şükela:  tümü | bugün soru sor
 • henüz bir avuç entrysi olmasına rağmen dikkatimi çekti. böyle devam etsindi.
 • nickini görünce bir duruyor insanı. yine ne yazmış acaba diye tabiki.
 • 2016 yılının en beğenilen entry'leri listesinde 7 adet entry ile gövde gösterisi yapacak olan ekşi sözlük yazarı.

  at fava bekle.
 • erken ölmeye hazirsan hosgeldin çocuk diyecegim yeni yavru kartal! nitekim beşiktaş'li guruh stresten yetmişi görmez genelde..
 • şimdi bu arkadaşı bir süredir takip ediyorum, başta güzel yazıyor arada bir kontrol etmek lazım dedim ama hikaye biraz farklı çıktı, iki kelam etmek farz oldu.

  bugün debe'ye giren entrysine bir bakalım,

  (bkz: #59717538)

  ne yapmış yazar burada? birilerinin sözlükte formatı siktiğini ima etmiş değil mi? eğer aramaya inansaydı aynı eleştirinin aynı başlık altında daha önce benzer şekilde yapıldığını görebilirdi,

  (bkz: #45682215)
  (bkz: #46782106)

  bu bir, ikincisi entry bir yerden sonra beğenilmeye başlayınca format eleştirisi bambaşka bir şeye dönüşüp güzel bir hikaye ile devam ediyor. hikayede yok yok, beğenilecek, şukuları favları coşturacak her ayrıntı düşünülmüş. direniş var, gezi var, direniş çadırında romantik bir sevişme sahnesi, son olarak da bir ahmet kaya şarkısı altına ve işlem tamam! (edit: bahsettiğim hikaye kısmı çıkarılmış an itibari ile)

  neyse geçelim, bu sefer bir maç başlığına gidelim, entry şu,

  tık

  beşiktaş gol atıyor, santradan sonra hemen gol yiyor, bu da bazılarına entry sildiriyor, güzel tamam. peki bu tesbitin de daha sonra silinmesi ne çeşit bir ironidir ben çözemedim, çözebilen beri gelsin.

  bu arkadaşın özeti bu malesef. benzer tesbitleri başka yazarlar da yapmış zaten. zamanında dikkatimi çekince ben de mesaj atmıştım kendisine. "bütün yazdıkların beğenilenler listesinde olsun diye mi uğraşıyorsun?" tarzı bir şey sormuştum. yazımını beğenmediği, imla hataları gördüğü entrylerini temizleyip yeniden yazdığını söylemişti, eyvallah deyip geçmiştim ben de, durum biraz farklıymış sanırım.

  işin özeti bana göre yeni bir sözlük fenomeni doğuyor yavaş yavaş. life is drunk v2 bile diyebiliriz belki. (bu arkadaşın life is drunk'ın nick altına eleştirel bir şeyler yazıp daha sonra silmişliği de vardır ama konuyu dağıtmayalım şimdi.)

  benim gördüğüm kuvvetli sayılabilecek, anlatım tarzı başarılı diyebileceğimiz bir yazar. ancak yazdığı şeyin oylanmamasına, beğenilmemesine tahammülü olmayan, beğenilmek için her yol mübah diyen, yazan, yazdığı şey ilgi çekmeyince silen, tekrar yazan, gerektiğinde başlık uplayan bir yazar.

  şartlar ne olursa olsun koşa koşa kendisini savunmaya gelen badi ekibi eksik sadece, onu da tamamlarsa yeni "celebrity"miz hayırlı olsun o vakit...
 • ooo üstad dönmüş.

  eski idolü gibi "ben gidiyorum" deyip zart diye geri döndüğüne göre oluşumunu da tamamlamış demektir. durmak yok yazıp yazıp silmeye devam o zaman.

  hoşgelmiş gelmesine de en azından şu (bkz: #61574614) duygusal veda mesajının bir mürekkebi kuruyaydı iyiydi.
 • favorileriyle güldürmüş yazar.

  yahu bu ne ahahaha

  (bkz: lassie bize bir şey anlatmaya çalışıyor)
 • büyük troll. sadece şu oltasıyla 379 sazan indirmiş. ama şöyle bir entrylere bakınca, kurgular fena değil.
  (bkz: #60896962)
 • en uyuz oldugum yazarlar top 5 listeme 4. siradan girmesine ragmen, ara ara sempatik buldugum yazar.

  bundandir ki artik o kadar uyuz olmuyorum kendisine, 5. siraya geriledi kendisi.*

  kendisi icin orhan veli kalemiyle siir de yazdim. hemen takdim edeyim efendim:

  eksilemiyorum artik seni,
  hos, sukuya da gitmiyor elim,
  serde erkeklik var,
  aglayamam.

  (olmadi, neyse)
 • rivayete göre kendisi budur.