şükela:  tümü | bugün soru sor
  • öldükten sonra olabileceğini düşündüğüm durum.

peki ne soracağım veya ne hissedeceğim.günahlarımdan dolayı hüzün ve korku mu yoksa sevaplarımdan dolayı karşısında gururla mı duracağım?
  • böyle bi durum olursa kendisine soracagim tek soru " beni niye yarattin ? " olacaktir.
    hani hesap sorar tazda degil ama sebebi neydi ki der gibi.

haa muhtemelen kendisi tanri oldugu için "siktir git" diyecektir.ama olurda açıklamaya çalırsa kendisine bir takim laflar hazirladim.
  • benim kendisine birkaç sorum olacak:

1) insanların ve hatta hayvanların acı çekmesine neden izin veriyorsun?

2) ölüm ve ayrılık gibi iki katlanılmaz acıyı yaratmak sana ne kazandırdı?

3) insanların öğrendiklerini kalıtımsal olarak aktarmasına neden izin vermedin?
  • çok büyük bir aynaya bakmış olacaksın.
  • efendim işinize karışmak gibi olmasın ama bu sıcaklık çok sağlıklı değil gibi.
  • soracağım ilk soru: "çocuk istismarlarına neden engel olmuyorsun?"
  • ben daha zor sorular hazırlamıştım ama bakıyorum sanki soruyu soran veletler.
  • ateist: çok memnun oldum efendim. sizi çok met etti arkadaşlar. özellikle müslüman arkadaşlarım. evet evet benim müslüman arkadaşlarım da var. sizi öve öve bit.. ya burası niye böyle sıcak? klima neyim yok mu? bu ne birader alla alla.. maden suyu yok mu şöyle serin serin..
  • south parkta tanışmışlardı. 1 soru cevaplayacaktı tanrı tâbi ki mal stan rahat durmadı ve ben niye adet olmuyorum diye sordu. absürtlülte sınır tanımıyorlar son sezonlara kadar zevkle geldik ama sonlarda bozdular.

her neyse tanrıyla tanışsam umursamazdım. inan hiç ilgimi çeken bir konsept değil. gerçek mi değil mi diye merak bile etmiyorum. gerçek olsa ne olacak ki? ne soracaksın ki veya aldığın cevap seni tatmin edecek mi?
    tanrım nedir bu sualin cevabı ? 42. al ne oldu ne işine yaradı. bazen sorular cevaplardan daha önemlidir. hani mesela bir kitap okursun sonunu merak etmezsin yeter ki kitap bitmesin sonu olmamasına razıyım dersin bu da o tarz. hayatın anlamı sorusunun cevabını öğrendiğimizde mutlu olmayacağız. belki de birinin arabasının stop lambasını yakmak için varız kim bilir?