şükela:  tümü | bugün
  • tanrı'dan 1 adet mail'iniz var !!

diyelim ki, ben hiç bir zaman var olmadım, o zaman bu mail'i boşverin; gidin adam gibi yaşamaya bakın; eger var oldum ise; benim adıma elçi ve vekil yaratıp birbirinizi kandırıyorsunuz, onu anladık da, peki benim adımı niye ortaya atıp kullanıyorsunuz?!.

eğer ben allah isem;

niye musa'yı göndererek cumartesi'yi, isa'yı göndererek pazar gününü, ve muhammed ile cuma gününü tatil yapayım??!!!

niye isa'nın müritleri kilisede şarabı rahat içebilirken, diğerleri içtiğinde kırbaç yemek zorunda kalıyor??!!

niye birisini kara çarşafa sarmam gerekirken diğerinin üstsüz gezmesine müsaade edeyim?

birisi imamı ile diğeri peygamberi ile bir başkası hayalleri ile mutlu olsun ama sonunda neden birisi hatem diğeri matem olsun??..

eğer ki ben var isem ve dinlerin anlattığı gibi bu denli sevgi dolu isem; tarihteki en kanlı savaşlar, dini vecibelerin yerine gelmemesi sonucu meydana gelen katliamlar neden hep din adına gerçekleşti????!!!

hiç düşündünüz mü ölenler cennet'te midir yoksa cehennem'de mi????

veya düşündünüz mü; musa, isa ve muahammed öncesinde doğan ve ölenlerin hesabına nasıl bakılacak??

düşündünüz mü; ben böyle bir allah olsaydım; niye o zaman bir çok yamuk insanın benim adıma allahlık yapmasına, benim vekilimmiş gibi davranmasına ve yeryüzünü cehenneme çevirmesine müsaade ediyorum??

ibadete muhtaç olan bir allah?!...

emirlerinden vazgeçenleri gaddarca cehenneme göndereceğine yemin eden bir allah?!...

yeryüzünü bir deney ortamı ve insanları deney faresi gibi gören ve yeryüzünde yasakladığı her şeyi (şarap, zina vb...) cennet için vaat eden bir allah?!...

emin olun ki, o ben değilim ve olamam!...

arkadaş ayak ayaküstüne atıyorsun ve bekliyorsun ki, falan veya filan ermiş gelecek seni ihya edecek öyle mi?

madem onu bekliyorsun bugünden itibaren cennetin kapısını mühürlüyorum ve kimseyi sokmayacağım anlaşıldı mı?

hepinizin beyninde bir kaç milyar gri hücre vardır bozulmasınlar veya tozlanmasınlar diye asıl siz onları çalıştırın...

dünyanın içine eder, dönüp "allah'ın takdiri" dersiniz. hiç mi aklınıza gelmiyor?!...

en azından bir google müdürü kadar beceri sahibi değil miyim ki, hem üreticiler hem tüketiciler memnun olsunlar?!...

siz bir kez google için sıgn-ın yapınca uzun bir süre o bağlantıyı koparmadan götürebiliyorsunuz.

peki, her gün benim için 5 defa sıgn-ın yapmanıza ne gerek var. gönülden benimle iseniz yeterli, bir ömür ve sürekli olarak o bağlantı ile devam edebiliriz.

şahsınız ve yakın çevreniz için ettiğiniz dualarınıza gelince; emin olun onların %99.99 spam olarak kalıyor ve hiç maıl box'ıma yansımıyor.

ben size düşünün diye akıl verdim,
    harekete geçin diye el verdim
    yürüyesiniz diye ayak verdim,

ve en önemlisi özgür irade verdim.

göz kulak, ağız ve diğerleri siz karar veresiniz, uygulamaya koyasınız diye bunlar verildi. yoksa vermeyip dualarla, muskalarla, kendi kanunlarımla sizin yerinize karar verip uygulamaya koyardım.

siz benim her dini yaratırken birisi veya birilerinin huyuna ve zevkine göre ve aralarında bu denli farklılıklar bulunabilecek kadar kararsız ve dengesiz olduğumu nasıl düşünürsünüz?

veya her yeni din ile birlikte temelden her şeyi baştan değiştirmemi nasıl beklersiniz????!!

aklınızı kullanmanızı tavsiye ederim!...
    akıl, akıl, akıl
    akıl, akıl, akıl
    akıl, akıl, akıl
    akıl, akıl, akıl
    akıl, akıl, akıl
    akıl, akıl, akıl
    akıl, akıl, akıl
    akıl, akıl, akıl
    akıl, akıl, akıl

bilim-din tartışma kulübü'nden alıntı
  • teknolojiye ayak uydursun youtube videosu yayınlasın.
  • fwd
    -ibadete tanrı değil sen muhtaçsın.
    zaten sonunda herkes tanrıya tabi olacak.
    -dinler arasındaki farklılıkların nedenleri insanların benzer şeyi farklı yorumlamaları. aslında ilahi dinlerin temelleri benzer. incili oku yorumun ne kadar fark yarattığını anlarsın.
    -eğer varoluş itibariyle tanrı bilgisiyle doğmuş olsak insan olmazdık melek olurduk insanın farkı özgür irade sahibi olabilmesi. tanrının sonsuz gücü olduğuna göre pekala özgür irade sahibi varlıklar yaratabilir.
    -farklılıklar konusunda da zaten belli bir süre sonra pek fark kalmayacak. her irade aynı noktaya gelecek tanrının varlığı konusunda .
    yazdığım yazıyı bu bağlamda değerlediriniz.