şükela:  tümü | bugün soru sor
 • profesyonel sistemlerdeki deneyimini ev sistemlerine aktararak sasirtici derecede iyi fiyat/performans oranina sahip hoparlorler ureten firma.
 • 1926 yılında tulsemere manufacturing company adıyla kurulan ingiliz şirket, 2002 yılında danimarkalı tc group tarafından satın alınmış.

  http://www.tannoy.com/
  https://www.facebook.com/tannoy1926
  http://www.youtube.com/user/tannoypro
 • kanımca hoparlörde ingilizlerin en iyi firması. şu ana kadar dinlediğim/kullandığım mercury, revolution, saturn, definition… tüm serileri, kendi kategorisinde kesinlikle çok üst performans veren hoparlörlerdi. kontrollü, tok ve net bass’ları, dengeli, doyurucu ton, yüksek detay ve berraklığıyla, kendini hemen fark ettirir. b&w gibi bir rakibi varken “overrated” nitelemesi tannoy’a oldukça uzak.
 • güzel kabinler.
 • mercury mx-1 modelini yıllardır kullandığım, bir zamanlar f/p oranı en iyi bookshelf olarak nitelendirildiği için tercih ettiğim, şimdilerde sıfırı pek bulunmadığından, ikinci elleri iyi prim yapmış, ganimet niteliğinde hoparlörlerin üreticisi, köklü firma. fullrange hoparlörleri de pek methedilir. kısfmet, belki bir gün...
 • hi end kavramını tamamen hak eden ürünleri olan firma. bu amcaların bi set stereosunu dinledim akıl almaz bişeydi. çift 20 cm dual concentric teknolojili sürücüleri vardı. daha iyisini dinlemedim daha. detaysa detay doğallık derinlik vs herşey yerli yerinde.

  yıllar sonra edit : prestige serisine hayran kalırsın ama evine mx serisi gelir. o da olumlu.
 • revolution xt 6f modelini almak için günleri saydığım hoparlörleri üreten markadır...

  makul fiyatına rağmen çılgın bir performansı vardır... tabii eur fiyatlar her geçen gün fakirleştiğimiz ülkenmizde anlamsız yerlerde...

  çok güzel bir inceleme

  edu: en sonunda edindiğim, enfes çalan bebeklerimdir...
 • tüm zamanların en iyi hoparlör üreticilerinden biridir ancak ülkemizde adı pek bilinmeyen kef, dali, b&o, b&w, sonus faber, heco gibi markalarla aynı kaderi paylaşır. "adı duyulmamış markayı neaabacan paynır alsaydın ya" diyen bir cehalet yumağı var ülkede. tannoy, stereo camiasında ar-ge ile yenilik deneyip, kendi teknolojisini üreten azınlığın içerisindedir. gerçek müzik zevki için bilmeyenlerin keşfetmesi gereken bir dünyadır. sizi uçuracak hoparlörleri vardır. bir vakit giriş seviyesi olan "mercury mx1" modeliyle pek bir sevişmişliğim vardır.

  bir gün canterbury'e ulaşmak da nasip olur inşallah. oh yes