şükela:  tümü | bugün
  • bu akşam bir yazarla tanıştım. bir kaç tane de oyuncu arkadaşım var.
  • tdk: “daha önce birbirini tanımayan kimseler birbirini tanır duruma gelmek.” acaba o yazdıklarınızdan hangisi sizi tanır diye meraklandım..
  • (bkz: mabel matiz) aynı masada oturup 2 saat kadar sohbet etmişliğimiz var. ayrıca yine havalimanında denk gelmiştik ve kısa süreli oturup muhabbet ettik.
    o ses turkiye jürisi( murat boz, hadise, ebru gündeş, athena)
    (bkz: fırat tanış) ile atatürk havalimanında 5 dk kadar sohbet etmişliğimiz var(mükemmel bir insan).
    (bkz: haluk levent) konserde bariyere takılıp önüme düşmüşlüğü ve benim elinden tutup kaldırmışlığım var.
    (bkz: can gox) olimpos'da kendisiyle tanışmıştım fakat hastayım diye fotoğraf çekinmemişti benimle.

(bkz: abdullah avcı) ile otel lobisinde oturup muhabbet etmişliğimiz var. yanında volkan babacan'da vardı ama onunla çok konuşmadık.

o değilde ben bayağı ünlülerle haşır neşir olmuşum. vay anasını sayın seyirciler.. hangisi en meşhuru ona da sen karar ver be sözlük.
  • (bkz: nergal) (bkz: behemoth)
    (bkz: steve tucker) (bkz: morbid angel)
    (bkz: karl sanders) (bkz: nile)
    (bkz: matti karki) (bkz: dismember)
  • umberto eco
  • ezhel
  • herkesin iyi kötü tanıdığı enes baturla mesajlaşmıştım. geçen yıllarda "son" diye bir bilmece videosu yapmıştı. bulana telefon hediye edicem demişti. tabi ben çözdüm olayı, bir yandex hesabının mail adresi ve şifresini (ikisi de söylenmemişti tabi kendim buldum).

sonra mesaj attım o hesaptan çözdüm diye. ortalama 2 saat sonra filan çözdüm. kendisi "sadece benden zekiyseniz çözebilirsiniz" diye iddialı konuşuyordu. hatta bilmecenin asla çözülemeyeceğini filan iddia etmişti. mesaj attığımda şaşkınlıkla "nasıl buldun" dedi anlattım. ama dedi sen 1. şifreyi çözmeden 2. şifreyi çözmüşsün olmaz dedi. sonra bu mu? şu mu? derken yanlış yönlendirdi beni. bide öyle bir bulmaca yapmış ki bulmak imkansız şifre bile yarım çıkıyor gerisini siz tamamlayacaksiniz diyor sonraki çözüm videosunda.

neyse ben bayağı darladım tabi. şifreyi çözüp ulaşmışım adama hâlâ 1. şifreyi de söylemen lazım diyor. benden sonra şifreyi bulan kişi ortalama 5 saat sonra buldu. kaç milyon izlenmesi var ama hepi topu benle birlikte 2-3 kişi çözmüş. tabi onlar da 2. şifreyi çözmüş benden 5-6 saat sonra.

telefon ödülünü vermemekte diretti, tamam artık çözüm videosunu yayınlıcam deyip ödülü vermedi. amaç zaten şifreyi çözüp kendisine ulaşmaktı ama bir dalavere oldu. o sırada da sosyal medya hesaplarına saldırı olmuştu hesapları kapatılmıştı bir daha ulaşamadım.

işte olay bu.. taktir sizin, bir youtuber tarafından haksızlığa uğramış sözlük yazarı.. bu yazıyı okursa büyük ihtimal beni hatırlar. günlerce yoğun şekilde konuşmuştuk, zaten hepi topu 2-3 kişi çözmüş şifreyi ilki bendim.

yine hatırlatıp sinirlerimi hoplattın ekşi sözlük..
  • tamer karadağlı