• psikiyatri uzmanı reklam sektöründe oldukça başarılı kişidir.
    `http://www.milliyet.com.tr/…videosu-gundem-1955734/`
    --- spoiler ---

dr. sürmeli: intihar etmesi engellenebilirdi

mehmet pişkin’in veda videosunu izleyen psikiyatri uzmanı dr.tanju sürmeli ise söyledi: “pişkin, uzun zamandır mutsuz olduğunu ve umudunu kaybettiğini söylüyor. umudunu kaybeden erkeklerin neredeyse tamamının intihar ettiğini biliyoruz. ancak burada bir nokta var. mehmet pişkin, intihar konusunu hem arkadaşlarıyla hem de doktoruyla konuştuğunu dile getiriyor. bu intihar girişimi yüksek olasılıkla engellenebilirdi. pişkin’in intihar söylemleri ciddiye alınıp, tedaviye zorlanabilirdi. ağır depresyon geçiren kişiler kariyer ve imkân sahibi olsa bile her şeyi negatif görmeye başlıyor. veda videosunda mehmet pişkin’in siyah giydiği, yüzünde ifade ve gözlerindeki sönük, donuk bakışlar depresif ruh halini yansıtıyor.”
    --- spoiler ---
  • erkek kardeşim şizofreni hastası. bu hastalığın tamamen bir tedavisi yok, ilaçlarla ataklarını kontrol edebiliyoruz. tabi insan umudunu hiçbir zaman kaybetmiyor. böyle olduğunu bilmemize rağmen bir umut çaldık kapısını. hastalığı iyileştirebileceğini vaat ediyordu. tedavi süresince ilaçlarını kesti, ilaçsız bir tedavi uyguladı, beyin dalgalarını izliyordu sanıyorum ne yaptığını tam olarak bilmiyorum. o sıralar ben hamileydim ve çalışıyordum ,annemlerle gidiyordu,çoğu zaman gitmek istemiyordu zorla götürüyorduk. bir defasında gitmek istemediği için pencerenin camını kırdı. o gün annemi üzdüğünü gördüğü için sonrasında gitti. doktora bu durumu anlattık bizi dinledi ve eve gönderdi. sonra ki günler daha kötü olmaya başladı, eline bıçak alıp bize saldırmaya kalktı zor zaptettik. en son yine böyle gitmek istemediği bir gün kapıyı kırdı çok iri ve yapılı bir çocuk , çocukta değil aslında o zamanlar 24 falan yaşındaydı. o gün 112 yi aradık geldiler bakırköy’e sevk edildi. bir ay orada kaldı. bakırköy’deki doktor oraya götürdüğümüz için bize çok kızdı. daha fazla uzatmayacağım. iftira atmıyorum hepsini ispat edebilirim,suçlamada bulunmuyorum, sadece olanları anlatıyorum. ne düşüneceğiniz size kalmış
  • (bkz: neurofeedback/@zwiegesprach)

yine erişim engeli için başvurmuş.
  • daha once hakkinda yazilip ama silinen seyleri merak ettigim doktordur.
  • paragöz , muayenehanesinde doktorla görüşmek için bir sürü adımı tamamlamak gerekiyor ilk seans 800 lira testler isteniyor hadi testleri de yaptır binlerce lira sonra beyin sinyallerinle oynıycaz diyor ver binlerce lira , altına da imza attırıyor parayı sonra isteme diye , tüm mesuliyet sana ait oluyor , parası batan varsa kendine gitsin
  • bana biraz haydar baş'ın profesörlüğü gibi geldi.
    özgeçmişi harvard marvard bi sürü amerigan üniversitesi dolu.. yuvarlanan taş yosun tutmaz..
    genelde türkiye de ihtisas yapılır, sonra yurtdışına gidilir.
    bu tam tersi..
  • sozlukte gördüğüm en alakasız başlık sildirme eylemine konu olmuş kişi.

su başlığı bir mahkeme hangi gerekçeyle sildirmis olabilir gerçekten merak ediyorum.

(bkz: neurofeedback)

al bence bunu da sildir, zira bu tanımı ne zaman görsem aklıma direkt sen geleceksin bundan sonra:

(bkz: pseudoscience)
  • kimdi bilmiyorum ama bir benzeri periskop avukatımız var. mahkemeleri ne için meşgul ettiklerini anlamıyoruz.
  • ankara 1. sulh ceza hakimliği'nin tanju sürmeli'nin talebi üzerine verdiği 24.10.2017 tarih ve 2017/7669 d.iş sayılı kararı uyarınca bu başlıkta yer alan içeriklere erişimin engellenmesine karar verilmiştir.
hesabın var mı? giriş yap