şükela:  tümü | bugün
  • ege üniversitesi uluslararası ilişkiler bölümü öğretim üyesi. kamu yönetimi kökenli siyaset bilimcidir.
  • ege üniversitesi i.i.b.f de doçenttir. ama profesör ya olmuştur ya da olmasına az kalmıştır. rahat tavırları ve bol notu nedeniyle öğrenciler tarafından pek de sevilen bir hocadır. zaman ve radikal gazetelerinde yazıları çıkar. ayrıca bazı tv programlarına katıldığı da olmuştur.
  • şu an tarafsiz bölgede göründüğü üzre komikperuklugillerden..
  • konuştuğu kişiyle asla göz temasına girmez bu hocamız.
    siz oldukça önemsediğiniz ve hararetle savunduğunuz birşeyden bahsediyor olsanız bile, o sizi öyle bir dinler ki(!), daha 3. cümlede sıtkınız sıyrılır. başlamışsınızdır konuşmaya, sınıf içinde "neyse ya, konuşmayayım ben en iyisi" de diyemezsiniz.
    deprem falan olsa da, anlatmakta olduğum şey yarım kalsa diye içinizden geçirdiğiniz bile olur.

bu arada;
    okuldaki ilk yıllarımdı. kamusal alan ve türban eksenli bir tartışma ortamında, türban yerine peruk takanlar hakkında bir yorumda bulunacak oldum günün birinde.
    neredeyse konuşmaya başlıyordum ki beynimin içinde şimşekler çaktı. hiç gereği yok dedim. sustum, oturdum.
    o gün bugündür, tanju hoca'nın hiçbir dersinden kalmadım.

(bkz: kontrolsüz güç güç değildir)
  • ankara üniversitesi siyasal bilgiler fakültesi, kamu yönetimi mezunu. hem tv programlarına katıldığından hem de erasmus programı kordinatörü olduğu için yurt dışı gezileri yaptığından, bir dönemin en az 2 dersine gelmez bu hocamız. seçim zamanlarında öğrencilere anket yaptırır ve sınavda "yaptığınız anketleri ele alarak..." diye başlayan kolay sorular sorar veya hiç sınav yapmaz, ödev verir. sınav notları genelde 5 ve katları olduğundan mütevellit sınavları okumadığından kıllansak da nihayetinde sınıfın çok büyük bir çoğunluğu dersi geçtiği için kimse üzerinde durmaz. ege üniversitesi uluslararası ilişkiler bölümünü sürükleyip götüren birkaç sağlam hocadan biridir. neşe düzel ile yatığı ropörtajın satır aralarına bakarak siyasi görüşü tahmin edilebilir.
  • bildiğini hissettiren ancak öğrencilere aktarmayı pek beceremeyen, dersleri falan pek sallamayan ege üniversitesi uluslararası ilişkiler bölümü hocasıdır. sunum yaptırır, sunum sırasında sınıftan çıkar telefonla konuşur, zaten sınıftayken de yine telefonla uğraşır genelde... sınavları da kolaydır hiç kasmaya gerek yoktur. ayrıca hadi oldu es kaza sıçtınız sınavda, "hocam ben sporcuyum, çalışıyorum vs. derslere pek gelemiyorum... bık bık bık..." diye gidip güzelce konuşursanız o ff, aa bile olabilir.

okula dair ilgilendiği tek bir şey vardır o da erasmus programı. kendini resmen buna adamıştır. dersleri genelde ingilizce olduğundan erasmus öğrencileri tarafından da alınmaktadır ve bir konuyu anlatırken her ders* " vat abaut sokrates erasmus?" sorusunu mutlaka sorar, sonra o konu sapar "torun güzel memleket... bialystok süper ben çok beğendim" e bağlanır gider. ama gerçekten çok iyi, öğrencisinden güleryüzünü eksik etmeyen bir hocadır.

he bi de son olarak hocam o perukla saç rengini bi tuttursanız diyorum. *
  • öğrencilerin sevdiği bir hoca olmakla beraber, derslerinin verimli olduğu söylenemez. sanki, öğrencilere karşı ''bunlardan bir şey olmaz'' düşüncesi içerisindedir ancak bölüm, türkiye ortalamasında iyi bir öğrenci profiline sahiptir. zaten bir sınıfın tamamı, başarılı ya da başarısız olmaz.

girdiği derslerin içeriği çok önemli olmakla birlikte, kendisi de alanında türkiye'de önemli bir yere sahipken, bu birikimini öğrencilere aktarmada aynı istekliliği göstermemesi öğrencilerin bu konularda eksik kalmasına yol açmakta. öğrenciler, pek bir şey öğrenmeden bu dersleri alıp geçmekte. sadece biraz daha ilgiyle bu dersler nitelik kazanabilir.

bunun dışında farklı düşüncelere hoşgörülü, insanları kırmamaya özen gösteren birisidir.
  • memleketlere fena halde takmış olan siyaset bilimi hocası.

"ak parti bir karadeniz partisidir." "şu şehirde şu partinin il başkanlığı karslılar'ın elindedir; şu şehirde erzurumlular'ın elindedir." "bayrak mitingi ilk kayseri ve sivas'ta yapıldı. saf milliyetçi şehirler bunlar." şeklinde geçerdi dersleri.

ege üniversitesi'ni bırakmamın ardından bir gün radikal gazetesi'nde neşe düzel'le röportajını görüp hala değişmediğini fark etmişimdir.
  • ege üniversitesi iktisadi ve idari bilimler fakültesi'nde doçent statüsünde öğretim üyeliği yapmakta olan akademisyen. habertürk ege'de düzenli olarak haftanın 2 günü yazıları çıkmaktadır. zaman zaman yeni şafak ve zaman gibi gazetelerde chp'ye yol haritası çizdiği yazıları da çıkmaktadır.
  • http://benimoyum2011.org/
    emegi olan hoca