şükela:  tümü | bugün
  • sonu tanımadık e$rafın ichinde bayılmayla biten olay...
  • cok sık basa gelen olay
    bakirkoy meydaninda bayilinmasi en leziz animdir
  • akabinde tuzlu gıdalar alınmasının tavsiye edildiği olay.
  • oldukca sicak bir 1 nisan gununde ac karnina futbol maci yaparken tansiyon dusmesine maruz kalmis, bayilmis ancak arkadaslarim tarafindan 1 nisan sakasi yapiyor zannedilerek tekmelenmis idim. olayin etkisini yillardir uzerimden atamadim. simdi her tansiyonum dustugunde ayni paranoyayi yasiyorum.
    (bkz: bunu yapan insan olamaz)
  • uzun süren uykusuzluk, yorgunluk, gerginlik vs'nin getirdiği yıpranmadan dolayı ani kan basıncı azalımı ve buna bağlı olarak beyne az kan gitmesiyle oluşan baygınlık. geldiği hissedilebilir, baş dönmesi, göz kararması, soğuk terleme, solunum güçlüğü gibi belirtileri görülür. az önce geçirdiğim şeydir. hemen koşup uzanın ve ayaklarınızı kalp seviyesinden yukarı kaldırın, beyne olabildiğince kan gitmesini sağlayın, panik yapmayın, derin nefes alıp geçmesini bekleyin. kendinizi toplayınca şekerli birşeyler(çikolata) yiyin, kan şekerinizi yükseltin.
  • dunyanin etrafinizda firil firil donmesi, yurumek zorundaysaniz sendeleyip durmaniz,kafanizi cevirdiginizde goruntunun ya tamamen kaybolmasi,ya da slow motion a gecmesi demekmis.ben bugun bunu goruyorum.
  • belirtiler hissedildiği anda hemen tuvalete koşarak ne var ne yoksa boşaltmak ısrarla tavsiye edilir. görülecektir ki şikayetlerden eser kalmayacak*
  • (bkz: hipotansiyon)
  • hissedildi mi bayılıp kafayı sert bir yerlere çarpmış olarak beyin civarlarında bir saçmalama olmasındansa etrafınızdakilere söyleyip biran önce oturarak kendinizi garantiye alın.ilk fırsatta meyva suyu içmek, tatlı yemek gerekir.