şükela:  tümü | bugün
  • yeni bir insan tanımak istemiyordur.
  • benim. bu numaralardan kayda değer bir şey çıktığını hiç görmedim.
  • bu benim ama bir hafta önce dedim ki kabukları çatlayan narin ıstakozum artık bilinmeyen numaraları açma vaktin geldi. ve bugün telefon çaldı biraz heyecanlandım acaba kimdi telefonun ucundaki yabancı merak içinde açtım
    +alo???
    -gısıfısıs?
    +buyrun kimi aramıştınız?
    -süleymaaaanı veğğrsene nerde o?
    +beyfendi yanlış aramışsınız süleyman diye biri yok burda:/ (ve kusura bakmayın falan demesini bekliyorum, heeee tamam da olurdu)
    -dıt dıt dıt
    yüzüme kapattı...
    kalbim kırıldı grçktn.dd
  • yeterince iş başvurusu yapmamış insandır
  • yazılan senaryoları okuyunca, ne sofistike hayatlar var diyesim geldi; numarayı kaydedip whatsapp'tan bakmalar filan. öte taraftan bizim muhasebeci de bu türden, kendisi bir bilim-kurgu karakteri gibi.
  • büyük ihtimalle her yere ve herkese borcu vardır
  • gayet de hakkı olan insandır. anketçisi, satıcısı, aktarı her önüne gelen arıyor.
  • yüzde bir milyon ihtimalle veli olduğu için açmıyorum, önemli bir konuysa tekrar arar zaten diyorum
  • önceden bendim. bir arkadaşım yardım istemek için başka numaradan aramış. öğrenince üzülmüştüm. o gün bugündür yabancı numaraları açarım. ağzımın eskimediğini de fark ettim bu şekilde.
  • kafası rahat insandır.

telefonda bir ayar varmış keşfedeli 3-4 ay oluyor, tanımadığın numaralardan çağrı ve sms almayı engelliyor. onu açtığım günden beri o kadar rahatım ki anlatamam. arada girip bakıyorum kimler aramış diye, geneli boş işler için arayan numaralar, reklam mesajları falan.

edit: nasıl yapılıyor diye çok soran olmuş;

ios: ayarlar > telefon'a gidin, aşağı kaydırıp bilinmeyenleri sessize al'a dokunun ve özelliği açın.

android: telefon uygulamanızı açın, sağ veya sol üst köşedeki simgeden ayarlara girin, engelleme ayarlarından bilinmeyen numaraları seçin.

eğer telefonunuzda öyle bir seçenek yok ise şu uygulama işinizi görecektir.