. metronun orta yerinde başladım saçımı taramaya. ve 6 hamlede saçımın hepsini taramış oldum. hiç takılmadan. saçım hiç kopmadan. ve gariptir ki elektriklenmedi aksine daha sakin bir saçım oldu. yumuşattı bile resmen 60 liranın kudreti. velhasıl anlatasım varmış günümü. ama güzel şey alın alın.

edit: imla
  • hayatımda yaptığım en büyük enayiliğin sebebi olmuş tarak. saçım ince telli hemen sönüyor şekillendirsem de bir halta yaramıyor öyle cins bir saç. bundan önce de elseve’in altın sarısı rengindeki tarağını almıştım severek kullanmıştım. geçen yaz aldığım maaş bol gelince “bir daha mı gelicez dünyaya” diyip bir tarağa 65 tl gibi saçma bir rakam verdim. bende hiçbir işe yaramadı, saçlarımın uçları o kadar kırıldı ki haftaya kestirip kırıklardan kurtulmayı düşünüyorum.

görünüşü çok şeker, benimki bebek mavisi-pudra pembesi-limon sarısı renklerinden oluşan aşırı tatlı bir tarak ama temizlemesi çok zor. temizlemesine harcadığım süre taradığım süreden daha uzundur herhalde. buna o kadar para verip de kazıklanmanıza gerek yok. elseve’in bahsettiğim tarağı da gayet iş görüyor, boyutu da daha uygun tam çantaya atmalık tarak. saçlarımın düğümlenmesine hala çözüm bulamadım. allahın bonuslarının bile saçlarını açan şu tarak benim saçlarımın derdine deva olamadı. bir tarak hakkında neden bu kadar uzun yazdım ben de bilmiyorum yakşamlar.
  • ince telli, kolay kırılan, düğümlenen saçlarımı normal taraklarla 5-10 dakika sıvı saç kremiyle uğraşarak tararken kendisi ile abartısız 2 dakika içinde filan kremsiz tıkır tıkır tarayabildiğim ve etkisi kesinlikle placebo olmayan ürün.
    saçlarım kırılıyor mu evet, kırılıyor ama eskisinden bir miktar az ve yavaş diyebilirim. saçlarım kopuyor mu, kopuyor ama can sıkıcı şekilde değil.
    sapsız olanı bir sefer elimde tutamayıp tuvalete düşürmüş olabilirim, o yüzden az daha paraya kıyıp saplı olanları almak mantıklı olabilir. almadan önce başlığını okuyup ikna olmuştum, bu niyetlere okuyanlar için yazayım, alın, baya iyi.
  • asimetrik dişlerden oluşan değişik tasarıma sahip shaun p. isimli bir kuaförün tasarladığı fırça/tarak.
    saçlarımı boyatmayı bırakalı daha da inceldi ve enterasan bir biçimde kendi orjinal saçım, boyalı saçımdan daha fazla dolaşmaya başladı. tangle teezer'i birkaç blogda görüp fiyatından sebep çok gereksiz buluyordum doğrusu. bir de tarak yani. ne yapabilir maksimum diye düşündüm. dün duş sonrası saçımı tararken o kadar yoldum ki (bir de ben agresifleşiyorum saç dolaşınca yola yola da olsa açıcam, kesmişliğim bile var yani sinirden) elime gelen tutam tutam saçı görünce ciddi anlamda üzüldüm.
    akşam sephora'dan bi'şiler alırken kasanın yanında bunlar çarptı gözüme. şeker gibiydiler valla, bir de sabahki tecrübe gelince aklıma gaflete mi kapıldım ne, verdim 45 lira aldım tarağı.

ilk deneyim cidden şaşırtıcı, bilhassa sabahtan batiste ile hacimleyip karıştırdığım saçlarımı yıkadım. kremlemedim. banyo esnasında taramadım.
    ezcümle, ilk deneyimim cidden şaka gibiydi. nasıl oldu bilmiyorum ama ciddi ciddi zerre yolmadan yağ gibi kaydi kafamdan. acı yok, dökülme yok, 30 saniyede komple açtı saçı. saçta da plasebo etkisi olmaz herhalde asdagja başarılı bir tasarım bence. ama fiyatının pahalı olduğu konusunda fikrim sabit. gerçi yurt dışıyla kafa kafaya fiyatı. 15 € civarı orada da. en azından eos lip balm gibi 10 katına kaktırmıyorlar burada.

ben pişman olmadım. ama en nihayetinde tarak. altın varaklı falan da değil plastiğimsi bir malzeme. zaruriyet değil almak.
  • hani denemedim ama bunun saçı açma ihtimali sıfır gibi duruyor. mantıken tek sıra bir dişliden saçınızı geçiremiyorken bu sıra sıra dizilmiş plastiklerden nasıl geçireceksiniz ki?
hesabın var mı? giriş yap