• medeni davranış sergileyen insandır,
    hatta o gülümseme kabul edilip karşılık gösterilirse daha da keyifli olur.
    benim çok sevdiğim bir alışkanlık olmasına karşın yanlış anlamalara mahal vermemek adına bi parça dikkatli olunmasında yarar vardır.

(bkz: oğlum kız bana güldü lan)
  • benim bu.bankada çalışıyorum 9-10 aydır.sanırım bu mesleği çekilebilecek hale getiren tek şey bu.50 yaşında adamı utanmadan azarlayan, iki defa aynı şeyi söylese geberecek bankacılardan ürkmüş insanlara gülümsediğinizde her şey çok farklı oluyor.kaç defa bu yüzden teşekkür edip dert yandılar.belki yıllar sonra bu enerjim kalmaz ama yine de ben insanlara somurtarak cevap vermemeye gayret edicem... çünkü seneler önce anneme bi soru sordu diye çemkiren fosil bankacıyı asla unutmayacağım.***
  • benimdir. yapımda var. çok gülen bir insanım ve bunu insanlara göstermeyi seviyorum. çünkü mutlu olduklarını ve daha iyi hissettiklerini düşünüyorum. çalışanlara selam veririm, kolay gelsin derim. kendimi çok iyi hissederim. korkmayin çok güzel bir şey o şaşkınlık ve gülen insan yüzlerini görmek.
  • ben yapmaya basladim bunu.

milletimiz tanimadigiyla goz goze gelince buyukbas hayvanlar gibi birbirlerine bakiyo, madem birisiyle bakismak suretiyle bile olsa bir iletisime gectin, gulumse len iste. suratindaki "en cok uce kadar sayabilirim" ifadesini atip, "merhaba ben dostum!" mesaji ver
  • yollu demeden once dusunmek gerekir.
    sunnettir bu.
    hatta selam bile vermeniz gerekir.

he isin ilginc yani, amerika veya avrupa'ya giderseniz, nyc/la/londra gibi cok buyuk sehirlerde olmadiginiz ve daha az nufuslu yerlere dogru gittiginiz surece yolda rastgele insanlar size selam verirler.
    bizde selam verenden kacilir, selam da verilmez.

gerci selam verip borclu cikmak lafi tahmin ediyorum bunun sebebini gayet iyi aciklar.
  • benim bu , karakter meselesi değil meslek icabı
    (bkz: kasiyer)
  • bu başlıkta benzer hikayeler var, bir adet de benden gelsin.

20-25 yaşlarındaydım. bir devlet hastanesinde muayene sırası bekliyorum. o sırada mavi önlüklü bir hademe gördüm. babamın yaşlarında. babam o zamanlar 45-50 olmalı.
    çok gariban gözüküyor.
    safiyane o yaşta temizlik yapan gariban görünümlü bir amcaya selam vermiş olmak, ne bileyim işte onu görüp farkında olduğumu bildirmek istedim ve gülümsedim.
    o da bana sırıttı!
    direk anlıyorsun zaten bi terslik var.
    ne yapacağımı, nereye bakacağımı şaşırdım.
    benim oturduğum yere göre konum almaya çalışıyor, filan.
    neyse o günü bir şekilde atlattık ama o günlerde bir süre gitmek zorunda olduğum o hastane bana kabus oldu.

bu genellemeyi yapmaya yetecek sayıda tecrübe edilmiştir: (bkz: türkiye'de yapılmaması gerekenler)
  • benim bu insan.
    umut işte; taniyinca genelde yüzüm düşüyor.
  • evet, benimdir bu. çok mu zor bir şey? inanın değil. sadece iyi şeyler düşünmek yeterli, mutlu olmak istemek yeterli. sokakta görebileceğiniz en güzel şeylerden biri belki bir yabancının o şaşkın, kararsız, o bir anlık saf tebessümü. kötü bir günde bile mutlu edebilir insanı, keyif verebilir. bazı insanlar bırakın gülümsemeyi; göz kontağı kurmaktan hatta karşı karşıya gelmekten bile kaçıyorlar. ne bileyim vapura ya da otobüse bindiğimde boş bir yere geçmektense karsimda birinin olacağı bir yere oturmayı yeğlerim. o insana bakmaktan da pek çekinmem doğrusu; asfalt çizgilerini ezberlemektense yeni bir yüzü tanımayı hatta belki göz göze gelirsek gülümseyip o da gülümser ise yuzunu izler değişiminin tebessümünün yansımasının tadını çıkarırım. ıneceğim zaman iyi günler demek hiç bir hastalık getirmedi bana ya da hiç bir zaman mutsuzluk sebebi de olmadı. çok insani şeyler gülümsemek, iyi dileklerde bulunmak... çok zor ya da zararlı şeyler değil korkmayın karşınızdaki de normal bir birey ise yollu olduğunuzu düşünmek yerine size karşılık verecektir.
  • gülümseyen erkek, karşısındaki kadın;
    (uff bna yazıyor slk, herkes beni beğeniyor zaten. güzel olmak zor)
    gülümseyen erkek, karşısındaki erkek;
    (ne gülüyon yarraam? ibne midir nedir?)

gülümseyen kadın, karşısındaki kadın;
    (ayy kesin makyajım aktı, ona gülüyor şırfıntı)

gülümseyen kadın, karşısındaki erkek;
    (güldü verecek)

entryden hisse; pozitif enerji, güzel intibah.. geçin bunları türkiye'de yaşıyorsanız.
hesabın var mı? giriş yap