şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bir adet sözcü ve adblock kapatın uyarısı haberini gördüğüm çıkarım.

  değil haber, sınav sonucuna bile bakmam. bana kimse adblock kapat demesin.
 • “ibb dün her ürünün kilosunu ortalama 50 kuruş zararla sattı. 360 ton sebze meyvenin kilo başına 50 kuruş zararla satılması ortaya çok ciddi bir maliyet çıkarıyor. bu zararı kim nasıl ve nereden karşılayacak?

  ibb, aldığı fiyata mal satarak, her gün ortalama 200 bin tl zarar edecek. sadece iki günde yaklaşık 400 bin tl’lik bir zarar var şu an… seçim öncesi popülizm uğruna, kamunun kaynakları adeta yağmalanıyor. bu tablonun ankara, izmir, bursa ve denizli’de yaşandığını da unutmayın.

  üretimi yok eden, tarımı bitiren akp, suçu komisyonculara yıkmaya çalışıyor. bugün istanbul bayrampaşa hali esnafına bu yüzden ceza yağdırdılar. hal esnafının ‘yerinden’ 4 tl’ye aldığı salatayı 4 tl’den daha düşük bir fiyata satmasını istediler. fiyat düşürmeyene ceza yazdılar. işin özeti şu: akp tarımı bitirirken, kendisine yeni bir tekel oluşturmanın da zeminini yaratıyor. kent merkezine çadır kurup, bir kilo kotalı patlıcan satarak, popülizmin doruğuna çıkıyor. yoksullaştırılan halkımız ise günü kurtarmak için saatlerce kuyrukta bekletiliyor.”

  barış yarkadaş
 • zarar ettiklerini sanmadığım haliyle katılmadığım haber.
  edit: @kulturshock rumuzlu arkadaşımız özelde açıkladı durumu. lan adamlar bizim parayı dağıtıyor sıraya girip biz de alalım kendi payımızı.