şükela:  tümü | bugün
  • sık sık sözlükte reklamını gördüğüm ama hiç tıklamadığım bir söz dizisi.
  • ekşi'nin yeni tasarımında körelmiş gözlerimize musallat olmuş özensiz tasarımlı ve boş içerikli reklam şeysi

mera etmekteyim, bir tek ateyizlere mi görünüyor?
  • ekşi sözlük'ün olmazsa olmaz reklamı.
  • sözlükte çok atesit var diye mi yapılıyor bütün bunlar, nedir anlamadım. ne gerek var böyle banner'lara. isteyen istediğine inanır. özgür bir platform değil mi burası?
  • artık spam halinde her gün görmekten sıkılıp, sonunda tıkladığım yazı dizisi. baktım çok uzun bir şey ve klasik muhafazakar goygoyu ile başlıyor (eğer inanmak istemiyorsa, delillere inanmayacaktır...).

sandalyemi düzelttim, dik konuma getirdim. kendime bir bardak su koydum. hazırım deyip başladım.

ilk kanıt(!) şu:
    1-) dünya tarihi boyunca, bütün kültürlerdeki insanlar, bir tanrı'nın varlığını kabul etmişlerdir.

sonrasında da açıklama şöyle bir cümle ile başlıyor:

bir kişi, bütün tarih boyunca gelmiş geçmiş bütün insanların, bütün ulusların ve kültürlerin hatalı, kendisinin haklı olduğunu nasıl söyleyebilir?

ben ikna oldum fakat hala gelmiş geçmiş milyarlarca insana rağmen dünyanın yuvarlak olduğunu iddia eden, kanıtlara karşı gözü körelmiş, kalbi kilitli yavşaklar var. sorsan görmediler diye yoksaydıkları yüce babamız odin'i bırak, dünyayı saran jörmungandr'ı bile inkar edecekler. sorarım size? okyanusların sınırı olup, dünyayı çevreleyen bu devirde yılan olmasa su uzaya dökülmez miydi? buralar kuru kalmaz mıydı?