şükela:  tümü | bugün soru sor
 • tanzim satış noktasında sıraya girip iki kilo sebze için saatlerce sıra bekleyen emekçi insanlarla alay eden haysiyetsiz laikçidir. muhtemelen beşiktaş veya kadıköy sakini, dandik bir özel üni'den mezun, sikimsonik kahvelere para bayılarak tatmin olan, bir yerdeki kötü bir şeye tepki vermeden önce oradaki ak parti'nin oy oranına bakan, yılmaz özdil aşığı 'muhalif'lerden biridir. yılmaz özdil'in 2500 liralık özel kitabını alamayıp o hiç okumadığı kitaplarla dolu olan ufak kütüphanesine koyamadığı için çok üzülmüştür. bu yüzden hırsını bu gariban halk ile alay ederek çıkarmaya çalışır.

  netflix'deki "cool" yabancı dizileri türkçe altyazı ile izlediği için, ara sıra istanbul'un lüks cafelerinde veya gece kulüplerinde boy gösterdiği için kendini nimetten sayar.

  oysa ki...

  oysa ki tanzim satış noktalarında satılan eciş bücüş bir patates kadar ülkeye bir faydası yoktur.

  çürük bir soğan kadar bile bu ülkeye faydası olmamıştır.
 • halk ile asıl dalga geçen; herkesin eşit ya da birbirine yakın gelir düzeyine sahip olması gerekirken halkı "gariban" sınıfı düzeyine getirenler ve onların şakşakçılarıdır.
 • asıl dalga geçilmesi gerekenler,
  chp insanları kuyruğa mahkum ettirdi diye iktidara gelip, milleti patates, soğan kuyruğuna muhtaç hale getirenler ve bunlara oy veren kesimdir.
 • dünyada petrol fiyatı bir anda 4 katına fırlamışken, sen dünyanın karşı çıkmasına rağmen çok övündüğün kıbrıs çıkartmasını yapıp ambargoya maruz kalmışken oluşan cehape dönemi kuyruklarından bahsederek aşağılayan çomarlarla dalga geçen kişidir.

  sonuna kadar hakkı vardır.

  yürüyedur laikçi, arkandayız.
 • kim kiminle dalga geçiyor henüz anlayamamış yazar beyanıdır.
 • ülkede kıtlık veya açlık yok. isteyen tüp de alıyor, sana yağ da alıyor, sebze meyve de. tanzim satış noktaları bu malları sadece biraz daha ucuza veriyor. isteyen alıyor, istemeyen almıyor. haftalık gerekli gıdanızı alabilmek için illa ki elinize karne alıp gidip burada alışveriş yapmak zorunda değilsiniz yani. yani chp'nin yaşattığı kuyruklara benzemiyor bu kuyruk.

  kötü niyetlisiniz.
 • la sen kimsin sosyolojik tespit sıçıyorsun buraya. yok kadıköy beşiktaş, yok dandik kahvelere bilmem kaç lira falan. sırada bekleyen pek mütedeyyin abla, geberin o zaman diyorsa bir başka insana, bu kadında dalga geçebilir sıradakilerle. mütedeyyin olunca geberin demek hakaret etmek hak, senin tabirinle laikçi olunca mı hak değil.

  benim her ikisi de umrumda değil. senin gibi iki yüzlüler için ise dert edilecek , olay çıkarılacak şey bu oluyor.

  aynen bende o sıradakilerin alayı ile taşşak geçiyorum, belki yarın o sıraya bende gireceğim. bunun önemi yok, bu ülkede olan biten ile artık sadece taşşak geçilip eğlenilir çünkü.
 • adam oturmuş sosyal statü kasmış o küçük beyniyle. biz orada 2 kilo patates için saatlerce bekleyen ve hala reis bu işi çözer diyen kitleyle dalga geçiyoruz. gerçi bunun ayrımını yapmak zor olur senin için.
  (bkz: gvçts)

  (bkz: gübre veren çiftçinin tırpanını sikeyim)
 • laikçi ne ula? konuşmayı öğren önce babun. (bkz: laisizm)e inanan kişiye laik denir. laikçi diye bir kavram yok.
  not: komünistçi.
  edit ya resulallah: başlık taşınmış. mesaj atıp "kişiye laik denir mi be, kurumlar laik olur ehe mehe" diyen yazarlara buradan sevgiler.