• yazılan senaryoları okuyunca, ne sofistike hayatlar var diyesim geldi; numarayı kaydedip whatsapp'tan bakmalar filan. öte taraftan bizim muhasebeci de bu türden, kendisi bir bilim-kurgu karakteri gibi.
  • büyük ihtimalle her yere ve herkese borcu vardır
  • gayet de hakkı olan insandır. anketçisi, satıcısı, aktarı her önüne gelen arıyor.
  • yüzde bir milyon ihtimalle veli olduğu için açmıyorum, önemli bir konuysa tekrar arar zaten diyorum
  • önceden bendim. bir arkadaşım yardım istemek için başka numaradan aramış. öğrenince üzülmüştüm. o gün bugündür yabancı numaraları açarım. ağzımın eskimediğini de fark ettim bu şekilde.
  • kafası rahat insandır.

telefonda bir ayar varmış keşfedeli 3-4 ay oluyor, tanımadığın numaralardan çağrı ve sms almayı engelliyor. onu açtığım günden beri o kadar rahatım ki anlatamam. arada girip bakıyorum kimler aramış diye, geneli boş işler için arayan numaralar, reklam mesajları falan.

edit: nasıl yapılıyor diye çok soran olmuş;

ios: ayarlar > telefon'a gidin, aşağı kaydırıp bilinmeyenleri sessize al'a dokunun ve özelliği açın.

android: telefon uygulamanızı açın, sağ veya sol üst köşedeki simgeden ayarlara girin, engelleme ayarlarından bilinmeyen numaraları seçin.

eğer telefonunuzda öyle bir seçenek yok ise şu uygulama işinizi görecektir.
  • bu bendim. ama gedikpaşa,laleli,merter,güngören esnafı ile iş yapmaya başlayınca bu huyumdan vazgeçmek zorunda kaldım. eskiden takıldığım kadınların eşleri sanıyor ve açmıyordum
  • tanımadığım numaraya açmıyorum, tanıdığım birisi ise rehberimde kayıtlıdır diye düşünüyorum
  • babamdır "zaten hayattan bezdim birde başıma bela alamam" deyip telefonu kökten kapatır.
  • özgür insan. kimseye verecek hesabı yok, kimseye de dokunacak bir hayrı yok.
hesabın var mı? giriş yap