• tanismamizi begendim , hep tanisalim isteginin belirteci.
    (bkz: memnun oldum)
  • her tani$ma sonrasini takip eden goru$me ardinin ayrilirken repligi.
  • ayrıca bir ilkokul 3 savunmasıdır,zamanında tecrübe edenler bilir.
    söyle bir örnekle açıklarsak :

alican (9 yaşında) : bok,pis,kaka,eşek,manda,öküz,beyinsiz!!
    atacan(10 yaşında) : tanıştığımıza memnun oldum ben de atacan!

o yaş grubu için standartın üstünde bir ayar modelidir,o yaşında bu ayarı veren çocuk büyünce nicelerini verir.
  • - tanıştığımıza memnun oldum.
    - memnun edicek ne yaptım? dedirten cümle.
  • daha yepis yeni gorulmus birisine ismini ogrendikten sonra soyler bazi insanlar ki pek dombili bir hal, tavirdir. hele bi dur, bi tani ondan sonra memnun ol filan.
  • güzel tonlandığında gerekli anlamları yükleyebileceğiniz güzelim cümle.
  • sadece gerektigi zamanlarda, yani gercekten memnun olunmussa kullanilmali. ornegin birinin bahsini cok duymustur insan ve o kisiyi merak eder. tanistigi taktirde meraki gececektir ve kiside bir memnuniyet hissi uyandiracaktir. tanisilan kisi sevilmemis olabilir ama en azindan tanistigi icin sevindigi izlenimini uyandirmaz insan. baska sebeplerden dolayi memnun olunur, yani memnun olmak kisinin tamamen kendi icindedir. karsisindakinin kisiligi, karakteri cok da sorgulanmaz bu memnuniyette.
  • tanıştığımıza memnun oldum
    ne kadar da harikasınız
    hem bir güneş
    hem de bir aysınız

memnun oldum ki oldum
    şah oldum şahman oldum
    bir deveydim eğri oldum
    nafile ki benim şansınız
  • genellikle memnun oldum seklinde kullanilir..
  • bazi seyler belirli bi sure sonra anlamini yitiriyor, ici bosaliyor, bosaltiliyor..
    bu da o kaliplardan biri bana kalirsa

- aa sizi tanistirmadim ben demi, bu falanca, bu da filanca
    falancayla filanca tanisirlar, hep beraber oturulur sohbet edilir, her sey iyi hostur, gulunur edilir vs
    ayrilma aninda bu soylenir
    e zaten beraberken gerek mimiklerinle, gerek sohbetinle bunu karsi tarafa hissettirirdin demi
    ya kos kos oturup o yokmus gibi davrandin ya da dondun guzel guzel konustun..
    her sey iyi hosken, kanimiz kaynamisken ne diye sonuna boyle ici bos bi cumle koyarsin ki
    gorusmek uzere de, ne biliyim cok iyi vakit gecirdim tesekkurler de, sagol de, eyvallah de ama bunu deme gozunu seviyim ya..

- tanistigimiza memnun oldum
    -- ben olmadim.
hesabın var mı? giriş yap