şükela:  tümü | bugün
  • tanışma sitelerine üye olup, kiraladığı lüks evler ve arabalar sayesinde kendini zenginmiş gibi göstererek tanıştığı 37 kadının malına mülküne, birikimine çökmüş adamdır.

tanıştığı kadınlara lüks bir yaşamın kapısını açarak kadınların akıllarını çelen, eğer isterlerse kendilerinin de zengin olabileceğine onları inandıran adam, kendisinin borsa oynayarak ve imar gelecek arazileri ucuza kapatarak zengin olduğunu iddia etmiştir.

ufak yatırımlarla kısa sürede zengin olmak isteyen kadınlar, kısa süreli yaşadıkları lüks ve ihtişamın büyüsüne kapılarak, ellerinde avuçlarında ne varsa adama vermiştir.

kendilerini adamın sevgilisi olarak gören 37 kadın, nasılsa adamla evleneceğini düşünüp, evi olan evini, arabası olan arabasını satıp kendilerince yatırım yapmıştır.

parası olmayan kadınlar kredi çekerek ya da borç harç elde ettikleri üç kuruşla zengin olabileceklerinin hayalini kurmuştur.

adamın ne kadar kadını dolandırdığı belli değil, sadece adamdan şikayetçi olan kadın sayısı 37.

olayla ilgili gizlilik kararı olduğu için bazı konuları değiştirerek anlattım ama bu 37 kadının çoğu hiç tahmin edemeyeceğiniz meslekleri yapıyor.

okumuş etmiş kendi ayakları üzerinde duran, herkesçe güçlü bir kadın figürü olarak kabul gören insanlar...
  • (bkz: alfa erkek)

ulan sözlükte o kadar tanımla tespitle uğraşıyorsunuz alın size alfa.
  • teyide muhtaç bir bilgidir. doğruysa sadece kadınların gold digger olmadığını kanıtlar. erkekler bunu yapınca adı dolandırıcılık oluyor.
  • ahlaksız kadınlara, ahlaksızlıklarının bedelini ödeten adamdır. kendisi de bir ahlaksız olarak hapis cezası alırsa tadından yenmez. kısa yoldan para kazanmayı amaçlayan her ahlaksızın sonu böyle olsa da içimizin yağları erise keşke. hem böylece azalarak bitmeleri bile mümkün...
  • ben tebrik ediyorum bu adamı..
    çok kısa bir örnekle açıklayacağım..

2010 yılında benim çalıştığım şirket pazarlamacısı, bizim şirkette dahil 5 şirketi 3 milyon dolandırdı.
    işin ilginci bu adamın sektörde adı daha önce dolandırıcı olarak çıktığı halde.
    kendisine dolandırıcı gözü ile bakan şirketlerin hepsini namına yakışır şekilde tekrar çarptı..
    olay sonu herkes arkasından küfür ederken, ben " ah o nu bi bulsam alnından öpeceğim" nasıl becerdin diye dinleyeceğim demiştim..

hem onca şirket arkasından laf ettiği halde onunla ticaret yapmaya devam etmişlerdi paranın tadı için..
    uzun lafın kısası bu adamları bulup, bu zekayı doğru kullandırma taraftarıyım..
  • 37 kadın kendi eliyle ve rızasıyla parayı verdiği için kağıt üzerinde suçu olmayan adam.

sülün osman'ın meşhur bir lafı vardı;
    "benim dolandırdığım herkes, önce beni dolandırmaya çalıştı."
  • (bkz: ava giden avlanır)
    adamın tipini görmek lazım.
  • dirty rotten scoundrels filmi'ni hatırlatan adam.
  • bir, 2, 5 anlarım da 37 ne yahu?! birisi de şikayet etmemiş mi? serin geldi biraz...
  • başlık sahibi nezaketinden yazamamış. sadece dolandırmamış aynı zamanda s.kmiş adamdır. insana bu hayatta sadece emeğinin karşılığı vardır.

(bkz: hatunların efendi adam yerine piç tercihi)