*

şükela:  tümü | bugün
  • bugün için ismet berkan ve ertuğrul özkök'tür.

bu başlığı açma sebebim çok önemli bir şeymiş gibi bak ben bu boku yedim demek değil...sadece olayı anlatmak için yapılmış bir atraksiyon...olayda çok önemli bir şey değil zaten...ama illaki dünyanın en önemli meselesini yorumluyorum bak şimdi çözüyorum diye ekşisözlüğe yazı yazmakta gerekmiyor.

olay ise şu, efendim evde iken radyo açık olur genelde, iki gündür falan bir tanıtım yapılıyor...ertuğrul özkök ve ismet berkan izmir (?) garında 2 haziranda söyleşiye katılacaklar diyerekten...uzun uzun anlatmaya kalkarsam...ulan dedim izmir garı neresi ki...iki tane gar var, alsancak ve basmane garı...hangisi izmir...tercihimi alsancak'tan yana kullandım...yanılmışım...oradan basmane garına gittim ki etkinlik oradaymış ve hatta gidince öğrendim ki hürriyet treni de oradaymış...başka bir takım etkinliklerde varmış...neyse başladım beklemeye saatin 14:00 olmasını...basmane garına girince en sağ tarafta bir büfe var...oranın biraz sağına bir masa koymuşlar...sonrasında mikrofonlar falan geldi...bekliyoruz konukları...daha doğrusu bekliyormuşum sonradan öğrendim...yanımda bir amca oturuyordu ertuğrul özkök'ü görününce ayağa kalktı yanına gitti, konuşmaya başladılar sonrasın da söyleşi için hazırlanan seyirci oturma yerlerine oturarak bir albüm karıştırmaya başladılar...sanırım amca ertuğrul özkök ile yaşıt ve belki de aynı lise mezunu ki, lise albümü gibi bir şeyde fotoğraflara falan baktılar...ben söyleşiyi bekliyorum hala...sonra birisi geldi ve söyleşi konferans salonunda olacak dedi...o da vagonlardan birisindeymiş ama orada etkinlik varmış bizi aldılar yemek vagonuna...vagona girdiğimizde insanlar vardı fakat söyleşi için geldiklerine dair hiç bir belirti yoktu, yemek yiyiyorlardı.

söyleşi neden vagona alındı...yorumlarım iki şekilde olabilir, ilgi olmadığı fark edildiği için ya da güvenlik gerekçesiyle...söyleşiyi sallayan fazla kişi olmadığı belliydi ama ortam yolcular yüzünden kalabalıktı gerçekten güvenlik sorunu olabilirdi...sonrasında ertuğrul özkök'te iyi bir yer değildi gibi bir laf söyledi.

neyse vagona dönersek...sanırım bir milletvekili de dahil olmak üzere etrafımızda chp liler vardı...sayı vermek gerekirse 8-9 kişi olabilir...şöyle ki ismet berkan'nın oturduğu masada milletvekili ve bir orta yaş üstü chp'li daha ve diğer koltuktaki kişide zaman zaman değişmekle birlikte yine chp'li kişiler...ertuğrul özkök'ün masasında da 2 kişi sabit kaldı, bir boş alana farklı kişiler geldi....ben masada tektim...bir masa daha vardı orada da 3 kişi.

kardeşim artık anlat ne oldu yahuu dediğinizi hissediyorum...söyleşi olmadı, zaten söyleşi amaçlı bir tek ben gitmiştim sanırım...diğerleri chp ile ilgili konuştu...aslında vagonda yerimizi aldığımızda gelenler otururken ertuğrul özkök ben birazdan ayağa kalkacağım dedi...sanırım ayakta konuşacaktı...fakat sonra ne oldu vazgeçti bilemiyorum...belli bir süre sonra ayağa kalktı ama yazımı yazmam gerekiyor diyerek otele ya da her nereyeyse gitmek için...ismet berkan ve ertuğrul özkök'ün bizzat ağzından chp ile ilgili destek ya da karşıt bir cümle duymadım fakat çevrelerini saran chp'liler özellikle ismet berkan'ın masasında milletvekilinin karşısında oturan amca binali yıldırım'ın izmir'den aday olması hataydı gömeceğiz onu gibi iddialı laflar etti...milletvekili de bir şeyler söyledi, iddialarını bildirdi...tam cümleleri hatırlamıyorum ama milletvekili izmir'e istediğiniz kadar hizmet edin bazı konularda hassastır bir şey yaparsınız oy kaybedersiniz gibi bir laf etti.

