şükela:  tümü | bugün soru sor
 • artık rahatça açıklayabiliyorlar böyle durumları. hani vatandaş zor durumda diye yapmadık, vatandaş seçim öncesi zor durumda diye yaptık diyebiliyorlar.

  kaynakça~
 • 'ya seçimden sonra?', dedirten açıklama.

  çiftçiye satılan ve tarımda kullanılacak mazotun fiyatı en az yarı yarıya düşürülmedikçe hiçbir sorun çözülmeyecek hatta kıtlığa doğru gidiyoruz. ekilemiyor tarlalar, var mı ötesi bunun?

  mazot ve gübre fiyatını çiftçi için yarı fiyatına düşürülsün, seneye bu tip utanç verici uygulamalara gerek kalmadığını, eskiden olduğu gibi 1-2 liraya tüm sebze meyveleri alabildiğimizi göreceğiz zaten.
 • ayan beyan bilinen gerçek.

  ucuza meyve sebze yediğini zannediyor millet, ulan bu fiyatlar zaten zararına satış. zararı kim ödüyor? tabiki rte şaka şaka bu ucuz meyve sebze yiyorum hehehe diyenler vergileriyle ödüyor.

  seçimden sonra bu tanzim satış olayı bıçak gibi kesilecek, sonra ne haliniz varsa görün diyecekler. o zamana kadar zaten kimsede ne ürün kalır ne de kimse mal çeker. kalan kısıtlı ürünler pazarda markette çok daha yüksek fiyatlarla satılmaya başlar. seçimi atlatan rte ise halcileri de marketçileri de unutuverir.
 • seçime kadar diyerek insanları umutlandırmayın. satılan o 5-6 kalemin ancak 2-3 tanesini seçime kadar tedarik edebilirler. yüksel tavşan'ın verdiği bilgiye göre, semt pazarları ve marketler hariç, istanbul'da hallere günlük 1000-1500 tır ürün geliyormuş. bu çadırlarda satılanlar kaç kişinin cebini rahatlatabilecek. ilk günlerdeki olumlu sözler bir kaç güne şikayet ve öfkeye dönüşür.
 • üreticide 3.5 lira olan soğanı devlet sana 2 lira satıyorsa bil ki hükümet sana çok güzel şeyler* hazırlamıştır.

  bu ülkeye çok yazık ediyorlar. ama kendi kendilerine ediyorlar farkında değiller.

  marketlerle, hallerle uğraşana kadar, üretici desteklense, mazot fiyatları uygun tutulsa, seralar kurulsa, çiftçinin yanında olsa devlet bunlara gerek kalmaz. kime ne anlatıyoruz...
 • "biz size oyunuz için önem veriyoruz yoksa umrumuzda değilsiniz ne haliniz varsa görün" cümlesinin kibarca söylenmiş hali.

  tabii bunu anlamayacak bir milletle karşı karşıya oldukları için rahatça söyleyebiliyorlar. bize de sadece svihs demek kalıyor.