şükela:  tümü | bugün
 • gılgamış dur allahını seversen zaten ortalık karışık... denilesi olay.
 • kratos bey ne yapiyorsunuz?
 • pekiiii'den sonrasını okumadım. oraya kadar niye okudun diye sorarsanız, aklımı s..eyim.
 • #tevhid : islam'a girişin anahtarı kabul edilir. "kim tağutu inkâr edip de allah'a iman ederse, şüphesiz kopmayan sağlam bir kulpa yapışmıştır." (bakara 256)"... biz her ümmete, yalnız allah'a kulluk etmeleri ve tağuttan da sakınmaları için resul gönderdik." (nahl: 16/36) / "allah'a ibadet edin ve ona hiçbir şeyi ortak koşmayın..." (nisa: 4/36) " /
  tağutu reddetmek, allah’ın emir ve yasağına ters düşen hevayı ve şeytanı reddetmektir. "lâ ilâhe illallah'ın gereği olarak kişi ibadette allah'ı birlediğini, allah'tan başkalarına, putlara, kabirlere, evliyalara, kur'an (allah) kaynaklı olmayan düzen ve sistemlere, salihlere, peygamberlere ibadet etmenin batıl olduğunu ilan eder. allah'a yaklaşmak için ölülere kurban kesen, türbelerden yardım isteyen, kabirlerin etrafını tavaf eden ve adak adayanlar, allah'ın yaratıcı ve her şeyin sahibi olduğuna inansalar bile, arap paganlar gibi allah'a ortak koşmuş olurlar. mekke paganları, kabirlere ve putlara tapmadıklarını söylüyor fakat uygulamada aksini yapıyorlardı. onlar yaratıcı ve rızık verici olduğuna inanmadıkları halde, sırf kendilerini allah’a daha çok yaklaştırsınlar diye salih olduğuna inandıkları bazı kişilere ibadet ediyorlardı. tevhid ve şirk arasında boşluk yoktur. tevhid'ten verilen taviz şirktir. uyarı-tespit odur ki, "onların çoğu allah’a ancak ortak koşarak inanırlar." (yusuf 106). tevhid bir başka açıdan allah'ın isim ve sıfatları konusunda şirki reddetmektir. araf suresi 180. ayetinde "en güzel isimler (esmaül hüsna) allah'ındır" denir. antropomorfizm veya onu mahlûkata benzetmek reddedilen bir davranıştır; allah'ın kemal sıfatlara sahip olduğuna ve bütün noksan sıfatlardan ve mahlukata benzemekten uzak olduğuna mutlaka inanmak gerekir." "kemal sıfatlarını yitiren tanrı, müdebbir ve rab olamaz. bilakis eksikliği sebebiyle kendisiyle alay edilir. hamd, ezelde ve ebedde celal ve kemal sıfatlara sahip olana aittir. çünkü hamde layık olan sadece o' (subhanallahu ve teala) dur."

  yukarıda yazılanlarla hiç bir ilgisi olmayan, okusa da; "ne diyor lan bu?" şeklinde yorumlayacak kişi zırvası başlık.
 • --- spoiler ---

  tanrıları öldürdüğümüzde kötülük bitmiyor. çünkü aslolan kötülük. yine sen bilirsin zeuscum. savaşına karışamam.

  --- spoiler ---
 • sen çok yanlış anlamışsın meseleyi eşek sıpası,

  tanrı'dan intikam almak onun canını yakmak istiyorsan;

  masumlara, senden güçsüzlere, fakir fukaraya zalimlikler et,
  kadınları çocukları döv,
  insanların mallarına canlarına kastet, doğanın düzenini ifsat et,
  kendini de unutma tabi, küfür ve nankörlük yolunu seç, isyankar ve günahkar ol, gençliğini alkolle, uyuşturucuyla seksle tüket.

  bunları yaparsan, olur. başka türlü intikam alamazsın ondan. hadi kolay gelsin.