• bilinen kişisel gelişim kitaplarının aksine gayet eğlenceli olan, sıkıcı olmayan romanımsı kitap. buradan kişisel gelişim yazarlarına sesleniyorum bize böyle kitaplarla gelin.
  • okunması gereken bir kitap.
  • kişisel gelişim görünümlü romandır.. yok yok, roman görünümlü kişisel gelişim kitabıdır.. bütün olarak tebdil-i kıyafettir.

bana 'hayır' demenin, diyebilmenin gerekliliğini, gücünü hatırlatan kitaptır. kendi içimizdeki korkuları, önyargıları, engelleri bir nebze aşmamızı sağlayabiliyor sanki..

bir de sürpriz son bonusu ve sürükleyici anlatımıyla okunması tavsiye ettiğimdir.
  • son zamanlarda okuduğum ve bitirince etkisinde kaldığım en iyi romanlardan diyebilirim. çok fazla spoiler vermeden kelimelerimi seçmeye çalışacağım. roman, alan greenmor isimli karakterin etrafında şekilleniyor ve kitap bittiği zaman alan greenmor’un hayatındaki devasa değişikliğe tanıklık ediyoruz. ayrıca kitabın sonunda da büyük bir sürpriz bekliyor.
    girdimi şu sözlerle bitirmek istiyorum; “korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin.”
  • roman olarak sunulmuş olan kişisel gelişim kitabıdır. kesinlikle çıkarılması gereken dersler, alınması ve uygulanması gereken örnekler sunmaktadır. amaaaaaa
    --- spoiler ---

kitap başlangıç olarak hoştu. ama en başından klasik bir kitap olduğunu adam intihar ederken yağmur yağıp, esrarengiz bir şekilde mafya tipli bir adamın gelip anlaşma yapmasıyla göstermiştir. benim için o an değerini birazcık kaybetti diyebilirim.

ve olaylar esrarengiz şekilde ilerler eyvallah dedim zevkle de okudum da kardeşim gelişim kitabı yapmış mutluluk saçmaya çalışmaktasın da bunu keşke biraz daha gerçekçi örneklerle sunabilseydin. adamın kendini geliştirmesi sınırlarını aşması falan çok hoştu. ta ki kitabın sonuna kadar. şahsen yöneticiliği almasını beklemezdim çünki hayatta insanlar her istediğini elde edememekte ve zaten başarısızlıklara nasıl tepkiler göstereceğini bilememektedir. bi de mafya adamın babası çıkması tam fiyaskoydu. türk filmi izler gibi okudum resmen kitabı. çok iyi bir zafer kazanmışken babasının yani mafyanın ölmesi inanılmaz bir servetin bu adama kalması bunun da parayı kalan köşkü falan fakir fukaraya dağıtması çok saçmaydı

--- spoiler ---
  • çok akıcı bir roman. arkadaşımın tavsiyesi üzerine okudum, kısaca şöyle; bir adam tam eyfel kulesinden atlayarak intihar etmek üzereyken bir adam gelir ve onu intihardan vazgeçirir. senin hayatını kurtaracağım ama ben ne istersem onu yapacaksın der. ardından olaylar gelişir.
  • okuyup bazı davranışlarınızı düzeltmenizi gerektircek kitaptır.

(bkz: dene ve gör)
  • laurent gounelle'nin psikolojik kurgu tadında sürükleyici bir romanı.

insana tabularını yıkmasının güçlüğü ve ardından gelen mutluluğu, özgürlüğün tadını güzel ve etkileyici bir şekilde yazmış yazar.
    --- spoiler ---
    keşke intiharın eşiğine gelen herkesin romandaki gibi bir kurtarıcısı olsa.
    --- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap