şükela:  tümü | bugün
 • ing. yunanistan'ın ikide bir yaptığı şey. bilerek maç kaybetme, ya da maça asılmama olayı. resmen şerrefsizlik.
 • içinde kumar olmadan bilinçli şekilde kaybetmeyi tercih etmek anlamında kullanılan terim.
  oyuncuların lige katılımı draft sistemi ile işleyen liglerde play off yapamayacağını anlayan takımlar maçlarını kazanmak için pek asılmayarak bir sonraki yıl mümkün olduğunca üst sıradan seçmek isterler; biz de buna tanking deriz.
 • yıllardır philadelphia 76ers'ın yaptığı olay.
 • nba ve nhl'de tamamen çığırından çıkan ve artık absürt ötesi bir hal alan saçma uygulama. 10-12 maçlık galibiyet serisi yakalayıp sezonun ilk bölümünü üst sıralarda geçiren bir takım* bir süre bocalayınca ve play-off için çok zorlanacağını fark edince hooop hemen tanking diye dönüveriyor. şu an nhl'de edmonton oilers ile toronto maple leafs basbayağı birbirlerine geçilmek için uğraşıyorlar mesela. bu hareketi kanada kibarlığına bağlamayı çok isterdim ama alakası yok işte, basbayağı tanking.

  nasıl yaparlar bilmiyorum ama yetkililerin buna el atması, amerikan başkanının devreye girmesi lazım artık. böyle saçmalık olmaz yahu.
 • yasaklanması gereken doğa olayı.
 • iyice boku çıkarılan olay.

  memphis ile phoenix iyiden iyiye saçmalamaya başladı yani onu bi diyeyim de. *

  nba yönetiminin çözüm bulması gereken tek sorun gibi duruyor şu anlık.

  bilmeyenler için üstünkörü açıklama ;

  -nba'de play off şansı kalmayan 3-4 takım arasında, draft'ta ilk sıralarda yer almak adına, sonunculuk için, bilerek maç kaybetmek. evet tamamiyle budur açıklama.

  son çeyrekte en iyi adamlarını oynatmayarak yapılıyor bu sene de.

  şimdi subjektif ;

  - o ibinetor luka doncic'i 1. sıradan alacak olan takım , ya phoenix ya memphis olacak gibi duruyor. ikinizede yâr olmayacak şimdiden diyorum. hayrını göremeyeceksiniz.

  balon olacak o çocuk ve kafayı duvarlara vuracaksınız embesiller. şu oynadığınız saçma maçlar da götünüzde patlayacak.

  oh be.