şükela:  tümü | bugün soru sor
  • evren sar isbilen ve gamze inan kaya tarafindan yazilan ve dogan kitap’tan cikan mitoloji- psikoloji ortak yapimi kitap.
  • türkiye’de akademisyenlerin esprili ve günlük hayata indirgeyerek kitap yazamayacaklarına dair inancımı bıçak gibi kesip atan müthiş bir yapıt. okurken gözümden yaş geldi.
  • mitoloji ile psikolojiyi birleştirip üstüne de bolca mizah ekleyen, okurken zamanın nasıl geçtiğini anlamayacak kadar ilgi çekici evren sar isbilen ve gamze inan kaya kitabı. umarım devamı gelir ve raflarda bolca görürüz.
    (bkz: evren sar isbilen)
    (bkz: gamze inan kaya)
  • kendimi oldukça "entelektüel" hissettiren kitaptır. mitoloji ve psikolojiyi aklımın ucundan bile geçmeyecek şekilde birleştirmesi okudukça iyi hissettirdi.
    şakası bir yana uzun süredir okuduğum en güzel kitaplardan biri. hem konunun harbiden uzmanı olup hem o konular aslında bir çok insan için sıkıcıyken iki farklı disiplinden disiplinler ötesi hiç de sıkıcı olmayan komik, sevimli, şahane bir şey çıkmış.
    yanlış anlaşılmasın, bu çapsız, sığ "yazar" "çizer" tayfasının raf ömrünü çoktan tamamlamış pis esprilerine ve üzerine kustuğu konuyu piç edenlerin kıçlarından uydurdukları gibi bişi değil. bu konunun uzmanı diyorum. o konuda doktor filan olmuşlar diyorum. işte kendimi özel hissettiren kısım burası bana; hem doğru hem de eğlenceli.

hem kim demiş ki akademisyenler sıkıcıdır diye...

edit: imla.
  • bizi bozar...
  • son zamanlarda okuduğum en eğlenceli ve içi dolu kitap diyebilirim. yunan mitolojisini psikoloji ve felsefeyle harmanlayarak günlük hayatla, daha doğrusu hayatlarımızla ilişkilendiren ve bunu yaparken okuyucuyla senli benli olan bu kadar eğlenceli ve akıcı bir üslup uzun zamandır denk gelmemişti. aslında yazarlar akademik arkaplanlarını koltuk altlarına alıp öğretici ve eğlenceli bir şekilde geyik çevirmişler denebilir. şiddetle tavsiye ederim.

tanrılık halleri