şükela:  tümü | bugün
 • kimine gore yerden yedi kat yukarisi, kimine gore hayattayken iyi insanlarin olumden sonraki yasamlarini devam ettirdikleri yer, kimine goreyse yok boyle bi$ii
 • kim demis tanri katidir diye...
  o, bagislayandir...
 • tanrinin huzuru anlaminda kullanilir daha cok, tanri katinda yani tanrinin gozunde anlami tasir.
 • babil kulesiyle ulaşılmaya çalışılan fakat tanrının konuşulan dili karıştırarak, birçok dil yaratıp ulaşılmasını engellediğidir.
 • insanlığın sırtında bıçağıyla son nefesini verirken kanla yere yazdığı bir itiraftır. kimseye yazılmayan bu itirafa göre insanlığın sırtına o bıçağı kimin soktuğu anlatılmaya çabalanmıştır o son anlarda.

  tanrı kati...l
 • tanrı'nın da bir plazada yaşadığını gösteren beyanat. sağa sola sataşması, doğal felaketler, atmosferik projeksiyonlar falan sıkıntıdan olsa gerek. camı açılmayan binalarda tanrı bile daralırken, insanları hapsetmek de neyin nesi? tanrı da apartman dairesinde yaşıyor olabilir mi? o zaman tanrı katı olmazdı, tanrı ve ercüment beylerin katı; tek katta iki daire.

  kanımca, tanrı kendi plazasının en üst katında yaşıyor, hemen altında yönetim katı. onun altında melekler, insan kaynakları, personal management, vizyon kovboyları ve it'ciler. hummalı bir çalışma; 6 milyar insanın kayıtlarını tutmak kolay olmasa gerek. bir bankanın insan kaynaklarında kankam var, en son insanın kaynağına küfrediyordu. günün birinde cama doğru hızla koşup, intihar denemesi yapacağını söylediğinde, benim dışımdaki tüm insanların delirmiş olduğu teorimi desteklediği için gülümseyerek dinliyordum. "ne gülyosun sikik" dedi.

  oysa tanrı, katta değil bahçeli olan taş bir evde yaşamalı. merdiven olmamalı, geniş veranda, asma yaprakları, ahşap bir sallanan sandalye. lavanta tarlalarının hemen önünde, güzel bir ev. dünyadaki tüm problemler bir anda çözülür, sözlükte troll bile kalmazdı. tanrısının bile öfkeli olduğu bir dünyada, sözlükteki sinir krizleri, provokasyonlar, aynı başlığın bir benzerini bitmek bilmez ısrarla açmak, küfürler, gerizekalılıklar da bitmez. mümkünatı yok.

  tanrı'ya emlak danışmanlığı yapmakta nefis para var aslında, hep derim mimarın akıllısı tanrıya çalışır, başka insanın ağız kokusunu çekmez diye. my lord, tek ihtiyacın olan güney fransa'da geniş bir ev. kafa dinlersin, biz de dinleniriz biraz.

  not: sadece sur'a üflemekle mükellef israfil, işten kaytarıyor. istanbul büyükşehir'e danışmanlık yapıp köşeyi dönen adamlar gibi.
  cukka!
 • "tanrıya içtenlikle inanıyordu, ama bir romen atasözünü de onaylıyordu:
  - tanrı katına varana kadar, azizler insanı yer bitirir!" panait istrati - hayduklar

  (bkz: tanrı/@ibisile)