şükela:  tümü | bugün soru sor
 • psikiyatri uzmanı reklam sektöründe oldukça başarılı kişidir.
  `http://www.milliyet.com.tr/…videosu-gundem-1955734/`
  --- spoiler ---

  dr. sürmeli: intihar etmesi engellenebilirdi

  mehmet pişkin’in veda videosunu izleyen psikiyatri uzmanı dr.tanju sürmeli ise söyledi: “pişkin, uzun zamandır mutsuz olduğunu ve umudunu kaybettiğini söylüyor. umudunu kaybeden erkeklerin neredeyse tamamının intihar ettiğini biliyoruz. ancak burada bir nokta var. mehmet pişkin, intihar konusunu hem arkadaşlarıyla hem de doktoruyla konuştuğunu dile getiriyor. bu intihar girişimi yüksek olasılıkla engellenebilirdi. pişkin’in intihar söylemleri ciddiye alınıp, tedaviye zorlanabilirdi. ağır depresyon geçiren kişiler kariyer ve imkân sahibi olsa bile her şeyi negatif görmeye başlıyor. veda videosunda mehmet pişkin’in siyah giydiği, yüzünde ifade ve gözlerindeki sönük, donuk bakışlar depresif ruh halini yansıtıyor.”
  --- spoiler ---
 • ankara 1. sulh ceza hakimliği'nin tanju sürmeli'nin talebi üzerine verdiği 24.10.2017 tarih ve 2017/7669 d.iş sayılı kararı uyarınca bu başlıkta yer alan içeriklere erişimin engellenmesine karar verilmiştir.
 • erkek kardeşim şizofreni hastası. bu hastalığın tamamen bir tedavisi yok, ilaçlarla ataklarını kontrol edebiliyoruz. tabi insan umudunu hiçbir zaman kaybetmiyor. böyle olduğunu bilmemize rağmen bir umut çaldık kapısını. hastalığı iyileştirebileceğini vaat ediyordu. tedavi süresince ilaçlarını kesti, ilaçsız bir tedavi uyguladı, beyin dalgalarını izliyordu sanıyorum ne yaptığını tam olarak bilmiyorum. o sıralar ben hamileydim ve çalışıyordum ,annemlerle gidiyordu,çoğu zaman gitmek istemiyordu zorla götürüyorduk. bir defasında gitmek istemediği için pencerenin camını kırdı. o gün annemi üzdüğünü gördüğü için sonrasında gitti. doktora bu durumu anlattık bizi dinledi ve eve gönderdi. sonra ki günler daha kötü olmaya başladı, eline bıçak alıp bize saldırmaya kalktı zor zaptettik. en son yine böyle gitmek istemediği bir gün kapıyı kırdı çok iri ve yapılı bir çocuk , çocukta değil aslında o zamanlar 24 falan yaşındaydı. o gün 112 yi aradık geldiler bakırköy’e sevk edildi. bir ay orada kaldı. bakırköy’deki doktor oraya götürdüğümüz için bize çok kızdı. daha fazla uzatmayacağım. iftira atmıyorum hepsini ispat edebilirim,suçlamada bulunmuyorum, sadece olanları anlatıyorum. ne düşüneceğiniz size kalmış
 • (bkz: neurofeedback/@zwiegesprach)

  yine erişim engeli için başvurmuş.
 • kimdi bilmiyorum ama bir benzeri periskop avukatımız var. mahkemeleri ne için meşgul ettiklerini anlamıyoruz.
 • pideci olacakken hasbelkader psikolog olmuş bir tip.

  istersen başlığını tekrar sildir ama yine yazarız tanju. boşuna dilekçe masrafı yapmış olursun sadece, tercih senin.