şükela:  tümü | bugün
  • paris saint-germain'in 2002 doğumlu stoperi.
  • bugün galatasaray karşısında oynayacak, laurent blanc & van dijk tarzı oyunu olan velet. sağbekte oynayacak ama gördüğüm kadarıyla stoper olmasına rağmen. allah kerim, o kanattan belki rahat atağa çıkabiliriz.
  • milenyuma girişte ebeveynlerin koyduğu garip isimler gibi, tanguy ne lan!
  • 15 şubat 2020 amiens psg maçında, 2 yan topta bulduğu 2 kafa golüyle maçın 3-1'den (ilk yarı psg 3-0 geriye düşmüştü) 3-3'e gelmesini sağlayan 17 yaşında ve fiziği patrick vieira'ya benzeyen genç oyuncu.
  • sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan 17 yaşındaki fransız stoper. bir diğer fransız stoper (bkz: malang sarr) 21 yaşında ve sol ayaklı. solda malang sarr sağda tanguy kouassi ile iki fransız tandemi kurarsın, ortalama 2 2,5 milyon euro maaşa ikna edersin, 19 yaş ortalamalı uyumlu hızlı yatırım transferi yapmış olursun. olay topçuları buna ikna etmekte. aklı olan bu ikiliyi almak için her şeyi yapar, tertemiz çocuklar iyi niyetliler fransa ligi izleyenler bilir, masum anadolu bebesinden farkları yok.
  • bayern'e imza atan genç yetenek.
  • pavard ve hernandez'in de etkisiyle bayern'e imza atmış oyuncu. vereceğin 1.5 2 milyon euroluk bir maaş ve ilk 11 garantisi ile bu ülkedeki büyük takımlara getirebileceğimiz bir oyuncuyu da böylelikle kaptırmış olduk, sözleşmesi bitmekte diye tiago silva kovalacağına, bu gençleri kovalasaydın aylar öncesinden ikna etme çalışmalarına başlasaydın şansın olurdu.
  • 18 yaşında, iyi gelecek vaadeden bir oyuncunun bok çukuru ligimizi tercih edebileceğini sanma tarzı andavallıklara konu olan genç stoper. eleman boşta zaten herkes istemiştir, önceliği forma süresi olsaydı 5 büyük ligin başaltı/orta sıra takımlarından herhangi birinden istediği forma garantisini koparıp imzalayabilirdi. büyük takım olsun da sıra bekleyeyim farketmez deseydi bayern hariç büyüklerin herhangi biriyle imzalayabilirdi. ama eleman akıllı çıkmış ki rotasyonuna kolayca dahil olabileceği büyükbaşlardan birini seçmiş.

    bu çocuğun ülkemize gelmek için bir sebebi var mı bana bir söyleyin? 5 büyük lig dururken, onların dışında dinamo zagreb gibi, brugge gibi genç toplayan ve parlatan takımlar varken niye gelsin bir oyuncu? öküz gibi para vermen gerekir ki bu da riskli. futbolun siyasetin oyuncağı haline gelmiş ülkeye yabancı ve gelecek vadeden bir oyuncu olsam bırak transfer olmayı maça bile gelmem. siz neden bahsediyorsunuz ya?