şükela:  tümü | bugün
  • aynı zamanda tanımadığı kolu alçılı insana geçmiş olsun da der.
  • benim bu , karakter meselesi değil meslek icabı
    (bkz: kasiyer)
  • evet, benimdir bu. çok mu zor bir şey? inanın değil. sadece iyi şeyler düşünmek yeterli, mutlu olmak istemek yeterli. sokakta görebileceğiniz en güzel şeylerden biri belki bir yabancının o şaşkın, kararsız, o bir anlık saf tebessümü. kötü bir günde bile mutlu edebilir insanı, keyif verebilir. bazı insanlar bırakın gülümsemeyi; göz kontağı kurmaktan hatta karşı karşıya gelmekten bile kaçıyorlar. ne bileyim vapura ya da otobüse bindiğimde boş bir yere geçmektense karsimda birinin olacağı bir yere oturmayı yeğlerim. o insana bakmaktan da pek çekinmem doğrusu; asfalt çizgilerini ezberlemektense yeni bir yüzü tanımayı hatta belki göz göze gelirsek gülümseyip o da gülümser ise yuzunu izler değişiminin tebessümünün yansımasının tadını çıkarırım. ıneceğim zaman iyi günler demek hiç bir hastalık getirmedi bana ya da hiç bir zaman mutsuzluk sebebi de olmadı. çok insani şeyler gülümsemek, iyi dileklerde bulunmak... çok zor ya da zararlı şeyler değil korkmayın karşınızdaki de normal bir birey ise yollu olduğunuzu düşünmek yerine size karşılık verecektir.
  • şu genç yaşımda gülmekten oluşan çizgilerle yaşlanmama neden olsa da benim bu demekten mutlu olduğum insan. (bkz: kabin memuru)
  • yollu demeden once dusunmek gerekir.
    sunnettir bu.
    hatta selam bile vermeniz gerekir.

he isin ilginc yani, amerika veya avrupa'ya giderseniz, nyc/la/londra gibi cok buyuk sehirlerde olmadiginiz ve daha az nufuslu yerlere dogru gittiginiz surece yolda rastgele insanlar size selam verirler.
    bizde selam verenden kacilir, selam da verilmez.

gerci selam verip borclu cikmak lafi tahmin ediyorum bunun sebebini gayet iyi aciklar.
  • samimi ve iyi niyetli insan modeli. kendileri bana çok sıcakkanlı gelir. gülmek güzel bir eylemdir. yüzünden kamyon geçmişcesine somurtkan insanlara kıyasla tercih ettiğim sempatik kişilerdir.
  • insan.. ancak; kendini yollu diye etiketleyecek andavalları hisseder ve gülümsemez onlara. ne denir ki; kedi, ciğer, mundar, ıyy, öyykk, tukaka işte.. azcık kafan çalışıyorsa birleştir bakayım sen şunları. olmadı mı?? dur ben yaparım senin yerine;
    (bkz: kedi ulaşamadığı ciğere mundar der)
  • pozitif insanlardır, rutubetsiz serin ortamlarda muhafaza edilip korunmaları gerekir.
  • sosyal insan

yollu olduğu anlamına gelmez.
  • gecenlerde gulen ve gulmeyen iki fotografima tesadufen art arda baktigimdan beri unutmazsam oldugum insan. bence muhtesem bi yuz guzelligine sahip olmadikca tum insanlar icin ayni sey gecerlidir. yani herkesin olmasi gerektigi insan.