şükela:  tümü | bugün soru sor
  • ahlaksızca iş. orada bi kota konmuş, ki kota 3 kilogramdır, onu alıp eve gideceksin. daha fazla patates almak için tekrar tekrar kuyruga giren var, evdeki herkesi ayrı ayrı kuyruğa sokan var.

    ben buna çözüm olarak her haneden 1 kişinin kimlik numarasına tanımlı tanzim karnesi öneriyorum. e-devlet üzerinden dağıtılabilir. evet.
  • bunun birden çok sandıkta oy kullanmaktan farkı yoktur.

    milletimiz birden çok kez kuyruğa girilip girilemeyeceğine 'sandıkta karar verecektir!!1122'
  • 1.5 km lik kugruya tekrar girecek kadar ihtiyaci varsa kisinin birakin girsin.

    galiba karne imajindan vurup, oradan muhalefet yapma cabasi olan oneri. ama sunu da unutmamak lazim, bu memlekete o karne cikar ve halk bunu bir yenilik gibi yer, yutar. sonunda da tesekkur eder devletine ucuz urun icin. yani bu tur alttan vuran laflarla muhalefet yapmanin bu topluma bir faydasi yok. aksine daha da zararli cikiyor her defasinda. karsisinda bir magdur olma ustasi oldugunu unutuyor sanki.
  • önlemi alınmıştır. sıra gelene kadar 4 saat bekliyorsunuz, tekrar sıraya girer, yağmurda soğukta bir 4 saat daha beklerim diyorsanız siz bilirsiniz. bugün kağıthane'de bir çok kişi sırası geldiğinde sadece patates-soğan alabildi. ikinci turda, sıranız geldiğinde eliniz boş çıkabilirsiniz. 4+4=8 saat soğukta bekleyip, hasta olunca indirim miktarının çok daha fazlasını ilaca, doktora vereceğinize 50 kuruş fazla verip alışverişi marketten yapın.