şükela:  tümü | bugün
 • "kırmızı beyaz değişim" sloganı ile seçim çalışmalarını yürüten aday. aslen avukattır.
 • 2009 yılında yapılan yerel seçimlerde bolu belediye başkan adayı oldu. ancak, belediye başkanlığını 1.800 oy farkla akp’ye kaptırdı.
 • mazbatasini aldiktan sonra yerel secimlerde rakibi oldugu bolu akp'li belediye baskani alaattin yilmaz'a "sayin yilmaz'a bana vermis oldugu siyasi destekten dolayi tesekkur ederim, zira o olmasa secilemezdim" diyerek tesekkur etmis ve herkesi guldurmustur. alaattin yilmaz, bolu halki tarafindan pek tutulan bir siyasi figur degildir, tanju bey de buna isaret etmistir.
 • kendisinin alaattin'den cok yatip kalkip murat yapici'ya duaci olmasi gerek. tum ulkede oylari dusen mhp'nin oylarinin en yuksek artis oranlarindan birine (~+%4) sahip oldugu yer bolu ve tanju bey'de bu sayede secildi. yoksa yine son sira sanslisi fatih metin meclise giderdi.
  belediye baskanligi adayligi esnasindaki tutumu devam ederse kaybeden bolu olacaktir. zira ali ercoskun'dan bir sey olmasi mumkun degil, akp 2. sira adayi geredeli bolu'ya bile ugramayacak. bolu kaderine terk edilecek anlasilan bu donem. umarim yaniliyorumdur ve nihayetinde bolu kazanir.
 • önümüzdeki yıllar içerisinde chp'nin önemli siyasetçilerinden biri olacağı şüphesizdir. bunu bolu'da 35 yıl aradan sonra chp'nin milletvekili çıkarabilme rolüyle değerlendirebiliriz.
 • "bir anadolu çocuğu, vicdani ret'i zul kabul eder" demiş. şimdi bu adam bedelli'ye evet deyince kendisini anadolu çocuğu olarak niteleyebilir miyiz bilmiyorum. ayrıca devletle pkk arasında dönen "hoş sohbet"leri gören bir anadolu çocuğunun askere gitmek istememesi bana nedense çok mantıklı geliyor.
 • açıklama yapmıştı, denk geldi. dinlerken "ulan mhp'de böyle bir milletvekili mi vardı" diye düşünüyordum ki baktım chp bolu milletvekiliymiş.
 • "vicdani ret projesi, türk milletine ve türkiye cumhuriyeti'ne ihanet projesidir.''
  "vicdani ret söyleminin sahibi, terör örgütüdür."
  "türkiye ne isviçre'dir ne norveç ne de san marino. oralarda ayrılıkçı terör örgütü yok. askerin veya polisin karakollarına, okullara, şehirlere saldıran teröristler yok."
  http://www.haberturk.com/…ni-ret-tartismasi-suruyor

  armağan kuloğlu veya osman pamukoğlu'nun temrini değil seçilmiş bir vekilin sözleri. kaymaklı vekil maaşıyla geçinip geri kalanının "savaşmasını, vurulmasını" arzulayanlardan.

  "türk milletine ihanettir"
  dediği yerde ben de kendi kriterimi belirliyorum: hayır değildir. benim kafamdaki türk milleti için değildir. bu kafadaki herkesle sabaha kadar tartışabiliriz: "ihanettir , yok hayır değildir."

  "söylemin sahibi terör örgütüdür."
  pkk'nın kurucuları henüz rahmini bulmamış bir spermken dahi uğruna çaba harcanan bir mefhumdu vicdani ret. vekilzade hayatında ilk kez vicdani reddi duyduğu için milliyetçi dağarcığının izin vediği kadarıyla yorumlabiliyor. zaten "mevzu vatansa gerisini okumak gereksiz" diye bir entelektüel faaliyetleri var bu kesimin. milliyetçi ve savaşkan değilsen gerisi mühim değil.

  "türkiye ne isveç'tir ne de norveç."
  değilse bile zatın zihniyeti yüzünden değildir. norveç'te "herkes norveçlidir, olmayanı oldururlar" gibi bir devlet siyaseti yok! bu ayrı bir mevzu da ingiltere gibi ira'yla, dispanya gibi eta'yla ve abd gibi tüm dünyayla başı derde girmiş ülkelerin zorunlu askerlik/vicdani ret durumlarını incelese (ki incelemez. neden? zira milliyetçicir ve militaristtir. farklı kaynak okumaz, okusa da tartamaz. zeka değil tutum meselesi) ne de aydınlanır.

