şükela:  tümü | bugün
  • okunması gereken bir kitap.
  • okuyup bazı davranışlarınızı düzeltmenizi gerektircek kitaptır.

(bkz: dene ve gör)
  • muhteşem bir kitap. gizemli ve şaşırtan olay örgüsünün yanında insana hayatını sorgulatır, öz eleştiri yapmasını sağlar. fikirlerinizi bile değiştirebilir. bir çırpıda okuduğum ender kitaplardandır.
  • kişisel gelişim görünümlü romandır.. yok yok, roman görünümlü kişisel gelişim kitabıdır.. bütün olarak tebdil-i kıyafettir.

bana 'hayır' demenin, diyebilmenin gerekliliğini, gücünü hatırlatan kitaptır. kendi içimizdeki korkuları, önyargıları, engelleri bir nebze aşmamızı sağlayabiliyor sanki..

bir de sürpriz son bonusu ve sürükleyici anlatımıyla okunması tavsiye ettiğimdir.
  • kesinlikle kisisel gelisim kitabi sıkıcılığı icermeyen, gelismesi gereken yönlerinizi ortaya cikaran, eglenerek okuyup şaşırarak bitireceginiz roman.
  • bilinen kişisel gelişim kitaplarının aksine gayet eğlenceli olan, sıkıcı olmayan romanımsı kitap. buradan kişisel gelişim yazarlarına sesleniyorum bize böyle kitaplarla gelin.
  • roman olarak sunulmuş olan kişisel gelişim kitabıdır. kesinlikle çıkarılması gereken dersler, alınması ve uygulanması gereken örnekler sunmaktadır. amaaaaaa
    --- spoiler ---

kitap başlangıç olarak hoştu. ama en başından klasik bir kitap olduğunu adam intihar ederken yağmur yağıp, esrarengiz bir şekilde mafya tipli bir adamın gelip anlaşma yapmasıyla göstermiştir. benim için o an değerini birazcık kaybetti diyebilirim.

ve olaylar esrarengiz şekilde ilerler eyvallah dedim zevkle de okudum da kardeşim gelişim kitabı yapmış mutluluk saçmaya çalışmaktasın da bunu keşke biraz daha gerçekçi örneklerle sunabilseydin. adamın kendini geliştirmesi sınırlarını aşması falan çok hoştu. ta ki kitabın sonuna kadar. şahsen yöneticiliği almasını beklemezdim çünki hayatta insanlar her istediğini elde edememekte ve zaten başarısızlıklara nasıl tepkiler göstereceğini bilememektedir. bi de mafya adamın babası çıkması tam fiyaskoydu. türk filmi izler gibi okudum resmen kitabı. çok iyi bir zafer kazanmışken babasının yani mafyanın ölmesi inanılmaz bir servetin bu adama kalması bunun da parayı kalan köşkü falan fakir fukaraya dağıtması çok saçmaydı

--- spoiler ---
  • şu ana kadar okuduğum en etkili kişisel gelişim kitabı. ve kesinlikle sürükleyici.