şükela:  tümü | bugün soru sor
 • sırf bir yazarla tanışmak için hesap açıp, 3 yıl çaylak olarak bekledim. sonra kendisine ulaştım ve yazılarındaki kişiyi göremeyince hayal kırıklığıyla artık entrylerin gerçekliğine inanmayı kestim.
  o saatten sonra da tanışmak istediğim hiçbir yazar olmadı.
 • benim de biri var da götü kalkmasın diye yazmıyorum.
 • eee herkes ikinci hesabından, birinci hesabına mı bkz veriyor, eğleniyor muyuz gençler?
 • bundan beş yıl önceydi sanırım o zamanın dbe sinden düşmeyen bir yazar vardı. dünyanın en abartı entrylerini yazdığı halde epey populer biriydi. öyle ki hem onunki dbe ye girerdi hem de ona giydiren herhangi bir yazarınki. nick vermeyeceğim ama kendini öyle bir anlatıyor ki binde biri bile gerçekse ne halt etmeye tanıştım der insan. ama istiyordum. yazdıklarının gerçek olmadığına inanıyor ve hayal gücüne günden güne hayran oluyordum.

  neyse yeni yazar olmuşum, entry girmekten nefret ediyorum haliyle sözlükten tek beklentim o yazarla tanışmak. bari diyorum bir işe yarasın yazarlık. gidip tanışalım dersem yanlış anlar ya da hayır falan der ben de gurur yaparım kavga etmeyelim durduk yere diye soramıyorum. baktım zamanla geçmiyor bu istek, tüm cesaretimi topladım ve mesaj attım. iki çift laf etsem yeter diye düşünüyorum mallığa bak. sanki bana johnny depp. biraz konuştuk gayet yazdıkları gibi falan. gülüyoruz eğleniyoruz. bu bir ara göreyim seni dedi, tamam dedim attım foto, bu da attı adil olsun diye. o an kendisine bir kez daha saygı duydum, bir insan kendini ancak bu derece bilebilir. hakkında yazdığı her satır doğruydu, hayatımda gördüğüm en tipsiz insanlardan biriydi. üstelik o derece net ki durum, güzellik-yakışıklılık görecelidir savunucuları diz çöküp tövbe ister. tabi ilk anlık şaşkınlık geçince dedim yemişim tipini önemli olan frekans, böyle kafa uyumunu hiçbir yaşamımda, hiçbir canlıda bulamam. orada şekilcilikten arındığım bir anda nirvaya çıktım evet. ben bunları düşünürken çat mesaj geldi ya ben seni farklı hayal etmiştim yalan yok tip benim için önemli, malum iş ciddileşirse çocuklarım insana benzesin diye yazan..
  o zamandan beri edebimle şukumu verir geçerim çılgınlığa gerek yok.
 • aklıma salingerın çavdar tarlasında çocuklar adlı eserinden bir alıntıyı getirmiştir.

  "bir kitabı okuyup bitirdiğiniz zaman, bunu yazan keşke çok yakın bir arkadaşım olsaydı da, canım her istediğinde onu telefonla arayıp konuşabilseydim diyorsanız, o kitap bence gerçekten iyidir. ama öylesi pek bulunmuyor..."

  ama sözlükte var böyleleri, nadir de olsa.
 • bir deniz derya olan, şu sözlükte öğrendiğim şeylerin %70'ini tek başına karşılayan:

  (bkz: skocax)
 • (bkz: sandro)
 • benimle de tanısmak isteyin lan.

  cok yalnizim.

  bir takim yazarlardir, sözlükte iz birakip gönüllerde taht kurmuslardir.

  ek: aramizda hala "ben bora" diye mesaj atan hayvanlar var. ayıptır kardeşim.
 • hayal kırıklığı yaratırlar. sözcüklere aldanmayın. entry'lerde yazan başka, yazarın kişiliği bambaşka. zaten aşk gibi bir şey bu merak. ulaşana kadar yanıp tütersin, ulaşınca bitersin. evet evet boşalmak gibi. sonrası, "bu muymuş?" hissi...