  -----------------
  bu entiriyi niye yazdım ben? tanju özcan'sız bir türkiye düşünemediğimden mi? aynı zihniyetin ikiz görünümlerinden dolayı. tanju bir bahanedir. tanju... tanju çolak'ı severim o ayrı.
 • meclise sunulan milletvekillerine kıyak emeklilik tasarısının mimarı olduğu iddiası var.

  emekli vekile zam önergesi chp grup başkanvekili akif hamzaçebi ile bolu milletvekili tanju özcan’ı karşı karşıya getirdi. emekli vekile zam önergesine grubun talimatıyla imza attığını ifade eden chp bolu milletvekili tanju özcan, tbmm’de basın mensuplarının sorularını yanıtladı. chp grup başkanvekili akif hamzaçebi’nin kendisini aradığını belirten özcan, şöyle dedi:

  “şaşkınlıkla takip ediyorum. ortada bir metin yoktu. şuna imza at, şuna imza atma sakın ha diye bir şey yok. ana hatlarıyla anlattı, ayrıntıları konuşuruz dedi. ayrıntıları konuşmak için aradığımda da akif bey'in telefonu kapalıydı, akif bey meclis’te de değil, istanbul’a gitmiş.

  sen beni çağırıyorsun, grup adına sen imza atacaksın diyorsun, konuyu ana hatlarıyla anlatıyorsun, detayları konuşuruz diyorsun, ondan sonra istanbul’a gidiyorsun, telefonlarını kapatıyorsun, sonra benim imzaladığım metin emine hanım’ın kontrolünden geçiyor oylamadan önce, (son halini gördü mü) gördü, fotokopisi gitti emine hanım’a. emine hanım bana hiçbir şekilde veya akif bey telefonla ben genel kurul’daydım. 'imzanı geri çek' demedi, imzalamıştım emine hanım gördüğünde ama imzamı geri çekebilirdim, 3 saat sonra oylandı. bana dese ki 'imzanı geri çek', çekerim.”

  “akif bey benden önce adnan keskin’e gitmiş”
  “adnan keskin’e gitmiş akif bey, benden önce. aynı teklifi ona yapmış” diyen özcan, “adnan bey’de demiş ki grup başkanvekilleri olarak getirin, ben buna asla imza atmam. benim bu gelişmeden bugün haberim oluyor” dedi.

  “asil zam cumhurbaşkaninin maaşina endekslenmek suretiyle yapiliyor”
  yapılan düzenlemenin cumhurbaşkanının maaşına endekslenmesi olduğuna dikkat çeken özcan, “gözden kaçırdığımız bir şey var, ben de bugün fark ettim, asıl zam cumhurbaşkanı maaşına endekslemek suretiyle yapılıyor milletvekillerine, o ikincisi 42’den 60’a çıkması o işin hikayesi, makyaj kısmı. nasıl zam yok, milletvekili maaşını cumhurbaşkanı maaşına endekslediğinizde zaten asıl zammın büyüklüğü orada çıkıyor ortaya. ben o gün onun farkında değilim” dedi.

  "niye günah keçisi oluyorum"
  chp grup başkanvekili hamzaçebi ile arasında geçen konuşmaların hatırlatılması üzerine özcan, şöyle dedi:

  “hamzaçebi’yi aradım, siz imzala dediğiniz için ben imzaladım, şimdi niye günah keçisi oluyorum dedim. ben zor durumda kaldım, sokakta yürüyemiyorum insanların tepkisinden, benim ne alakam var. keşke bana deseydiniz ki açık olarak şu kısmı imzala, şöyle iki tane önerge gelecek, şu kısmı imzalama, şu orana kadar evet de. sen beni bilgilendirmeden doğru dürüst gönderiyorsun, ayrıntıları konuşuruz diyorsun, ondan sonra beni bu hale düşürüyorsun dedim, ben serzenişte bulunmak için aradım, 25 dakika konuştum. ayrıntıları sonra konuşacağız, ben sana anlatacağım, dedi.”

  “kabus dolu günler yaşiyorum”
  kabus dolu günler yaşadığına dikkat çeken özcan, “çok kötü hissediyorum, bir kuruşluk menfaat sağlamadığım bir zammın mimarı olarak gösteriliyorum. konuyla hiç alakam yok. emekli olma şansım yok. şu yasa 2020’de sona eriyor, benim bu yasadan faydalanma şansım da yok. kabus dolu günler yaşıyorum. arabamı çiziyorlar, evime yumurta atıyorlar, ben bunu hak edecek ne yaptım, bir kuruş cebime girmiş değil” şeklinde konuştu.

  “erdoğan’in, kiliçdaroğlu’nun, hamzaçebi’nin, tarhan’in maaşina zam geldi”
  “benim emekli milletvekili halam, dayım yok, emekli milletvekili tanımam zaten” diyen özcan, “burada recep tayyip erdoğan’ın maaşına zam geldi, kılıçdaroğlu’nun, akif hamzaçebi'nin, emine ülker tarhan’ın, milletvekillerinin çoğunun maaşına zam geldi. benim maaşıma zam gelmedi. ben 2031’de emekli oluyorum. 20 senem var” dedi.
  http://www.radikal.com.tr/…etayv3&articleid=1073635