şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: hand of god)
 • ensene tokat atmaktan baska bi ise yaramaz onun icin rahip olduk ya hani o eli alip.....
 • tarih, 17 mayıs 2000.. yer, parken stadı, kopenhag, danimarka.. galatasaray-arsenal uefa kupası final maçı, 2. uzatma devresi.. sağdan gelen ortaya kale çizgisi önünde henry kafayı çakar.. kendisi bile gol olacağından emindir.. ancak kaledeki isim, claudio taffarel'dir.. inanılmaz bir refleksle uçup topu sağ eliyle kornere atar.. işte o el aslında tanrının elidir ve taffarel'in vücudunda şekil bulmuştur..
 • çarpabilen kısım olsa gerek...
  (bkz: allah çarpar)
 • buenos aires'te çalınmış olan rodin' in 100.000 euro civarında değer biçilen heykeli...
 • 90 lı yıllarda bir amerika kupasında romario arjantine kaderin bir civesiymişcesine eliyle bir gol atar.mactan hemen sonra arjantinlilerin yogun calışmaları sonucunda bu golun haksız oldugu ortaya koyulur.neyse cıkışta romario bir basın acıklaması yapar ve der ki

  -tanrının eli olmasaydı bende o golu atamazdım.tesekurler tanrım

  edit: golu hatırlamıyanlar için ,romario elini formasının içine sokarak karambolde topu eliyle agalara gondermiştir.
 • (bkz: maradona)
 • auguste rodin 'in eserlerinden. ham mermer icinden cikan islenmis erkek eli seklinde heykel.
 • şöyle ki;

  bu fifa kurallarına uymayan tanrılar çıldırmış olmalı. üç tane var bundan halihazırda. 1986'da
  başlayan akım messi ve henry nin el ele vermesiyle eldi beşini getti. sen topu elle kontrol et, tut
  sık kavra fırlat sonra topu tanrı'ya at. olacak iş mi ? eğer tanrı dedikleri bizim allah dediğimiz ise
  ahirette karşına çıkar, bi yoklayıp sumsuğu koyar ! sonra der ki sana: bak bu da "tanrının eli"
 • elle gol atmayı legalize etmeye çalışmanın en adi versiyonu.

  topu filelere eliyle gönderen bu futbolcu, golden hemen sonra içten içe basket bir de faul beklemiştir ama hakem oralı olmamıştır. sonra bir anda uzaktan spalding yazdığını sandığı topta adidas yazmakta oldugunu görür. 'ulan sahanın büyüklüğünden ve zeminden anlamalıydım basketbol oynamadığımızı, hassiktir ya naptım lan ben' dediği anda takım arkadaşları yetişir imdadına. güle oynaya gol kutlanılır.

  yaptığı bu mallığı kimsenin öğrenmemesi lazımdır. kimsenin üstüne söz söyleyemeyeceği, fazla irdelemeyeceği ne uydurabilirim diye düşünürken aklına bir fikir gelir. 'tanrının eliydi aga o el benim suçum günahım yok' diyip sıyrılır işin içinden.

  hayır anlamadığım madem tanrıyla bu kadar içli dışlısın, attığın güzel bir golede tanrının ayağıydı desene amına koyim. ne bileyim güzel bi kafa vuruşunu da isa ya mal et mesela. 'isa nın kafasıydı o kafa ama saçlar benim' de misal.. el kol olunca tanrının, ayak kafa olunca senin. oldu paşam yok öyle hazır köfte. hepsi allahın. el, ayak, kafa, yeryüzü, gökyüzü.. herşey onun.