peki sen neden gittin bu söyleşiye derseniz...birincisi şehre inmem gerekiyordu (dağda yaşıyorum da ben :) ) bir bakayım dedim vakitte vardı...ikincisi ismet berkan'la bazı ortak ilgi alanlarımız var...tübitak kitapları, bilim tarihi, bilim insanları falan filan...belki onlardan konuşuruz dedim...üçüncü olarak ise ertuğrul özkök'le ne olacak bu hürriyet'in hali gibisinden bir konuşmaya girilebilirdi...ya da ben kendisinin kafa yapısını öğrenmeye çalışırdım.

bilmeyenler vardır kendisi izmir'lidir...herkese siz neredensiniz diye sordu...bana da sordu, anlattım...belki oradan muhabbet ilerleyip benim konuşmayı istediğim konulara gelebilirdi fakat araya kendisiyle yaşıt bir çift girdi...sonrasında ben bekliyorum ertuğrul özkök kalkacak bir konuşma yapacak söyleşi başlayacak...ama dediğim gibi nedenini bilmediğim sebeple söyleşi olmadı.

beni şaşırtan etrafı chp'lilerin sarmasıydı bir konuşturmadılar, söyleştirmediler...amaç ne kardeşim propaganda mı yapacaksın ismet berkan ve ertuğrul özkök'e...yok biz alacağız yok biz uçacağız...yok biz teşekkür ederiz izmir'e geldiğiniz içinde bilmem ne.

sözlük ertuğrul özkök'ü anlama şansını bulamadım...suç chp'nin :))

bu da böyle bir anımdır.
  • birçoğumuzun bir vesileyle yaşadığı ünlü biri ile tanışma anısı vardır.

yolda yanından geçen ya da uzaktan görülen kişiler bu listeye dahil edilmez. tanışmaktan kasıt bir iki cümle de olsa sohbet etmiş olmak ya da fotoğraf çektirmiş olmaktır.

benim nacizane listem ise kronolojik olarak şöyle;

* dan godfread
    * kevin rankin
    * tolga tekinalp
    * serdar apaydın
    * orhun ene
    * harun erdenay
    * lütfi arıboğan
    * murat kekilli
    * cenk torun
    * kubat
    * şebnem ferah
    * mesut yar
    * leman sam
    * yılmaz vural
    * enver aysever
    * fatmagül fakı
  • (bkz: boş küme)
  • bülent ersoy erkek iken, beraber osmanağa camiinde cuma namazı kılmışlığımız var. cemaat mikrofonu verse de müezzinlik yapmam demişti.

edit: bunu espri olsun diye yazmışım ama aslında babamın anısıdır.
  • saysam kitap olcak listedir. hiç başlamayayım en iyisi. ama içlerinde morrisseyden tut, reha erdem'e ordan ver elini taner birsel'e bi de bakmışsın john malkovich'e kimlerin kimlerin oldugu liste.
  • behzat gerçeker
    erdem yener

kendilerine gazoz servis etmisligim vardir.
  • ya suan adını hatirlamiyorum ama avrupa yakasında asliyla evlenmek isteyen baklavaci vardı ya işte o .aaa ünlü deyip rolumu abartmis olacağım ki adam da şaşirip etrafina bakmişti sonra sarılıp ağlaştık.
  • metal gruplarından çok kişiyle tanıştım ama bir (bkz: chuck schuldiner) değil. (r.ı.p)