şükela:  tümü | bugün
  • sinir eden bir tip. selam verirsin, günaydın dersin, iyi akşamlar dersin... böyle ufak ufak davranıştan faydalanıp hemen senli benli konuşur.

+ sen de yemekleri bol tuzlu yersin galiba?
    - evet, siz de sanırım öyle!

ya sabır...

+ şuradan çatalı uzatsana!
    - buyrun!

ya sabır...
  • bu benim. samimidir yani sizli bizli konuşmaktan yeğdir.

onca andaval üzerine gelen edit: öncelikle "siz diye hitap edilmeli" savunan bir kaç andaval var hem böyle söyleyip hemde böyle hitap kullanmayanlara argo kötü söz konuşan bi kaç hayvan var onları saymıyorum zaten birazdan silerler yorumlarını.

onun dışında siz çok yapmacık geliyor,iş hayatı veya bu tarz zorunlu durumları saymıyorum oralarda tabiki yerine göre gerekli hitapları kullanıyorum.

ama yoldan geçerken bişey soran birine veya örnek veriyorum bi dükkana girdiğim zaman veya geri kalan hepsinde samimiyet seviyorum içeri girer selamün aleyküm derim hal hatır sorarım hemde "nasılsınız" diye değil nasılsın derim çünkü samimi bana göre sen beğenmiyorsan teşekkürler siz nasılsınız dersin. ben böyle seviyorum beğenmiyorsanda siktir git konuşma.
  • kendi kendine samimi olabilir ama karşısındaki insan onunla samimi olmak zorunda değildir.

ayrıca senli-benli konuşmak samimiyet göstergesi değildir.
  • samimi falan değil düpedüz kaba ve hıyar olan tiptir. tanımadığın insana siz diye hitap edilir çünkü arada samimiyet yoktur. normali de budur zaten.
  • normal insan tipidir.

herkes sizin istediğiniz tipte olacak değil.
    sizin için ayıp olan onun için değildir, onun için ayıp olan da belki sizin için ayıp değildir.
    sizin başlığınızı da mı açalım şimdi?

kimseye zararı olmayan basit bir davranışı bu kadar büyütmek anlamsız.

lakayt olunmadığı sürece senli benli davranılabilir.
    dünyanın sonu değil. belki özünde pek tatlış biridir. insan olun da karşınızdakini anlamaya çalışın.

ekleme:
    bir daha da böyle apır sapır başlıklarla beni rahatsız etmeyi, vaktimi çalmayın, sinirimi kaldırmayın ulan!..
    valla bi vurarım...

bir daha ekleme:
    sizli bizli başlanıp, bir süre sonra senli benliye dönülebilirmiş.
    işte o "bir süre" nedir yazarlarımız açıklasınlar bir zahmet.
    bu sürenin ne kadar bir süre olduğu da yazıyor mu nezaket kurallarında?
    ya da senli benli olmak için ne kadar samimi olmak gerekiyor?
    ikinci karşılaşmada mı senli benli olunur yoksa taraflardan biri elindeki market poşetlerinin bir kısmını size taşıttığında mı?
    yatağa girdikten sonra senli benli olmak normal midir?
    yoksa "hadi babanlara selam söyle"den önce senli benli olmak gerekir mi?
    madem kuralları konuşuyorsunuz... e bilelim canım ne zaman ne diyeceğimizi.
  • genelde kadınların girip içinden çıkamadığı triptir.
  • sanırım her şeyin sanallaşmasından kaynaklanıyor, yoksa bu rahatlığın başka bir açıklamasını bulamadım.

bakın gençler, dostlar, arkadaşlar ya da adı her neyse.. tanımadığınız insanla senli benli konuşmak sizi samimi yapmaz, sadece laubali olduğunuzu gösterir. tamam her şey artık daha hızlı gelişiyor, yaşanıyor ama bazı şeyler var ki bu kadar kolaylaşmasına gerek yok. özellikle de kişilere saygı konusu ki bu benim için bir saygı konusu.

ha ileride baktın samimi oldun, anlaştın, kafan uydu.. işte o zaman senli benli konuş, canımı ye.
  • genel görgü kurallarından bihaberdir.

tanımadığınız insanlar sizin arkadaşınız değildir. sizden küçük insanlar da arkadaşınız değildir ve yaş farkı onlara olan samimiyetinizi artıran bir faktör değildir.
  • ne oluyor size kuzum. büyüyünce çoğalıyor musunuz da '' sen '' denmesinden bu kadar müzdaripsiniz.
  • devlet memurları ve polisler arasında da çokça bulunan tip. geçenlerde başıma gelen bir hırsızlık durumu ile ilgili, olay yerinde inceleme yapan polislerle muhatap olmak zorunda kaldım. ben böyle bir ego görmedim arkadaş. polis memuru değil, sanırsın garnizon komutanı.